sobhe-no.ir
803
دوشنبه، ۲۲ مهر ۱۳۹۸
1
رهبر انقلاب در دیدار با نخست‌وزیر پاکستان

پایان جنگ یمن ،تأثیرات مثبتی در منطقه خواهد داشت

گزارش

پنج‌ستاره ‌درسیما

میلاد نجفی

رهبرانقلاب با اشاره به آیه «وَ اَعَدّوا لَهُم مَا استَطَعتُم مِن قُوّه» بر ضرورت آمادگی هرچه بیشتر سپاه برای هراس بازدارنده دشمن تاکید کردند

دشمن بیمناک ا‌ز هیبت ‌سپا‌ه

مراسم سالانه دانش‌آموختگی دانشجویان دانشگاه افسری و تربیت پاسداری امام‌حسین؟ع؟روز گذشته با حضور حضرت آیت‌الله خامنه‌ای، فرمانده معظم کل قوا برگزار شد.

یک نهاد دانشگاهی در تحلیلی مفصل به راهپیمایی اربعین پرداخت

170 هزار میلیارد هزینه اربعین عراقی ها

تازه‌ترین پژوهش مرکز پژوهشی سیاست‌های فضای مجازی دانشگاه تهران در سال 1396 درباره پیاده‌روی اربعین حسینی نشان می‌دهد که این همایش باعث تقویت گزاره‌هایی چون تقویت اتحاد و همبستگی بین مسلمانان، شناخت بهتر اهل بیت (علیه‌السلام)، افزایش آمادگی برای ظهور، احیای ارزش‌ها و تقویت مقاومت و پایداری خواهد شد. این پژوهش با هدف زمینه‌یابی، نگرش‌سنجی و ایدئال‌سنجی مشارکت‌کنندگان در رخداد سالانه اربعین تدوین شده است.

«صبح‌نو» از علل وقوع سیل زودهنگام در گیلان گزارش می‌دهد

هجوم سیلاب با چند قطره باران

عارف چراغیوقوع سیلاب‌ در گیلان این استان را در حالت فوق العاده قرار داده است. با وجود اینکه این استان، استانی بارا‌ن‌خیز است، وقوع بحران با نزول نخستین باران پاییزی امری عجیب است. دکتر هدایت فهمی، معاون دفتر برنامه‌ریزی کلان آب و آبفای وزارت نیرو، به «صبح‌نو» می‌گوید: «‌تغییر اقلیم و ساخت‌و‌سازهای غیرمجاز در مسیر رودخانه‌ها ازجمله علل وقوع این سیلاب است»

دولت و جریان حامی آن با تخطئه شورای نگهبان قصد انحراف افکار عمومی درباره عملکرد خود را دارند

فرار از پاسخگویی

اظهارات اخیر رییس‌جمهوری در به چالش کشیدن وظایف قانونی شورای نگهبان، طی روزهای اخیر طیف گسترده‌ای از واکنش‌ها را در فضای رسانه‌ای کشور برانگیخت؛ واکنش‌هایی که نوعا هدف رییس قوه‌مجریه در تخطئه نهاد نظارتی را سیاسی و با غایات انتخاباتی تحلیل و ارزیابی کردند.

«صبح‌نو» ابعاد مختلف اجرایی‌شدن انتقال آب خزر به سمنان را بررسی می‌کند

طرحی برای خودشیرینی

گزارش مهدیه‌سادات شاهمرادی -رییس سازمان محیط‌زیست در حالی موافقت خود را با اجرای طرح انتقال آب خزر به فلات مرکزی اعلام کرده که این طرح نه با معیارهای اقتصادی همخوانی دارد و نه با معیارهای زیست‌محیطی؛ طرحی که به نظر می‌رسد بیش از آنکه به نفع کشور و مردم باشد فقط با هدف شیرین‌کردن مذاق رییس‌جمهوری از سوی رییس سازمان محیط‌زیست ابلاغ شده است.

سرمقاله

کلیدواژه عزت

صبح نو

سرمقاله

کلیدواژه عزت

روز گذشته، رهبر انقلاب اسلامی در دانشگاه 
امام حسین ع  با استناد به آیه شریفه «وَ اَعِدّوا لَهُم ما استَطَعتُم مِن قُوّه وَ مِن رِباطِ الخَیل تُرهَبونَ بِهِ عَدُوَّاللهِ وِ عَدُوَّکُم»  تأکید کردند این فرمان الهی به‌عنوان  درسی دائم و همواره در اولویت سپاه پاسداران باشد؛ درسی که بر ضرورت آمادگی هرچه‌بیشتر برای ترساندن دشمنان خدا تأکید می‌کند تا با ابزار قدرت نظامی، دشمن را به عقب‌نشینی وادار کند؛ چراکه طبیعت جهان‌خواران تجاوز، تصرف و پنجه‌انداختن است که اگر خاکریز ضعیف و نفوذ‌پذیر باشد، جلو می‌آیند؛ بنابراین، حفاظت از خاکریز ملاک «تُرهِبونَ بِه‌ عَدُوَّ الله» است. البته این درس الزامات دیگری هم دارد که همانا تقویت بُعد علمی، اقتصادی و مادی و معنوی است؛ همچنان‌که رهبری پیش از این تأکید کرده بودند: «آمادگی‌هایتان را افزایش دهید؛ هم آمادگیِ علمی را [یعنی‌] در علم و تحقیقات و هم آمادگی‌های ابزاری را [یعنی‌] ابزارهای جنگی». این‌ها آمادگی‌های عزت‌‌آفرین هستند.  حال این روزها «تُرهِبونَ بِه‌ عَدُوَّ الله» به کلیدواژه عزتمندی سپاه تبدیل شده است؛ عزتی که امروز نوک پیکان استوار دفاع ملی است و دشمنان را به عقب‌نشینی، انفعال و سردرگمی وادار کرده؛ عزتی که نه‌تنها موجب سربلندی سپاه، بلکه موجب سربلندی و اقتدار کشور و ملت نیز شده است.

captcha
شماره‌های پیشین