sobhe-no.ir
802
یکشنبه، ۲۱ مهر ۱۳۹۸
1
میلیون‌ها ایرانی از مرزهای چهارگانه کشور در حال تردد به سمت کربلای حسینی هستند

رکورد زائران ایرانی اربعین شکسته شد

آمار زائران اربعین امسال که تاکنون به کشور عراق سفر کرده و آنهایی که از این سفر معنوی بازگشته‌اند دیروز شکسته شد. بر اساس آخرین آمار اعلام شده از تعداد ثبت‌نامی‌ها در سامانه سماح، تا غروب دیروز 3 میلیون و 75 هزار و 11 ثبت‌نام قطعی شده بود. این در حالی است که اربعین سال 97 حدود دو میلیون و 350 هزار زائر ایرانی به سفر اربعین رفتند.

یک سازمان ضدایرانی بدون ارائه شواهد خواستار تحقیق درباره مداخله در محتوای ویکی‌پدیای فارسی شد

ادعای بی‌پایه فشارهای بی‌اثر

«سازمان «عدالت برای ایران» با صدور اطلاعیه‌ای خواستار فراخوان عمومی برای تحقیق درباره «ویکی‌پدیای فارسی» شده است. این سازمان هدف نهایی این تحقیق را جلوگیری از مداخله جانبدارانه جمهوری اسلامی در محتوای ویکی‌پدیای فارسی و سانسور محتوای تولیدشده دانسته است.» این مقدمه خبری است که دو روز پیش رادیوفردا نوشت و البته طی روزهای اخیر، بسیاری از پایگاه‌های خبری فارسی‌زبان خارج‌نشین، آن را پوشش داده‌اند.

علیرضاشجاع‌نوری‌به‌پروژه‌عظیم‌داوودمیرباقری‌پیوست

«عبدالله نصرانی» سلمان فارسی شد

سرانجام و پس از سال‌ها انتظار، پروژه عظیم «سلمان فارسی» به مرحله تولید نزدیک می‌شود. روز گذشته، بازیگر نقش سلمان هم معرفی شد تا این پروژه مهم وارد مرحله‌ای جدی شود.

رییس هیات‌مدیره شرکت متروی تهران به‌جای شنیدن مشکل کارکنان با آنها دست به یقه شد

بزن بزن مدیر سیاسی مترو

عملکرد مدیریت شهری تهران در دو سال اخیر در برخی موارد منجر به بروز اعتراضات صنفی و نیز مشکلاتی در اداره شهر شده است. در دو سال گذشته که اصلاح‌طلبان اداره شهر را در دست گرفته‌اند هرازگاهی پیمانکاران یا کارکنان شرکت‌ها و سازمان‌های وابسته به شهرداری دچار مشکلاتی شده‌اند. این موضوع را از ارگان رسانه‌ای شهرداری تهران که بزرگ‌ترین موسسه مطبوعاتی کشور است تا شرکت متروی تهران و حومه نیز می‌توان مشاهده کرد.

سرمقاله

ما و ماجرای عربستان

«صبح‌نو» در گفت و گو با یک کارشناس بازار سرمایه وضعیت بورس را بررسی کرد

افزایش سرمایه از محل ارزیابی دارایی قانونی اما غیراستاندارد

روش‌های مختلفی برای افزایش سرمایه شرکت‌ها وجود دارد؛ اما یکی از این روش‌ها، افزایش سرمایه از محل تجدید ارزیابی دارایی‌های شرکت است که به‌گفته یکی از کارشناسان بازار سرمایه، این روش از افزایش سرمایه قانونی، اما استاندارد نیست. یکی از اهداف افزایش سرمایه شرکت‌ها اصلاح ساختار مالی آن‌هاست که در‌این‌بین، افزایش سرمایه از محل تجدید ارزیابی دارایی‌ها ازجمله روش‌ها محسوب می‌شود. در این روش از افزایش سرمایه، شرکت‌ها دارایی‌های خود مانند زمین، ساختمان، تجهیزات و تأسیسات را طبق الزامات حسابداری در قسمت دارایی‌های غیرجاری یا بلندمدت و به قیمت تمام‌شده خرید ثبت می‌کنند.

«صبح نو» آخرین اقدامات صورت‌گرفته در سه استان سیل‌زده را پیگیری می‌کند

زندگی 6 ماه پس از سیلاب

مهدیه‌سادات شاهمرادی بیش از 6ماه از وقوع سیل نوروزی امسال در چند استان کشور گذشته و با آنکه بسیاری از هموطنان سیل‌زده‌مان به خانه‌هایشان بازگشته‌اند؛ اما آبادانی دوباره برخی روستاها و شهرهای تخریب‌شده نیازمند زمان و حوصله طولانی است؛ البته گذر زمان حوصله توقف در برابر کاستی‌ها را ندارد. از چند روز دیگر باد و باران آغاز خواهد شد و زندگی زیر سقف آسمان اگرچه زیباست ولی دردسرساز هم خواهد بود.

گفت‌وگوی«صبح‌نو»بااین بازیگر درباره‌حواشی‌حضورش‌دراکران«مسخره‌باز»

عذرخواهی متین ستوده بابت پوشش نامتعارفش

میلادنجفیمراسم‌های سینمایی و برنامه‌های جانبی آن خوراک خبری رسانه‌های مختلف‌اند و بخش عمده این خوراک خبری مربوط به حواشی است. روز گذشته، تصاویر حضور خانم متین‌السادات ستوده، از بازیگران جوان سینما و تلویزیون، در مراسم اکران فیلم سینمایی «مسخره‌باز» حاشیه‌ساز شد.

اصلاح‌طلبان، عضو حزب کارگزاران را گزینه مناسبی برای ریاست بر شورای عالی اصلاح‌طلبان نمی‌دانند

چشم‌غره به مرعشی

اخیرا با انتشار اخباری مبنی بر ریاست یک عضو شورای مرکزی حزب کارگزاران بر ستاد انتخاباتی شورای عالی اصلاح‌طلبان، موج تخریبی هماهنگی از سوی برخی رسانه‌های اصلاح‌طلب، علیه این شخص و حزب متبوعش به راه افتاده است؛ تخریب‌هایی که البته ریشه در مناسبات عنادآلود سال‌های اخیر میان دو طیف راست و چپ جبهه اصلاحات دارد.

گفتار

اندیشه نو با نوسان میان گذشته و حال به دست می‌آید

غلامحسین ابراهیمی‌دینانی

یک انتخابات خوب

یک انتخابات خوب

یادداشت دکتر علی دارابی

حجت‌الاسلام حسن یوسف‌زاده در کرسی علمی «مبانی و اصول حاکم بر ارتباط با خلق در سبک زندگی اسلامی» تاکید کرد

کم‌کاری در سبک زندگی قرآنی

کرسی علمی ترویجی «مبانی و اصول حاکم بر ارتباط با خلق در سبک زندگی اسلامی از منظر قرآن کریم» توسط گروه تخصصی علوم انسانیِ قرآنی پژوهشگاه با صحبت‌های حجت‌الاسلام حسن یوسف‌زاده برگزار شد. یوسف‌زاده دکترای ارتباطات دارد و عضو هیأت علمی جامعة‌المصطفی و دبیر اندیشکده مبانی مرکز الگوی اسلامی-ایرانی پیشرفت است.

شماره‌های پیشین