sobhe-no.ir
799
سه شنبه، ۱۶ مهر ۱۳۹۸
1
ایران خسارت‌های خروج آمریکا از برجام را پیگیری حقوقی می‌کند

مستندسازی از آثار نقض برجام

تقریباً یک‌سال پیش در چنین روزهایی بود که دادگاه بین‌المللی «لاهه» به‌عنوان بازوی حقوقی سازمان ملل متحد، درباره درخواست‌های ایران در ارتباط با پیمان مودت با آمریکا، حکمی علیه ایالات متحده صادر و این کشور را به رفع تحریم‌های ظالمانه ملزم کرد. بر همین اساس، معاون حقوقی رییس‌جمهوری روز گذشته، از تدارک دولت برای پیگیری سازوکارهای حقوقی لازم به منظور مستندسازی خسارات ناشی از برجام سخن گفت.

گفت‌وگوی«صبح‌نو»بانویسنده‌‌فیلم‌ درحال اکران«محمدحسین‌مهدویان»

قهرمان‌‎کُشی نمی‌کند

فیلم سینمایی«ماجرای نیمروز:ردخون» به کارگردانی محمدحسین مهدویان و تهیه‌کنندگی سیدمحمود رضوی پس از رونمایی در جشنواره فیلم فجر، حالا به اکران عمومی درآمده است. این فیلم قسمت دوم فیلم موفق «ماجرای نیمروز» است.

سرمقاله

واکنش مورد نظر در دسترس نیست

عبدالرحمن الراجح» ، رییس مرکز تقارب و بررسی‌های سیاسی و فرهنگی یمن در گفت‌وگو با «صبح‌نو»:یمن‌، گاو ‌و‌حشی ‌سعو‌د‌ی ر‌ا ر‌ام کر‌د

آل‌سعود به ایجاد اختلاف میان یمن و ایران فکر می‌کند

روح‌الله فرقانی «صلح یا جنگ» در یمن و چشم‌انداز پیروزی‌های اخیر محور مقاومت در آرامکو و نجران عربستان و همچنین راهبردهای اخیر آل‌سعود در تفرقه‌افکنی و ایجاد اختلاف در منطقه از موضوعاتی است که درباره آن‌ها با «عبدالرحمن الراجح» فعال یمنی و رییس مرکز تقارب و بررسی‌های سیاسی و فرهنگی یمن، به بررسی و گفت‌وگو پرداختیم. «عبدالرحمن الراجح» اعتقاد دارد: «محمد بن سلمان» آدم صلح نیست و به این باور نرسیده است که صلح کند؛ بن‌سلمان در دو‌راهی جنگ و صلح گیر کرده و به‌دنبال این است تا فقط فضا را آرام کند و به نوعی از باتلاق جنگ یمن خارج شود.» در ادامه متن این گفت‌وگو را می‌خوانید.

رییس ستاد مرکزی اربعین در نشست خبری دیروز خود از امکانات و برنامه‌های جدید برای رفاه زائران حسینی خبر داد

پیش‌بینی افزایش دوبرابری برای زائران اربعین

مهدیه‌سادات شاهمرادیحالا همه ارگان‌های کشور و عاشقان زیارت اباعبدالله‌الحسین بسیج شده‌اند تا امسال مراسم پیاده‌روی اربعین پرشور‌تر از سال‌های گذشته و در امنیت کامل برگزار شود. روز گذشته، معاون امنیتی و انتظامی وزیر کشور در نشست خبری خود اعلام کرد امسال تعداد زائران افزایش تقریبی دوبرابری درمقایسه‌با سال قبل را تجربه کرده است. وی همچنین از تمهیدات ستاد مرکزی اربعین برای سامان‌دهی و خدمت‌رسانی به این زائران سخن گفت.

صحنه قتل میترا استاد، همسر دوم محمدعلی نجفی، با حضور مسوولان قضایی باردیگر بررسی شد

تلاش برای تبرئه از حکم قتل عمد

محمدعلی نجفی از 7خرداد امسال یکی از چهره‌های خبرساز کشور در عرصه جنایی بوده است. شهردار پیشین تهران که توانسته بود با جلب رضایت خانواده همسر دومش از حکم قصاص رهایی یابد، دیروز باردیگر در کانون رسانه‌ها قرار گرفت. دلیل این امر نیز ابطال حکم اعدام محمدعلی نجفی از سوی دیوان عالی کشور و نیز بازسازی و بررسی دوباره صحنه قتل میترا استاد بود که دیروز با حضور نجفی انجام شد.

محمدرضا تاجیک، با زیر سوال بردن ریاست خاتمی بر جبهه اصلاحات با رای لیستی مخالفت کرد

تکرارهای سوخته

هر روز از گوشه‌و‌کنار جریان اصلاحات افشاگری‌هایی علیه سیاست‌های معمول این جریان به گوش می‌رسد. یکی از این سیاست‌ها که طی سال‌های اخیر امتیازهایی نسبی برای اصلاح‌طلبان به بار آورده، «تکرار می‌کنم» است که جدیداً مورد نقد همه‌جانبه تعدادی از فعالان این جریان قرار گرفته است. پای ثابت انتقاد از تکرارهای خاتمی، محمدرضا تاجیک بوده است.

کالین پاول: سیاست خارجی کنونی آمریکا افتضاح است

اجماع علیه ترامپ

دونالد ترامپ، رییس‌جمهوری آمریکا که با آمدنش به کاخ‌سفید دنیا را به‌چالش کشید، حال خود درگیر چالشی بزرگ در آمریکا شده است. این روزها حزب رقیب ترامپ، دموکرات‌ها و حتی برخی جمهوری‌خواهان نیز به‌دنبال استیضاح و برکناری او از قدرت هستند. کالین پاول، وزیر خارجه پیشین آمریکا، از نمایندگان حزب جمهوری‌خواه خواست علیه ترامپ موضع محکمی بگیرند.

از حرف تا عمل

شماره‌های پیشین