sobhe-no.ir
798
دوشنبه، ۱۵ مهر ۱۳۹۸
1
گزارش

مجلس در شرایط تحریمی به لاک انفعالی رفته است

طرح‌های بدون اولویت

سردار سلامی در مراسم گرامیداشت مجاهدت‌های رسانه‌ای معاونت برون مرزی صدا و سیمابا بیان اینکه امروز در مسیر پیروزی گام بر می داریم از عقب نشینی دشمن و پیشروی انقلاب خبر داد

دشمن درحال ترک میدان است

این روزها جبهه مقاومت با اقتدار در حال فتح میدان های نبرد است؛ از سوریه و فلسطین گرفته تا یمن دشمن میدان نبرد را واگذار کرده و در رویارویی با ایران نیز ناکام مانده است. حال فرمانده سپاه پاسداران نیز از عقب‌نشینی دشمن خبرداده و می‌گوید انقلاب در حال پیشروی است.

سرمقاله

ریشخند

مصادیق تخلفات انتخاباتی در گفت‌وگوی «صبح‌نو» با رییس پیشین ستاد انتخاباتی کشور

مردم باید به نماینده ضدفساد رای بدهند

«مجلس در رأس همه امور است». این کلام حضرت امام خمینی نشانگر جایگاه ویژه مجلس شورای اسلامی در ساختار نظام جمهوری اسلامی است. در همین چارچوب، انتخابات یازدهم مجلس مهم به‌نظر می‌رسد.

خبرنگار «صبح‌نو» عوامل موثر بر تخریب دریاچه شمالی کشور را بررسی می‌کند

تغییر کشت، تهدید حیات خزر

مهدیه‌سادات شاهمرادیمشکلات دریای خزر یکی دو تا نیست؛ بزرگ‌ترین دریاچه دنیا که به‌دلیل وسعت و تنوع زیستی جانوران و گیاهان دریایی به‌عنوان دریا شناخته می‌شود، حالا دردهای زیادی را به جان خریده و داشته‌هایش با خطر نابودی مواجه شده‌اند. هرچند سرریز شیرابه‌های زباله و کارخانه‌ها یکی از اصلی‌ترین منابع آلودگی این دریاست اما موارد دیگری همچون انتخاب کشته‌ای نامناسب در کنار خزر و احداث کارگاه‌ها و کارخانه‌ها در کنار رودهای منتهی به آن از دیگر عوامل تهدید‌کننده خزر به شمار می‌روند.

قدرت قلم و قصه‌پردازی در کتاب‌های خاطرات سیاستمداران خارجی در مقایسه با سیاستمداران ایرانی

روایت‌های بی قصه، سیاست را خشک‌تر می‌کند

فاطمه ترکاشوندسال‌2010 وقتی فیلم «سایه‌نویس» رومن پولانسکی اکران و منتشر شد، انگار داشت برای ما از میزان جدیت کسب‌وکار نویسنده‌های در سایه در کشورهایی چون آمریکا و انگلیس پرده برمی‌داشت. کسب‌و‌کاری که خصوصا از آغاز قرن بیست‌ویکم مورد توجه سیاستمداران و دولتمردان قرار گرفت تا راهی آسان‌تر و سریع‌تر برای ثبت خاطرات‌شان باشد. اشتیاق چهره‌های مهم تاریخ‌ساز به پیاده کردن خاطرات خود، رقابت ناشران کتاب برای اختصاص دادن عنوان پرفروش‌ترین به آثار خود و علاقه خوانندگان عام و خاص به مطالعه دست‌نوشته‌ها و سر در آوردن از ذهنیت سیاسیون، آن‌قدر سیاسیون را به سمت مکتوب کردن تجربه‌هایشان هل داد که بازار سایه‌نویس‌ها و ناشران و حتی فیلمسازان هم بر این اساس داغ شد.

اندیشمندان «جایگاه پیاده‌روی اربعین در سیر تمدن انقلاب اسلامی» را بررسی کردند

پیاده‌روی اربعین؛ ظهور عقلانیت عاشورایی و علوی

نشست علمی «جایگاه پیاده‌روی اربعین در سیر تمدن انقلاب اسلامی» روز گذشته در مؤسسه فرهنگی-پژوهشی انقلاب اسلامی برگزار شد. حاضران در این نشست درباره شرایط برپایی تمدن انقلاب اسلامی بحث و تبادل‌نظر کردند.

گزارش «صبح‌نو» از چهره‌های مشهور هنجارشکن

حباب شیشه‌ای سلبریتی‌ها می‌شکند

عارف چراغیدر چند سال اخیر و با رشد شبکه‌های اجتماعی، سبلریتی‌های هنری و ورزشی نیز بیش از قبل به‌چشم می‌آیند و میلیون‌ها نفر صفحات مجازی آن‌ها را دنبال می‌کنند. این افراد که به‌دلیل داشتن بدنه اجتماعی و نفوذ اجتماعی و اقتصادی برای خود حاشیه‌ای امن ایجاد کرده‌اند، هرروز با اظهارنظرهای غیرتخصصی یا تخلفات پشت‌پرده، باعث ایجاد موجی در بین مردم می‌شود.

اپلیکیشن کاربردی برای زائران اربعین شما هم خادم زائران شوید

«فانوس» چراغ راه شد

سفر اربعین و حضور در جمع میلیونی زائران حسینی تجربه‌ای گرانبها و عظیم برای بسیاری از هم‌وطنان است. میلیون‌ها نفر از ایرانیان و حتی ملیت‌های مختلف هرسال راهی کشور عراق می‌شوند تا بتوانند در مراسم اربعین حسینی حضور داشته باشند. این افراد معمولا تجربه سال‌های قبل را دارند و می‌دانند باید چه ملزوماتی همراه داشته باشند و چه مسیرهایی در پیش بگیرند؛ اما برخی دیگر هم نخستین تجربه سفر در اربعین را دارند. این زائران نیازمند ابزاری هستند که سفر را برای آ‌نها تسهیل کند.

شماره‌های پیشین