sobhe-no.ir
797
یکشنبه، ۱۴ مهر ۱۳۹۸
1
حملات پهپادی انصارالله، ائتلاف سعودی را به فکر آتش‌بس و پیداکردن راهی برای پایان جنگ انداخته است

ریاض به‌دنبال راهی برای فرار از باتلاق یمن

روح‌الله فرقانی یک ماه از پیروزی‌های انصارالله مقاومت در حمله به تاسیسات نفتی آرامکو و همچنین اسارت هزاران نیروی ائتلاف سعودی در نجران نمی‌گذرد که ریاض عنوان کرده‌است درحال بررسی طرحی برای برقراری نوعی آتش‌بس در یمن است تا بتواند راه فراری برای نجات از باتلاق یمن بیابد.

چگونه ارتش فیک سایبری سعودی اوضاع عراق را وارونه نشان می‌دهد

سعودی‌های متعرض در عراق

اکبر ریحانیموضوع درخورتوجه در اعتراض‌های عراق نقش پررنگ فضای مجازی بود که باعث شد دولت عراق دسترسی به اینترنت را قطع کند؛ اما آنچه اهمیت دارد، حضور سریع حساب‌های کاربری قلابی متعلق به دولت سعودی برای ایفای نقش در این بحران بود.

جبهه اصلاحات به‌دنبال راهبرد انتفاع حداکثری از آوردگاه سیاسی پیش روست

سه تاکتیک اصلاح‌طلبی برای انتخابات

  حسام رضایی  با اینکه فرصت زیادی تا یازدهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی باقی نمانده، شواهد دال بر آن است که صحنه سیاسی کشور، حرکت خزنده و آرامی به سمت تغییر و تحول متناسب با این آوردگاه عمومی دارد. با این حال، رصد و پیگیری مواضع نخبگان جریانات، خاصه موارد مربوط به انتخابات، امری مهم تلقی می‌شود.

نگاهی به فعالیت‌های «خانه نوآوری» که یکی از شتاب‌دهنده‌های استارت‌آپی است

خانه‌ای برای مجازی‌ها

مصطفی وثوق‌کیاداستان شتاب‌دهنده‌ها در فضای کسب‌و‌کار اینترنتی ایران تازه است و هنوز خیلی‌ها نمی‌دانند برای راه‌اندازی یک کسب‌و‌کار در فضای مجازی چه باید بکنند. وفور طرح و ایده برای فعالیت در فضای مجازی عموما به‌دلیل ناآگاهی‌ها به سردی می‌گراید؛ اما دو سال است که مرکزی خصوصی برای تنظیم‌کردن و به‌سودرساندن ایده‌های استارت‌آپی تشکیل شده تا به قول یکی از اعضایش فرایند شکست را تسهیل کنند و از هزینه‌کرد زائد خودداری شود. در این گزارش به سراغ «خانه نوآوری» رفتیم تا درباره مدل فعالیت‌هایشان در ایران بیشتر بدانیم.

«صبح‌نو» از مسکن‌های 30‌متری و مشکلات آن در ایران و جهان گزارش می‌دهد

دردسرهای یک وجب‌ جا

عارف چراغی طرح مسکن اجتماعی از ابتدای دولت دکترروحانی به‌عنوان یکی از طرح‌های جایگزین طرح مسکن مهر و طرح سامان‌دهی مسکن نیازمندان عنوان شد که البته هیچ‌گاه کلنگ اجرا به خود ندید. بااین‌حال، اخیرا با پیشنهاد شهردار تهران مبنی‌بر آمادگی این نهاد اجتماعی برای احداث واحدهای مسکونی ۳۰متری، رنگ‌و‌بوی جدیدی به‌خود گرفته است. این نوع واحدهای مسکونی سال‌هاست که در کشورهای اروپایی رواج پیدا کرده‌اند که البته رواج در جوامع غربی دلایل متعددی دارند. باوجوداین، بدیهی است این واحدهای مسکونی بندانگشتی با فرهنگ عمومی جامعه ایرانی-اسلامی سنخیتی ندارد و ساخت آن‌ها سبب بروز مشکلات فراوانی در کشور خواهد شد.

گزارش میدانی خبرنگار «صبح‌نو» از نمایشگاه الزامات سفر اربعین را بخوانید

نمایشگاهی با محصولات متفرقه

مهدیه‌سادات شاهمرادیامسال دومین سالی است که مجموعه چهل‌سرای مصلای تهران اقدام به برگزاری نمایشگاهی با عنوان «راهیان اربعین» کرده است؛ نمایشگاهی برای اطلاع‌رسانی و فروش ملزوماتی که زائران اربعین در سفر پیاده‌روی به کربلا به آن‌ها نیاز خواهند داشت. هرچند نمایشگاه امسال و سال قبل از کاستی‌هایی برخوردار بود ولی برگزاری چنین نمایشگاه‌هایی به صورت هدفمند می‌تواند نیازهای اصلی زائران به‌ویژه کسانی که برای نخستین‌بار به این سفر می‌روند را برآورده کند.

سرمقاله

چاره کجاست؟

جریان معاند به‌دنبال ایجاد اغتشاش درباره مسأله روستای چنارمحمودی است

آشوب‌سازان بی‌چهره

ماجرای روستای چنارمحمودی و اتفاقی که در شهرستان لردگان روی داده موجب شده است برخی رسانه‌های معاند خارجی نیز از آب گل‌آلود ماهی بگیرند و تلاش کنند بر تنور اختلافات بدمند. این در حالی است که با وجود توضیحات مسوولان وزارت بهداشت و درمان و نیز مسوولان دولتی در استان چهارمحال‌و‌بختیاری، روز گذشته تجمعی در شهرستان لردگان انجام شد که البته با حضور برخی افراد غیربومی با چهره‌های پوشیده به درگیری منجر شد.

شماره‌های پیشین