sobhe-no.ir
796
شنبه، ۱۳ مهر ۱۳۹۸
1
حجت‌الاسلام سعیدی در گفت‌وگو با «صبح‌نو»:

با انقلابیگری از توپخانه به موشک بالستیک رسیدیم

«مجموعه سپاه باید انقلابی بماند». این شاه‌بیت فرمایشات اخیر رهبری در جمع فرماندهان سپاه پاسداران بود؛ فرمایشی که شاید در ظاهر عادی به‌نظر برسد؛ اما در باطن، حامل دغدغه بزرگی است.

به‌دنبال بیانات رهبری، فعالیت‌های فرهنگی سپاه پاسداران را بررسی کرده‌ایم

نوزاد عالم فرهنگ در آغوش لبخندهای پدرانه

چهارشنبه‌شب گذشته، دیدار امسال رهبری با سپاه به رسم مالوف هرساله برگزار شد؛ اما بخشی از آن خلاف‌آمد عادت بود و گوش‌های حساس نسبت به وضع فرهنگی کشور را به صحبت‌های رهبری درباره فعالیت‌های سپاه در حوزه فرهنگ تیز کرد؛ صحبت‌هایی که بیش از آنکه ناظر به توقعات و افق‌ها و انتظارات از کیفیت حضور این مجموعه باشد، بیانگر نضج‌گیری نطفه‌ای میمون در عرصه فرهنگ کشور است.

گفت‌وگوی«صبح‌نو»باوحیدبیطرفان‌،کارگردان‌سریال‌پلیسی‌شبکه‌پنج

«تلاطم»با‌اعتمادبه‌جوانان‌ساخته‌شد

مجموعه تلویزیونی «تلاطم» به کارگردانی آقای وحید بیطرفان و تهیه‌کنندگی آقای کرامت پورشهسواری این‌ شب‌‎ها روی آنتن شبکه پنج سیما رفته است. این سریال به‌مناسبت هفته نیروی انتظامی از تلویزیون پخش می‌‎شود.

زائران ایرانی و عراقی با گردهمایی حول محور امام‌حسین؟ع؟ راهپیمایی اربعین را پرشورتر از هر سال برگزار می‌کنند

#حب_‌حسین_‌یجمعنا

ایام ماه صفر اگرچه روزهای حزن و اندوه اهل‌بیت؟ع؟است؛ اما همین روزها به مدد عشق به خاندان عصمت و طهارت، روزهای همدلی و همراهی شیعیان در سراسر جهان و به‌خصوص میان دولت ایران و عراق است. همزمان با نزدیک شدن به اربعین حسینی میلیون‌ها عاشق حضرت امام‌حسین؟ع؟از ایران راهی عراق می‌شوند و بر سر سفره باسخاوت عراقی‌هایی حاضر می‌شوند که با تمام وجود، خدمت به زوار امام‌حسین؟ع؟را افتخار زندگی خود می‌دانند.

سر مقاله

 غروب آشوب

اقدامات غیرقانونی وزرای کشور دولت اصلاحات در حوزه زمین و زمینداری جنجالی شده است

زمین‌خواری به‌سبک اصلاحات

دم از قانون و قانونمداری می‌زنند؛ اما نوبت به خودشان که می‌رسد، در قانون‌شکنی صف‌اولی می‌شوند. از اصلاح‌طلبان صحبت می‌کنیم و وزرای کشور دولت‌شان؛ یعنی آقایان عبدالله نوری و عبدالواحد موسوی‌لاری. این دو چهره مطرح اصلاحات باتوجه‌به تخلفات‌شان در حوزه زمین و ساخت ملک‌، در هفته‌های اخیر به کانون توجه رسانه‌ها و البته مقام‌های قضایی تبدیل شده‌اند.

ششمین نشست اساتید منتخب علوم انسانی اسلامی با تأکید بر الگوی دینی مواجهه با آسیب‌های اجتماعی و نقد الگوهای غربی برگزار شد

پیداکردن الگوی اسلامی برای مدیریت آسیب‌های اجتماعی

ششمین نشست اساتید منتخب علوم انسانی اسلامی ویژه جامعه‌شناسی اسلامی با تأکید بر الگوی دینی مواجهه با آسیب‌های اجتماعی و نقد الگوهای غربی، ۱۱ مهر به همت مرکز پژوهش‌های علوم انسانی اسلامی صدرا و با همکاری دانشگاه جامع امام‌حسین؟ع؟ و دانشگاه علوم و معارف قرآن کریم، در بنیاد پژوهش‌های اسلامی آستان قدس رضوی برگزار شد.

انقلاب اقتصادی نیاز داریم

دکتر سیدامیر سیاح

چرا در آمریکا کودتا نمی‌شود

دکتر حسن عابدینی کارشناس‌ارشد مسائل بین‌الملل

سخنگوی شورای نگهبان از تایید لایحه اصلاح قانون تعیین تکلیف تابعیت فرزندان حاصل از ازدواج زنان ایرانی با مردان خارجی خبر داد

امنیت، ارمغانی برای مادران ایرانی

لایحه اعطای تابعیت به کودکان مادر ایرانی بعد از سال‌ها پژوهش و بحث، روز چهارشنبه، دهم مهر در شورای نگهبان به تصویب رسید؛ لایحه‌ای که اجرای آن می‌تواند امنیت را هم در خانواده‌ای با پدران غیرایرانی به ارمغان آورد و هم راه را بر بسیاری از آسیب‌های اجتماعی که ناشی از بی‌شناسنامه‌بودن هزاران شهروند ایرانی است، ببندد. حالا که دیگر اعطای شناسنامه به این فرزندان قانونی است باید منتظر اجرایی شدن هر چه سریع‌تر این قانون در تمام نقاط ایران باشیم.

رابطه فیلتر سایت‌های دانلود فیلم با سامانه‌های آنلاین چیست

دانلود تحت محاصره

در روزهای گذشته برخی از سایت‌های ایرانی که فیلم‌ها و سریال‌های خارجی را برای دانلود در اختیار کاربران قرار می‌دادند، مسدود شدند. همین اتفاق، بحث ماجرای دسترسی کاربران ایرانی فضای مجازی به محصولات بین‌المللی را وارد مرحله تازه‌ای کرد.

«صبح‌نو» از بازار آشفته گوشی تلفن‌همراه و حواشی واردات و رجیستری آن در کشور گزارش می‌دهد

نبض بازار گوشی در دست واردات چمدانی

بررسی کارنامه یک‌ساله واردات گوشی‌های تلفن‌همراه مسافری و طرح ریجستری آن نشان می‌دهد برخلاف ادعای برخی مسوولان در‌این‌زمینه‌، این روش از واردات نه‌تنها از التهابات بازار موبایل جلوگیری نکرده؛ بلکه به مشکلی نیز تبدیل شده است. از واردات چمدانی گرفته تا خرید پاسپورت از مسافران تازه به کشور بازگشته، همه‌و‌همه به‌همراه نوسانات ارز بازار موبایل کشور را پر از تنش کرده است.

ثبات پس از چند روز تب و تاب با فتنه انگیزی آمریکا به بغداد بازگشت

وضعیت سفید در عراق

منابع خبری عراق دیروز، جمعه وضعیت در بغداد را پس از سه روز اعتراض، عادی گزارش و عنوان کردند که مناطق مختلف بغداد به‌ویژه میدان «التحریر»، مرکز این شهر، آرام است. همچنین، نماینده آیت‌الله سیستانی در خطبه‌های نماز جمعه شهر کربلا با دعوت از مسوولان عراقی برای مبارزه با فساد، خواستار اصلاحات واقعی در این کشور شد.

شماره‌های پیشین