sobhe-no.ir
794
سه شنبه، ۰۹ مهر ۱۳۹۸
1
گزارش «صبح‌نو» درباره اقدامات مدیریت شهری و شکایت‌ها برای درآمدزایی را بخوانید

تاکسی‌های اینترنتی به شهرداری عوارض می‌دهند

فعالیت تاکسی‌های اینترنتی در تهران و شهرهای بزرگ کشور که از چند سال قبل در کشور آغاز شده، در دو سال گذشته محل اختلاف درباره ادامه فعالیت آنها بین شهرداری تهران، شرکت‌های یادشده و مسوولان دولتی بوده است؛ این در حالی است که از زمان ابلاغ دستورالعمل نظارت بر چگونگی فعالیت ارائه‌‌دهندگان خدمات هوشمند مسافر که از چند روز قبل صورت گرفته، باز هم حرف و حدیث‌های فراوانی مطرح شده است.

اتصال به اوراسیا یکی ازراه‌های جبران خلأ درآمدهای نفتی برای کشورمان خواهد بود

اتحادیه اوراسیا، جا پای اتحادیه اروپا

حجت‌الاسلام حسن روحانی، رییس‌جمهوری که عصر روز گذشته به دعوت رسمی نخست‌وزیر ارمنستان راهی ایروان شد، قرار است در اجلاس سران اتحادیه اقتصادی اوراسیا شرکت کند؛ اتحادیه‌ای شامل کشورهای آسیای میانه و قفقاز که در سال 2014 با هدف ایجاد بازار مشترک و تسهیل در روند صادرات میان اعضای این اتحادیه شکل گرفت.

رییس دستگاه قضا بر قطع دست کسانی که به بیت المال دست درازی کرده اند تاکید کرد

نوبت فریدون و جهانگیری هم می‌رسد

رییس قوه قضاییه روز گذشته مفسدان را به بریدن دستان نه از مچ، بلکه از بازو تهدید کرد؛ اظهاراتی متهورانه که بدون شک، مسوولیت دستگاه قضا در برخورد بلامانع با مفسدان را سنگین‌تر از قبل می‌کند.

گفت‌وگوی«صبح‌نو» با کارشناسان دفاعی درباره عملیات اخیر انصارالله

«نصرمن‌الله» یادآور عملیات «فتح‌المبین»

عملیات پیروزمندانه انصارالله یمن در «جیزان عربستان» موجب شد تا پس از حمله به آرامکو، بزرگ‌ترین عملیات نظامی یمنی‌ها در برابر ائتلاف سعودی رقم زده شود؛ عملیاتی که موازنه‌های قدرت را به سوی یمنی‌ها معطوف کرد و بازتاب گسترده‌ای در رسانه‌های جهان داشت. میزان موفقیت و شبیه‌سازی این‌گونه پیروزی‌ها با عملیات‌های دوران دفاع مقدس همچون عملیات «فتح‌المبین» و چهار سال و نیم مقاومت جوانان یمنی و توانایی‌های بالقوه آنان در انجام عملیات‌های پهپادی و نظامی زمینی و آزادسازی بخشی از خاک کشورشان، روزنامه «صبح‌نو» را بر آن داشت تا با «فتح‌الله کلانتری» و «علی علیزاده»، دو تن از کارشناسان راهبردی-دفاعی به گفت‌وگو بپردازد.

«صبح‌نو» از سامانه عمران اجتماعی و اقدامات گروه‌های جهادی گزارش می‌دهد

«خشت آخر» برای بازسازی خانه‌های سیل‌زده

دو ماه می‌شود که سامانه عمران اجتماعی در راستای طرح جهاد همبستگی ملی و برای هدفمندسازی کمک‌های مردمی من‌باب مناطق سیل‌زده کشورمان توسط سازمان بسیج سازندگی رونمایی شده است. در این سامانه اینترنتی که به منظور جمع‌آوری کمک‌های مردمی و با محوریت مساجد راه‌اندازی شده، نحوه کمک به ساخت مسکن و نحوه تامین کالا‌های اساسی مردم سیل‌زده، به نمایش در آمده است. در سامانه عمران اجتماعی هر خانه، یک گروه و متولی جهادی پیدا می‌کند تا آن را بازسازی کند و البته خیرین می‌توانند در جریان ساخت و بازسازی منازل مردم سیل‌زده قرار بگیرند. پویش «خشت آخر» نیز نام پویشی است که این روزها مردم را به سمت این سامانه هدایت می‌کند. خشت آخر می‌گوید: در چند ماه اخیر اقدامات زیادی توسط نهادها و گروه‌های جهادی انجام شده؛ اما تا رسیدن به فصل سرما فقط یک قدم مانده تا پروژه‌های نیمه‌کاره تمام شوند و مورد استفاده هموطنان‌مان قرار بگیرد.

بررسی‌ تحلیلی‌ «صبح‌نو» از حضور بازیگران‌خارجی‌ درسینمای‌ایران‌دردوسال‌اخیر

دوپـــــــــینگ با بازیگران بلوند

چند سالی است که حضور بازیگران خارجی در فیلم‌های ایرانی افزایش پیدا کرده است. بااین‌حال، اینکه آیا این حضور رویه‌ای معمول است یا دلایل دیگری دارد، به بررسی بیشتری محتاج است. تولید مشترک بین کشورها اتفاق عجیبی نیست. سال‌هاست که شرکت‌هایی از کشورهای مختلف باهم در پروژه‌ای سینمایی سرمایه‌گذاری و مشارکت می‌کنند. این همکاری دلایل مختلفی دارد. نزدیکی بیشتر فرهنگی بین کشورها، سرشکن‌شدن هزینه‌های ساخت، پخش و اکران بین‌المللی و سود بیشتر ازجمله دلایل اصلی این همکاری‌هاست. بسیاری از فیلم‌های بزرگ و موفق دنیا حاصل مشارکت شرکت‌هایی از کشورهای مختلف‌اند. در سینمای ایران هم بارها این اتفاق رخ داده که البته درباره خروجی آن‌ها می‌توان در جای خودش بحث مفصلی کرد. پدیده دیگری که در این دایره جای می‌گیرد، ساخت فیلم در کشوری دیگر یا استفاده از عوامل غیرملی است؛ مثلا اینکه فیلم تماما ایرانی در کشور دیگری ساخته شود و در اکثر مواقع از بازیگران بومی آن کشور هم استفاده کند. این مورد در سال‌های اخیر بارها در سینمای ایران رخ داده است؛ یعنی فیلم‌هایی که در خارج از کشور و با حضور بازیگران غیرایرانی که اتفاقا عمدتا زن هم هستند، ساخته شده است. در این گزارش، می‌خواهیم فیلم‌های موردنظر را مرور کنیم که در دو سال اخیر اکران شده‌اند. در این گزارش، فیلم‌های دو سال اخیر را به‌لحاظ کمّی و کیفی، فروش و جایگاه حضور بازیگران خارجی در آن‌ها بررسی می‌کنیم.

«صبح‌نو» شرایط کشورهای ترکیه، گرجستان و ارمنستان در جذب گردشگران ایرانی را بررسی می‌کند

زرق و برق همسایه‌ها

سفر، یکی از تفریحات رایج مردم در تمام دنیاست؛ تفریحی که مردم ایران نیز از آن بی‌بهره نمانده‌اند. در ایران سفر یکی از تفریحات سالمی است که هم در فرهنگ ملی ما تایید شده و هم در متون دین اسلام به آن توصیه فراوان شده است؛ چنانچه خداوند در قرآن به مسلمانان توصیه می‌کند تا در روی زمین سفر کنید تا عاقبت پیشینیان خود را ببینید. در روایات نیز سفر برای کسب تجربه و دانش، توصیه و در مذهب شیعه بر سفرهای زیارتی تاکید فراوان شده است؛ البته سفر با رویکردهای یادشده بسیار خوب است ولی متاسفانه هرازگاهی مشاهده می‌شود برخی رفتارها در کشورهای مقصد ایرانیان، چه از سوی مقامات دولتی آن کشورها یا شهروندان ایرانی که به سفر می‌روند، موجب اختلال در شکل و کیفیت سفر دیگر مسافران می‌شود.

ظهره‌وند در گفت‌وگو با «صبح‌نو»: ممکن است اشرف غنی به دور دوم نرود

احتمال کشیده‌شدن انتخابات ریاست‌جمهوری افغانستان به دور دوم

سر مقاله

 برگ‌برنده مقاومت

شماره‌های پیشین