sobhe-no.ir
793
دوشنبه، ۰۸ مهر ۱۳۹۸
1
دیوان عدالت اداری دخالت در عزل‌‌و‌نصب مدیران رایتل و اپراتورهای مخابراتی را متوقف ساخت

دستور توقف مداخله وزارت ارتباطات در اپراتورها

تنها دو هفته بعد از مصوبه سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی مبنی‌بر دخالت در انتخاب مدیران عامل اپراتورها، دیوان عدالت اداری این مصوبه را متوقف کرد.

گفت‌و‌گوی «صبح‌نو» با تولید‌کننده پوشاک که با افتخار ایرانی‌بودن محصولش را اعلام می‌کند

تن‌پوشی مزین به نام وطن

تولید ملی امروز دیگر شعار نیست، بلکه نیازی است که هم دولتمردان به آن آگاه شده‌ و هم مردم ضرورت آن را احساس کرده‌اند. حالا دیگر وقت آن است که ببینیم چه عواملی می‌توانند باعث رونق تولید ملی شوند و کدام موانع، راه را بر عرضه و تقاضای بیشتر محصولات داخلی بسته‌اند. برای رسیدن به پاسخ بخشی از این سوال‌ها به سراغ یکی از تولیدکنندگان پوشاک زنانه رفتیم تا موضوع را از دید او ارزیابی کنیم.

انتخابات افغانستان به روایت فرهنگیان این کشور

روشنفکران «هزاره» در صدر دعوت مردم در انتخابات

انتخابات افغانستان چند روز پیش برگزار شد. در این رأی‌گیری مشارکت پایینی ثبت شد که دلایل زیادی داشت. در این گزارش، ازنظر فرهنگی به انتخابات افغانستان نگاهی می‌اندازیم.

مخالفان شفافیت آرای نمایندگان به فوریت شفافیت آرای سایر نهادها رأی دادند

طرح امیدی‌ها برای دور زدن شفافیت

یک فوریت شفافیت آرای نهادهایی مانند مجمع تشخیص مصلحت نظام، خبرگان رهبری و شورای نگهبان روز گذشته به تصویب نمایندگان رسید. شواهد نشان می‌دهد صحنه‌گردانان این فوریت، عمدتا همان‌هایی بوده‌اند که با دو فوریت شفافیت آرای مجلسی‌ها به مخالفت برخاستند. مخالفان دیروز و موافقان امروز مقوله شفافیت، مشغول پختن چه آشی هستند؟

تشریح جزئیات مراسم رونمایی طرح‌های جدید دیوارهای لانه جاسوسی در گفت‌وگو با معاون اجرایی سازمان بسیج دانشجویی

خاطرات دیوارهای استکبارستیز

سال ۱۳۹۴ که حذف شعار «مرگ بر آمریکا» از دیوار لانه جاسوسی خبرساز شد، بسیج دانشجویی در واکنشی سریع به جنجال‌ها، در بیانیه‌ای قاطعانه نوشت: «بسیج دانشجویی جهت استحضار ملت شریف ایران اعلام می‌کند شعار «مرگ بر آمریکا» برای همیشه زینت‌بخش دیوارهای این مکان خواهد ماند». حالا پس از پنج سال، انتشار تصاویری از سفیدکردن دیوارنگاره‌ها و جملات دیوار جنوبی مشرف به خیابان طالقانی، دوباره خبرساز شده است، با این تفاوت که این‌بار بسیج دانشجویی واقعا مسوولیت این تغییرات را برعهده گرفته است.

«صبح‌نو» از پدیده طلاق توافقی و تبلیغات گسترده آن در فضای مجازی گزارش می‌دهد

زیباسازیِ پایانی غم‌انگیز

«طلاق توافقی تصميمی است که می‌تواند در کمتر یک هفته عملی شود». این جمله تبلیغاتی بسیاری از وکلای خانواده است. طلاق بدون مشاوره و دردسر این روزها در فضای مجازی تبلیغ می‌شود و این در حالی است که آمارها نشان داده طلاق‌هایی که در مدت زمانی کوتاه و بدون مشاوره انجام می‌شوند، عموما به پشیمانی زوجین می‌انجامد؛ چراکه بسیاری از اقدامات زن و شوهر ممکن است از سر هیجان و لجبازی باشد که با مشاوره‌گرفتن، می‌توانند از وقوع این اتفاق تلخ جلوگیری کنند.

تا ظهر دیروز بیش از یک‌میلیون و 348هزار ایرانی برای سفر به کربلا در سامانه سماح ثبت‌نام کرده‌اند

بیا ره توشه برداریم *

امروز آغاز ماه صفر است و تقریبا شمارش معکوس برای اربعین حسینی آغاز شده است. این روزها اگر به دفاتر پلیس +10 سر بزنید، خیل مشتاقانی را می‌بینید که برای تعویض گذرنامه‌ نوبت گرفته‌اند و با مدارک لازم در انتظار هستند. شور حسینی بزرگ‌وکوچک و زن‌و‌مرد نمی‌شناسد. غیر از مردم، ستاد مرکزی اربعین، سازمان‌ها، نهادها و صدها هیأت بزرگ‌وکوچک خود را برای بزرگ‌ترین گردهمایی مذهبی جهان آماده می‌کنند. البته برخی نهادها هم تلاش می‌کنند به‌مرور از بار مسوولیت خود کم کنند.

اروپای پیر و فرصتی که از دست داد

ناصر ایمانی

فروغ نیلچی‌زاده در هشتمین نشست تبیینی- گفتمانی زن و خانواده با موضوع «ازدواج اسلامی» مطرح کرد

کودک همسری، آدرس غلط است

نیلچی‌زاده، استاد حوزه و دانشگاه در سخنانی با بیان اینکه پدیده کودک‌همسری از سوی افرادی دنبال می‌شود که بازیچه دست دشمنان شده‌اند چراکه امروز مشکل اصلی دختران ایرانی تأخیر در امر ازدواج است، گفت: اگرچه ازدواج در سن پایین توصیه نمی‌شود؛ اما این امر بسته به توانایی‌های جسمی و عاطفی افراد متفاوت است.

 سر مقاله

 وحدت انقلابيون به چه معناست

شماره‌های پیشین