sobhe-no.ir
792
یکشنبه، ۰۷ مهر ۱۳۹۸
1
حکایت دو سال اسارت بانوی ایرانی در زندان‌های استرالیا و آمریکا که به جرم دور زدن تحریم‌ها در بند بود

نگار قدسی آزاد شد

بانوی ایرانی که مجبور شده بود پاره تنش را در راهروهای تاریک و سرد زندان‌های استرالیا به دنیا بیاورد و به اتهامی واهی در مهد حقوق بشر دنیا زندانی بود،‌ سرانجام پس از دو سال نبرد حقوقی و دیپلماتیک آزاد شد و به کشور بازگشت.

رهبر انقلاب با ابلاغ سیاست‌های کلی نظام قانون‌گذاری تأکید کردند

نگاه بلند مدت و ملی در قانونگذاری

گفت‌وگوی«صبح‌نو»باتهیه‌کننده‌برنامه‌انگلیسی‌زبان«خیلی‌دور،خیلی‌نزدیک»شبکه‌چهار

به‌دنبال اشتراکات و تفاوت‌های فرهنگی هستیم

برنامه «خیلی دور، خیلی نزدیک» به تهیه‌کنندگی آقای مصطفی پورمحمدی و اجرای آقای شهاب اسفندیاری چند هفته‌ای است که به روی آنتن شبکه چهار سیما رفته و توانسته مخاطبان علاقه‌مند به موضوعات حوزه علوم انسانی را با خود همراه کند.

عملیات «نصر من الله» شکست نظامی بی‌سابقه ای  برای عربستان رغم زد

ضربه جدید یمنی‌ها به آل سعود

 سر مقاله

 مسیر بسته اروپا

گزارش «صبح‌نو» از آخرین وضعیت نظام جدید مالیاتی کشور

روزشمار وعده اجرای مالیات بر فعالیت‌های اختلال‌زا

مالیات بر عایدی سرمایه در حالی در دولت و مجلس همزمان در قالب طرح و لایحه در حال بررسی است که طبق آخرین وعده‌ها قرار است در مهرماه از سوی دولت به مجلس تقدیم شود.

محسن دریالعل، مدیر انتشارات روایت‌ فتح، در گفت‌وگو با «صبح‌نو» :

راوی فتوحات انقلاب اسلامی هستیم

انتشارات روایت فتح در دو سال اخیر با تغییر مدیریت روبه‌رو شد و آقای محسن دریالعل مدیر آن شد؛ یکی از قدیمی‌ترین ناشران که کتاب‌هایش مشتری‌های زیادی داشت. حالا در هفته دفاع‌مقدس، پای صحبت‌های دریالعل نشستیم تا از شرایط ادبیات حوزه دفاع‌مقدس و فعالیت‌ها و برنامه‌های انتشاراتش بگوید. او معتقد است روایت فتح یکی از باکیفیت‌ترین انتشارات‌های حال حاضر دفاع‌مقدس است و باید قوی‌ترین تولیدات ادبیاتی در حوزه دفاع‌مقدس باشد. او و همکارانش در این مسیر گام بر می‌دارند.

روند استیضاح رییس‌جمهوری آمریکا کلید زده شد

سرنوشت نیکسون در انتظار ترامپ

درست همزمان با برگزاری مجمع عمومی سازمان ملل، همان‌جایی که ترامپ به‌دنبال بهره‌برداری انتخاباتی بود و قصد داشت فاتح مذاکرات دیپلماتیک، به‌ویژه درخصوص ایران باشد، زمزمه‌های استیضاحش به‌گوش رسید؛ استیضاحی که ترامپ آن ‌را ساحره‌گیری‌های دموکرات‌ها نامید و آن را آزار و اذیت رئیس جمهوری دانست.

گزارش «صبح‌نو» از دیدگاه‌های مردم درباره چرایی تمایل به خرید کالاهای خارجی را بخوانید

مرغ همسایه غاز است

«اقتصاد مقاومتی؛ تولید، اشتغال»، «حمایت از کالای ایرانی» و «رونق تولید». این‌ها اسامی‌ای هستند که در سه سال اخیر، رهبر انقلاب اسلامی نامگذاری کرده‌اند؛ نام‌هایی که درصورت توجه کامل مسوولان اجرایی کشور و نیز همراهی مردم، به‌طورحتم تأثیرات مثبت بسیاری بر اقتصاد کشور و معیشت کارگران و تولیدکنندگان می‌گذاشتند. خرید کالای ایرانی یا خارجی همیشه در جامعه ایرانی محل بحث و گفت‌و‌گو بوده است. در دو سوی این ماجرا نیز، نگاه‌ها و روایت‌های مختلف و خواندنی است.

«صبح‌نو» از بازار داغ خرید ون‌کافه‌ها گزارش می‌دهد

رستوران‌های خانه به دوش

کافه‌گردی یکی از لذت‌های پرطرفدار شهرنشینان است که در زندگی پرترافیک امروز نقش جذابی برای بیشتر مردم، به‌خصوص پایتخت‌نشین‌ها دارد. در این بین اما کافه‌‌های سیار این روزها مشتریان زیادی پیدا کرده‌اند؛ کافه‌هایی که همه بند و بساط خود را در یک ون جای داده‌ و ساعات مختلف روز را در خیابان‌ها پاتوق می‌کنند. در این گزارش ویژگی این ون‌ها و قیمت‌های متفاوت آن‌ها را بررسی می‌کنیم.

شماره‌های پیشین