786
شنبه، ۳۰ شهریور ۱۳۹۸
1
سیدحسن نصرالله:

ترامپ برای دیدار با روحانی التماس می‌کند

مدیران ورزش ایران دنبال نوشدارو بعد از مرگ سهراب هستند

ضربه‌شدن دیپلماسی ورزش

«جودوی ایران تعلیق شد». خبر کوتاه اما بسیار تلخ بود؛ تصمیمی که بعد از حاشیه‌سازی سعید مولایی در مسابقات جودوی قهرمانی جهان در توکیو، اتخاذ آن از سوی فدراسیون جهانی جودو دور از انتظار نبود. در بیانیه فدراسیون جهانی جودو - که با دخالت مستقیم «ماریوس ویزر» رییس صهیونیسم‌‌دوست آن صادر شده - آمده است: «ایران نقض آشکار و جدی اساسنامه فدراسیون جهانی جودو را انجام داده و اهداف و اساس فعالیت فدراسیون جهانی را رعایت نکرده است.»

«صبح‌نو»بحث‌مجازی«مهنازافشار» و«پگاه‌آهنگرانی»رابررسی‌می‌کند

خاله‌بازی‌توییتری

از چند سال پیش ویدئوهای کوتاهی در فضای مجازی منتشر شد که در قالب مصاحبه یا دوربین مخفی بود. این محصولات با عنوان «کبریت» منتشر شد.

صبح‌نو روند اعتراض‌های کارگری بزرگ‌ترین شرکت تولید تجهیزات سنگین کشور را بررسی می‌کند

داغ بی‌تدبیری بر پیکر هپکو

کارخانه‌ای که روزی افتخار خاورمیانه بود، با بی‌تدبیری ورشکست می‌شود و میلیاردها ریال بدهی برجای می‌گذارد تا صدها کارگر هم خانه‌نشین شوند؛ کارگرانی که جان‌شان به لب رسیده، اعتراض و مسیر راه‌آهن را سد می‌کنند و عده‌ای زخمی و برخی چند روزی بازداشت می‌شوند. حالا مسوولان وعده داده‌اند در یک ماه مسأله کارخانه زمین‌خورده هپکو حل خواهد شد و باردیگر این کارخانه بین‌المللی رونق خواهد گرفت.

سر مقاله

 تابستان داغ و نظم تازه منطقه‌ای

تنها راه علاج مشکلات کشور

مهدی فضائلی

دکتر فهیمه فرهمندپور در نشست تبیینی زن و خانواده:

تفاوت زن و مرد تکوینی است نه اجتماعی

نشست تبیینی -گفتمانی زن و خانواده با عنوان «زن، محور خانواده» با حضور دکتر فهیمه فرهمندپور، عضو هیات علمی دانشگاه تهران هفته گذشته در سالن همایش‌های آستان قدس رضوی برگزار شد.فرهمند‌پور در این نشست به بررسی اشکال مختلف نقش محوری زنان در خانواده در دوران گذشته و معاصر پرداخت و گفت: هیچ بنایی در اسلام از ازدواج و خانواده محبوب‌تر نیست؛ طلاق با اینکه یک امر مشروع است اما تعبیر روایات ما در این زمینه عجیب است.

نگاهی به جریان هنر نوسنت‌گرا و مکتب سقاخانه به بهانه درگذشت مسعود عربشاهی

نقش‌ برجسته مکتب سقاخانه‌ای در وال‌استریت تهران

از اوایل دهه 50 وقتی از تقاطع خیابان پهلوی وقت به داخل خیابان تخت‌جمشید آن دوران که قرار بود مثل خیابان وال‌استریت، قلب تپنده اقتصاد سرمایه‌داری حکومت شاهنشاهی باشد! می‌پیچیدی، سردر ساختمان اتاق صنایع و معادن، یک دیوارنگاره بزرگ در ابعاد 6 در 29 متری از جنس مس و سرامیک، جلب توجه می‌کرد؛ ساختمانی که حالا متعلق به یک بانک است اما هنوز هویت صنعتی و اقتصادی ایده‌های برادران خیامی را با آن چرخ‌دنده‌های بزرگ در اثر «مسعود عربشاهی» که سال 1349آن را ساخت، بازتاب می‌دهد. حالا چند روزی است این نام که در فهرست هنرمندان نوسنت‌گرای ایرانی و به‌ویژه مکتب سقاخانه جای برجسته‌ای را اشغال کرده بود، به تاریخ پیوسته است.

ظریف در واکنش به تهدیدات نظامی آمریکا علیه کشورمان واشنگتن را متوجه عواقب دامنه‌دار آن کرد

جنگ تمام‌عیار

خسارت دیدگان ریاض و حامیان غربی آن، با طرح دلایلی ناقص و نارسا حمله به تاسیسات نفتی «آرامکو» را به ایران نسبت می‌دهند اما جمهوری اسلامی ایران، حملات به این مراکز را حق حقیقی جنبش انصارالله یمن برای دفاع از خود، در برابر هجمه نظامی ائتلاف سعودی در طول بیش از 4 سال گذشته می‌داند.

«صبح‌نو» از پویشی گزارش می‌دهد که این روزها در مصلای تهران و سراسر کشور فراگیر شده است

مشق امروز؛ «احسان»

به مـــــرکـــــــز بستــــــه‌بندی پـــــویش «مشق احسان» در مصلای تهران اگر سر بزنید، جوانان زیادی می‌بیند که با عشق و علاقه در حال بسته‌بندی نوشت‌افزار برای دانش‌آموزان محروم کشور هستند. حسینی، دبیر پویش «مشق احسان» به «صبح‌نو» می‌گوید: «تاکنون 50هزار بسته نوشت‌افزار را مردم به دست ما رسانده‌اند. ستاد اجرای فرمان صد امام؟ره؟نیز 250هزار بسته به این پویش کمک کرده و هدف‌گذاری ما 500هزار بسته نوشت افزار است».

گزارشی از شناسایی 114 استارتاپ و همکاری با 70 کسب‌وکار نوپا

استارتاپ‌ها در تلویزیون چه می‌کنند

در سال‌های اخیر و ‌به‌دنبال توسعه اکوسیستم نوآوری در ایران، شاهد شکل‌گیری زیست‌بوم استارتاپی کشورمان هستیم که بازیگران مختلفی در آن ایفای نقش ‌‌‌می‌کنند. شتاب‌دهنده‌ها یکی از مهم‌ترین بخش‌های اکوسیستم استارتاپی هستند که ضمن تأمین نیازهای مالی ‌کسب‌وکارهای نوپا، نقش مربیگری را نیز برعهده دارند. ‌در پی رشد و توسعه این زیست‌بوم در کشورمان، شتاب‌دهنده‌های مختلفی نیز پا در این عرصه نهادند و هرکدام مأموریت‌هایی تخصصی یا عام برای خود تعریف کرده‌اند تا بتوانند استارتاپ‌ها و تیم‌های خلاقی را در حوزه‌های موردنیازشان پرورش دهند و مرز‌های دانش و نوآوری صنعت خود را جلو ببرند. بررسی‌ها نشان ‌‌‌می‌دهد یکی از نیازهای اصلی هر استارتاپی، تبلیغات و بازاریابی ازطریق تبلیغات کلان است. این بخش هزینه زیادی بر دوش استارتاپ‌ها ‌‌‌می‌گذارد و گاهی تا ۷۰درصد سرمایه موردنیاز استارتاپ برای ورود به بازار استارتاپ و تبلیغات مصرف ‌‌‌می‌شود. حل این مسأله مفهوم جدید شتاب‌دهی رسانه‌ای را برمبنای اضافه‌کردن شریک رسانه‌ای درکنار شریک مالی به ادبیات استارتاپی وارد ‌‌‌می‌کند.

نخست‌وزیر عراق معتقد است گروهک تروریستی منافقین در حمله به مواضع بسیج مردمی عراق نقش دارد

ردپای منافقین در حمله به پایگاه‌های حشد الشعبی

چندی پیش بود که تعدادی پایگاه‌های نظامی حشد‌ الشعبی عراق مورد حملات نظامی معارضانی قرار گرفت که بیشتر ناظران منطقه‌ای، رژیم صهیونیستی و آمریکا را در این‌باره دخیل می‌دانستند؛ اکنون و با گذشت چند هفته از این انفجارهای متعدد، «عادل عبدالمهدی»، نخست‌وزیر عراق، در مصاحبه‌ای درباره حملات یک‌ماه گذشته به گروه حشد الشعبی و پایگاه‌های نظامی آن‌ها گفت: این احتمال وجود دارد که «دشمنان بسیاری، از جمله سازمان مجاهدین خلق» (منافقین) به این گروه شیعه عراقی حمله کرده باشند.

گفت‌وگوی«صبح‌نو»باکارگردان‌مستندی‌درباره‌ماجراهای«هپکو»

«نان‌گَزیده‌ها» آب روی آتش است

«نان‌گزیده‌ها» به کارگردانی آقای محمدرضا حاج‌محمدحسینی و تهیه‌کنندگی آقای مهدی مطهر در خانه مستند انقلاب اسلامی تولید شده است. مستند «نان‌گزیده‌ها» اولین مستندی است که درباره اعتراضات کارگری هپکو اراک تولید شده و از این اعتراض‌ها تصویر برداری کرده است. حالا و پس از حاشیه‌های مربوط به مسأله هپکو در روزهای اخیر، برای بازخوانی ریشه‌های این مشکل با حاج‌محمدحسینی، کارگردان مستند «نان‌گزیده‌ها»، گفت‌وگو کرده‌ایم که درادامه می‌خوانید.

شماره‌های پیشین