782
یکشنبه، ۲۴ شهریور ۱۳۹۸
1
«اتاوا» بر اساس مصوبه چند سال پیش خود دو ساختمان متعلق به ایران در خاک این کشور را به فروش رساند

قانون جنگل به روایت کانادا

اقدام اخیر دولت کانادا در فروش دو ساختمان متعلق به ایران، نخستین اقدام خلاف عرف و ایران‌ستیزانه دولت این کشور در سال‌های گذشته نبوده است.

رسانه روسی: سوریه به‌دلیل کارایی کم «اس ۳۰۰» خواستار خرید سامانه پدافندی ایرانی شد

آوازه جهانی «باور 373»

بعد از سرنگونی پهپاد «گلوبال هاوک» به‌دست سامانه ایرانی سوم خرداد، حال دیگر آوازه تسلیحات ایران جهانی شده و مشتری پیدا کرده است؛ همچنان‌که یکی از رسانه‌های روسی گزارش داد سوریه به‌دلیل کارایی کم «اس ۳۰۰» روسیه، در نظر دارد از ایران سامانه پدافندی «باور۳۷۳» را بخرد. وبگاه Avia.Pro روسیه که اخبار هوانوردی را دنبال می‌کند، گزارش داد: «سوریه تصمیم گرفته است که به‌جای اس ۳۰۰ روسیه، سامانه «باور۳۷۳» ایران را بخرد». این رسانه روس در گزارش خود نوشت: «با اینکه بیش از یک سال از تحویل اس ۳۰۰ به سوریه می‌گذرد، این سامانه پدافند هوایی کارایی ناامید‌کننده‌ای از خود نشان داده است؛ به‌همین‌دلیل، سوریه در نظر دارد سامانه باور۳۷۳ ایران را بخرد».

احمدرضا درویش در پی انتشار نسخه قاچاق «رستاخیز» در یوتیوب از مردم خواست نسخه قاچاق را نبینند

رستاخیز با زیرنویس فارسی!

«اینجانب به‌عنوان عضوی کوچک از خانواده بزرگِ سینمای ایران از عموم مردم ارجمند به‌خصوص ارادتمندان به ساحت مقدس حضرت اباعبدالله‌الحسین‌؟ع؟ که به رعایت امور شرعی و قانونی شهره هستند، تقاضا می‌کنم که از دیدن، کپی‌برداری و انتشار فیلم «رستاخیز» اجتناب کنند و دیگران را نیز از این فعل حرام و غیرقانونی پرهیز دهند.» این یکی از فرازهای پایانی بیانیه بلند احمدرضا درویش بود که در پی انتشار نسخه قاچاق فیلم رستاخیز به زبان عربی منتشر شد؛ فیلمی که باوجود کسب جوایز متعدد در جشنواره فیلم فجر فقط چند ساعت مجال اکران عمومی پیدا کرد و بعد از آن دیگر رنگ پرده را ندید، هرچند به صورت محدود در برخی کشورهای عربی اکران‌هایی را داشته است.

انصارالله یمن با 10 پهپاد تأسیسات نفتی«آرامکو» را هدف قرار داد

عربستان در مهلکه آتش و دود

یگان پهپادی ارتش یمن در ماه‌های اخیر، فرودگاه‌های جنوب عربستان سعودی و آشیانه جنگنده‌های آن‌ها را در فرودگاه جازان هدف حمله قرار داد؛ حملاتی که چندی پیش و پس از هدف قراردادن تأسیسات نفتی شرکت آرامکو با استفاده از چند فروند پهپاد صورت گرفت. دیروز شنبه نیز، مقاومت یمن باردیگر با بهره‌گیری از ۱۰ فروند پهپاد، بزرگ‌ترین عملیات پهپادی در نوع خود را با حمله به تأسیسات نفتی آرامکو اجرایی کرد تا موفقیت دیگری در «سال پهپادی» مقاومت یمن ثبت کند.

سر مقاله

اصلاح‌طلبان و شرع مقدس

روز گذشته جوانان لبنانی در اجتماعی گسترده بیعت مجدد خود با آرمان‌های مقاومت را اعلام کردند

مانور وحدت مقاومت

در روزهایی که ایالات متحده و رژیم اسرائیل با نیت بایکوت گفتمان مقاومت، تیغ از نیام برکشیده و با اجیرساختن نیروهای ارتجاعی منطقه، عاملان ایستادگی را در محاصره خود قرار داده‌اند، شاهد تظاهراتی متواتر با هدف حمایت از کانون مقاومت، یعنی جمهوری اسلامی ایران هستیم.

رییس سابق کمیسیون نظارت و حقوقی شورای شهر تهران در گفت‌و‌گو با «صبح‌نو»:

تخلفات در شوراها به اعتماد مردم ضربه می‌زند

خبر فرار شهردار شهر صدرا در استان فارس را روز گذشته برخی رسانه‌ها منتشر کردند. این در حالی است که شهردار اسبق شهر صدرا سال گذشته از کشور گریخته است و البته شهردار سابق نیز هم‌اکنون به اتهام فساد مالی همچنان در بازداشت به‌سر می‌برد. البته در‌این‌میان، باید نگاهی به تعداد تخلفات صورت گرفته در مجموعه مدیریت شهری فعلی انداخت که موجب شده تا شوراها و شهرداری‌های مختلفی در گوشه‌وکنار کشور شاهد دستگیری اعضا و مدیران خود از بابت تخلفات مختلف باشند؛ اتفاقی که به‌گفته آقای پرویز سروری، رییس کمیسیون نظارت و حقوقی شورای شهر تهران، در دوره چهارم شوراها به اعتماد عمومی مردم به مدیران کشور ضربه می‌زند.

«مامورمخفی»؛فیلمی‌‌که‌هیچ‌کس‌راراضی‌نمی‌کند

جاسوسیِ قاچاقی از تهران

فــــــــیلم سیــــــــنمایــــــــی مــــــــامــــــــورمخفی (The Operative) به کارگردانی یوان آدلر است که اخیرا به اکران درآمده است.

دبیر اجرایی جشنواره تئاتر کودک و نوجوان از ضرورت معرفی این رویداد پس از 25 دوره برگزاری می‌گوید

رسانه‌ها پل ما با خانواده‌ها باشند

مهدی قلعه، دبیر اجرایی بیست‌و‌ششمین جشنواره تئاتر کودک و نوجوان، معتقد است که مهم‌ترین رویداد تئاتر کودک و نوجوان ایران، در سطح بین‌الملل بیش از سطح کشور، شناخته‌شده است و وعده می‌دهد که امسال این جشنواره خانواده‌های بیشتری را در سراسر استان‌های کشور درگیر کند.

«صبح‌نو» از بازار نوشت‌افزار در آستانه سال تحصیلی گزارش می‌دهد

بار گران قلم بر دوش خانواده‌ها

بیش از 14میلیون دانش‌آموز و دانشجو این روزها مشغول خرید نوشت‌افزار موردنیاز خود برای شروع سال تحصیلی جدید هستند. بازار خوش رنگ و لعاب لوازم‌التحریر این روزها حال خوشی ندارد. افزایش بی‌رویه قیمت‌ها نه‌تنها ذوق مشتریان را برای خرید کور کرده؛ بلکه صدای فروشندگان را هم درآورده است. با وجود اینکه این بازار از نظر کمّی و کیفی تأمین است، قیمت گزاف آن‌ها قدرت خرید را از خانوارها گرفته است.

شماره‌های پیشین