sobhe-no.ir
778
چهارشنبه، ۱۳ شهریور ۱۳۹۸
6
 نکته

چراغی که هدایت‌مان می‌کند

«صبح‌نو» از انتخاب حاجی‌میرزایی برای تصدی سمت وزارت آموزش‌و‌پرورش گزارش می‌دهد

روی دیگر انتخاب یک وزیر جدید

محسن حاجی‌میرزایی که از 6 سال قبل به‌عنوان دبیر هیات دولت در کابینه روحانی حضور داشته، روز گذشته توانست با اکثریت آرا بر کرسی وزارت آموزش‌و‌پرورش تکیه بزند. برخی نمایندگان مجلس از سیاسی بودن این انتخاب سخن می‌گویند و برخی دیگر آن را بهترین گزینه ممکن برای بزرگ‌ترین دستگاه دولت می‌دانند؛ اما سوابق کاری او نشان می‌دهد ارتباطش با حزب حاکم بهتر از آن است که عنوان می‌کند. اگرچه حاجی‌میرزایی اعلام کرده وابسته به هیچ حزبی نیست اما گمانه‌زنی‌ها نشان می‌دهد از سوی همان حزبی انتخاب شده که با فشار بطحایی، وزیر پیشین را مجبور به استعفا کرده است.

صبح نو

 نکته

چراغی که هدایت‌مان می‌کند

مهدی شادمانی، خبرنگار 37ساله، حدود چهار سال با تمام سختی‌ها به مبارزه با بیماری سختی رفت. او در این چند سال چهره دیگری از امید به زندگی و ایمان به خدا را به‌نمایش گذاشت؛ به‌طوری‌که مراسم تشییع پیکرش در روز اول ماه محرم و آغاز ایام عزاداری برای حضرت سیدالشهدا؟ع؟ و 
نیز مراسم ختمش که دیروز برگزار شد، مصداقی باشد بر این آیه قرآن کریم «خداوند هرکس را  بخواهد عزت بخشیده و هرکه را بخواهد خوار می‌کند».
اینکه شیوه و سبک زندگی ما در لحظاتی که با مردم سرمی‌کنیم، چطور باشد، خواسته‌ای است که خودمان برای آن برنامه‌ریزی می‌کنیم. روزگار بالا‌و‌پایین و سختی زیاد دارد؛ اما باید دید در این تلاطم روزگار به‌کدام ریسمان چنگ می‌زنیم و سوار کدام کشتی می‌شویم تا نجات یابیم. این روزها که ایام عزاداری برای حضرت امام حسین؟ع؟در سراسر ایران اسلامی برپاست، از فرصت استفاده کنیم و برای صیقل جان و وجودمان سری به حسینیه‌ها، مساجد و تکایا بزنیم تا مطمئن شویم در تلاطم روزگار کشتی نجات را یافته‌ایم و چراغ هدایت پیش روی‌مان قرار دارد.
 
 

captcha
شماره‌های پیشین