sobhe-no.ir
778
چهارشنبه، ۱۳ شهریور ۱۳۹۸
2
 نکته

 از استینا ایمپرو چه خبر؟

محبوبه نیاورانیدبیر حوزه سایست

با عملی نشدن پیشنهادهای غرب جمهوری اسلامی سومین مرحله کاهش تعهدات برجامی خودرا بر می‌دارد

شمارش معکوس برای گام سوم ایران

قرار است طی امروز و فردا، ایران سومین گام خود را درراستای کاهش تعهدات برجامی خود بردارد. این عمل البته مشروط به این است که اروپا طی این دو روز اقداماتی را برای انتفاع جمهوری اسلامی ایران از برجام به‌ویژه در حوزه روابط نفتی و بانکی انجام ندهد. این موضوعی بود که رییس‌جمهوری کشورمان روز گذشته در مجلس مطرح کرد.

صبح نو

 نکته

 از استینا ایمپرو چه خبر؟

محبوبه نیاورانیدبیر حوزه سایست

48 روز از توقیف نفتکش انگلیسی ‌به‌دست عناصر مؤمن و انقلابی می‌گذرد که اصل عبور بی‌ضرر در تنگه هرمز را رعایت نکرده بود.
هرچند برخی از رسانه‌های غربی از رفع توقیف نفتکش «گریس ۱» (آدریان دریا) به‌ازای آزادی نفتکش بریتانیایی «استنا ایمپرو» سخن می‌گفتند و این تاخت‌زدن را نوعی پیروزی برای جمهوری اسلامی تلقی می‌کردند، حال امروز 20 روز از آزادی نفتکش ایرانی می‌گذرد؛ اما هنوز نفتکش انگلیسی در بند ایران است.
آدریان دریا که با وجود تلاش‌های آمریکا از بند دولت جبل‌الطارق آزاد شد، امروز در حال سفر منزل‌به‌منزل در دریاهاست؛ ولی «استنا ایمپرو» همچنان در آب‌های خلیج‌فارس لنگر انداخته است. 
هم جلسات کبری و اضطراری کابینه ترزا می بی‌نتیجه بود و هم ائتلاف دریایی بریتانیا. هرچه از آزادی آدریان دریا می‌گذرد، اقتدار ایران بیشتر نمایان می‌شود که هیچ معامله‌ای برای آزادی کشتی ایرانی انجام نشده و این کشتی به پشتوانه قدرت و اقتدار صاحبش امروز آب‌ها را درمی‌نوردد.

captcha
شماره‌های پیشین