sobhe-no.ir
778
چهارشنبه، ۱۳ شهریور ۱۳۹۸
10

لزوم استقلال رای برای اعضای مجامع انتخاباتی روسای فدراسیون‌های ورزشی

سید محمدعلی تسلطی کارشناس ورزشی

مخالفان عزت و سربلندی ایران اسلامی سناریوی جدیدی رقم زدند

حمله سیاسی فدراسیون جهانی جودو

اعتراض به رژیم صهیونسیتی یک باور و حق وجدانی برای هر مسلمانی است و عدم رویارویی با ورزشکاران رژیم صهیونیستی به‌خاطر اقدامات وحشیانه این رژیم در فلسطین، از جمله پیام‌ها و اقدامات ورزشی، برگرفته از جهان سیاست است. گستردگی ورزش و نفوذ و تاثیرگذاری که رویدادها و چهره‌های این عرصه دارند، باعث شده تا بسیاری از پیام‌های سیاسی در میادین بزرگ ورزش و از طریق قهرمانان آن منتقل شوند. در این راستا، ورزشکاران ایرانی، به‌عنوان پرچمدار این اتفاق ارزشمند، از حضور در هر میدانی که نمایندگان رژیم اشغالگر قدس یک طرف آن هستند، امتناع می‌کنند؛ اقدامی که عصبانیت و نگرانی دولتمردان، ورزشکاران و دوست‌داران این کشور اشغالگر را روز‌به‌روز بیشتر می‌کند.

صبح نو

لزوم استقلال رای برای اعضای مجامع انتخاباتی روسای فدراسیون‌های ورزشی

سید محمدعلی تسلطی کارشناس ورزشی

انتخابات ریاست فدراسیون‌های ورزشی همواره یکی از مسائل بسیار مهم و البته تأثیرگذار در میان جامعه بزرگ ورزش کشور بوده است که در بزنگاه‌ها و برهه‌های حساس همچون مسابقات المپیک، جهانی و آسیایی تاثیرگذاری خود را نشان داده است.
اما نکته‌ای که بیش از همه در این میان چشم‌نوازی می‌کند بحث رأی اعضای مجامع انتخاباتی است. آنچه در سال‌های اخیر مورد سؤال اکثریت قریب به اتفاق کارشناسان و نخبگان ورزشی بوده، این مطلب است که آیا اعضای مجامع از استقلال کافی برای رأی دادن برخوردار هستند یا خیر؟
با نگاهی به روند انتخاب روسای فدراسیون‌های مختلف ورزشی در سال‌های اخیر باید گفت که جواب منفی است. در سال‌های اخیر افرادی سکان هدایت فدراسیون‌های مختلف را بر عهده گرفته‌اند که در واقع کاندیدای وزارت ورزش بوده‌ و از حمایت همه‌جانبه وزارت متبوع بهره‌مند بوده‌اند که برای نمونه می‌توان به فدراسیون‌های بسکتبال، والیبال، کشتی، وزنه‌برداری و تیراندازی اشاره کرد.
با نگاهی به اساسنامه فدراسیون ورزشی و آیین‌نامه مجامع انتخاباتی فدراسیون‌های ورزشی به این مطلب پی می‌بریم که این روند کاملاً غیرقانونی و البته برای آینده ورزش کشور خطرناک است. افرادی که در مجامع انتخاباتی حضور دارند در واقع نماینده نخبگان و جامعه ورزش و به نوعی نماینده مردم هستند و حتماً باید از استقلال رأی برخوردار باشند تا بتوانند بهترین انتخاب را برای فدراسیون مربوطه و در حقیقت برای آینده ورزش کشور و جوانان بکنند که متاسفانه روند برگزاری و انتخاب روسای فدراسیون‌های ورزشی خلاف این موضوع را نشان می‌دهد.
انتخابات فدراسیون والیبال در پیش است و از راهروهای وزارت ورزش و برخی منابع موثق به گوش می‌رسد که رییس آینده این فدراسیون از پیش انتخاب شده و به برخی از روسای هیات‌های ورزشی و نمایندگان حاضر در جلسه از هم‌اکنون دیکته شده است که به کاندیدای متبوع و مورد نظر و البته مورد حمایت وزارت ورزش و جوانان رأی بدهند و رأی آنان از هم‌اکنون مشخص است. 
البته تا بدین لحظه این خبر از سوی هیچ‌یک از عوامل اجرایی مجمع و وزارت ورزش و جوانان تکذیب نشده است که اگر چنین شود یک تخلف آشکار و غیرقانونی و صدالبته یک جفای بزرگ و نابخشودنی به ورزش کشور و جوانان پاک ایران اسست.
 

captcha
شماره‌های پیشین