sobhe-no.ir
778
چهارشنبه، ۱۳ شهریور ۱۳۹۸
1
با عملی نشدن پیشنهادهای غرب جمهوری اسلامی سومین مرحله کاهش تعهدات برجامی خودرا بر می‌دارد

شمارش معکوس برای گام سوم ایران

قرار است طی امروز و فردا، ایران سومین گام خود را درراستای کاهش تعهدات برجامی خود بردارد. این عمل البته مشروط به این است که اروپا طی این دو روز اقداماتی را برای انتفاع جمهوری اسلامی ایران از برجام به‌ویژه در حوزه روابط نفتی و بانکی انجام ندهد. این موضوعی بود که رییس‌جمهوری کشورمان روز گذشته در مجلس مطرح کرد.

صباح زنگنه در گفت‌وگو با «صبح‌نو»: سوئد خرید کالاهای اسرائیلی و سرمایه‌گذاری صهیونیست‌ها را ممنوع کرده است

غرب علیه اسرائیل

یک سالی از میزبانی استکهلم سوئد از مذاکرات صلح یمن و پایان‌دادن به درگیری‌ها با حضور هیأت‌های مختلف نمی‌گذرد که وزیر خارجه سوئد از دیگر کشورهای غربی خواست علاوه‌بر ایجاد ثبات در یمن، حق فلسطین برای تشکیل دولت مستقل را به‌رسمیت بشناسند. سوئد پیش‌از‌این کالاهای رژیم صهیونیستی را تحریم و سرمایه‌گذاری در اسرائیل را هم ممنوع کرده بود.

«صبح نو» از استعفای مازیار حسینی، معاون مسکن وزارت راه‌و شهر‌سازی گزارش می‌دهد

برکناری بی‌سر ‌و‌صدای معاون وزیر راه‌و‌شهرسازی

مسکن یکی از اصلی‌ترین نیازهای بشر در طول تاریخ بوده است. از زمان تشکیل دولت‌ها و حکومت سیاستمداران بر زندگی مردم، همیشه اقداماتی برای تهیه این نیاز اصلی انجام شده است. تأمین مسکن برای خانواده‌ها غیر از آرامش ذهنی که ایجاد می‌کند، نشان‌دهنده سیاست‌های موفق دولت‌ها در کارنامه کاری آن‌هاست. این در حالی است که مسکن همیشه دغدغه خانواده‌های ایرانی بوده و البته در یکی‌دو سال اخیر، خرید مسکن برای بسیاری از خانواده‌های ایرانی به رویا تبدیل شده است. با وجود تمام این شرایط، سیاست‌هایی که وزارت راه‌‌و‌‌شهرسازی برای این بخش در نظر گرفته، موجب تشدید مشکلات در این عرصه شده. به‌تازگی نیز معاون مسکن این وزارت‌خانه به‌دلیل فشارهای برخی اصحاب قدرت برکنار شده است تا در بر همان پاشنه سابق بچرخد.

از سوی شورای عالی انقلاب فرهنگی صورت گرفت

تصویب جزئیات سند اجرایی حجاب و عفاف

سر مقاله

 عادت اصلاح‌طلبان

آثار هنری مرتبط با فرهنگ عاشورایی در موزه‌های آمریکا و بریتانیا را بررسی کردیم

یک تکه اثر هنری یا گوشه‌ای از اندیشه شیعی

بسیاری از آثار هنری متعلق به فرهنگ اسلامی و شیعی در قرون اخیر به بهانه‌های مختلف، اغلب در فرایند کاوش‌های شرق‌شناسان به موزه‌های کشورهای اروپایی منتقل شده است. به همین خاطر برای جست‌وجو و یافتن سبقه ‌هنری تشیع و کشورهایی که در آن‌ها آثاری در این فضا آفریده می‌شده‌اند، باید سری به این موزه‌ها زد.

مخالفان عزت و سربلندی ایران اسلامی سناریوی جدیدی رقم زدند

حمله سیاسی فدراسیون جهانی جودو

اعتراض به رژیم صهیونسیتی یک باور و حق وجدانی برای هر مسلمانی است و عدم رویارویی با ورزشکاران رژیم صهیونیستی به‌خاطر اقدامات وحشیانه این رژیم در فلسطین، از جمله پیام‌ها و اقدامات ورزشی، برگرفته از جهان سیاست است. گستردگی ورزش و نفوذ و تاثیرگذاری که رویدادها و چهره‌های این عرصه دارند، باعث شده تا بسیاری از پیام‌های سیاسی در میادین بزرگ ورزش و از طریق قهرمانان آن منتقل شوند. در این راستا، ورزشکاران ایرانی، به‌عنوان پرچمدار این اتفاق ارزشمند، از حضور در هر میدانی که نمایندگان رژیم اشغالگر قدس یک طرف آن هستند، امتناع می‌کنند؛ اقدامی که عصبانیت و نگرانی دولتمردان، ورزشکاران و دوست‌داران این کشور اشغالگر را روز‌به‌روز بیشتر می‌کند.

گفت‌وگوی«صبح‌نو»بانگارعابدی‌ همزمان باپخش«دودکش»از آی‌فیلم‌انگلیسی‌

به‌آرزوهایم ‌دربازیگری‌رسیده‌ام

این روزها شاهد پخش «دودکش» از آی‌فیلم هستیم. بازیگران مشهوری در این سریال بازی کرده‌اند که یکی از آن‌ها خانم نگار عابدی است.

ایده حجت‌الاسلام احمد مبلغی درباره عاشورا و افق‌گشایی در دانش اجتماعی

منطق شهادت، قاعده کنشگری امام حسین(ع)

برنامه تلویزیونی «ضیافت عاشورایی» این هفته با حضور حجت‌الاسلام احمد مبلغی، عضو مجلس خبرگان رهبری و رییس مرکز تحقیقات اسلامی مجلس شورای اسلامی، با موضوع «عاشورا و افق‌گشایی در دانش اجتماعی» از شبکه چهار سیما پخش شد. مبلغی ازجمله استادان حوزه علمیه است که درزمینه «فقه‌الاجتماع» تحقیق و پژوهش و درس خارج فقه برگزار کرده است.

«صبح‌نو» از انتخاب حاجی‌میرزایی برای تصدی سمت وزارت آموزش‌و‌پرورش گزارش می‌دهد

روی دیگر انتخاب یک وزیر جدید

محسن حاجی‌میرزایی که از 6 سال قبل به‌عنوان دبیر هیات دولت در کابینه روحانی حضور داشته، روز گذشته توانست با اکثریت آرا بر کرسی وزارت آموزش‌و‌پرورش تکیه بزند. برخی نمایندگان مجلس از سیاسی بودن این انتخاب سخن می‌گویند و برخی دیگر آن را بهترین گزینه ممکن برای بزرگ‌ترین دستگاه دولت می‌دانند؛ اما سوابق کاری او نشان می‌دهد ارتباطش با حزب حاکم بهتر از آن است که عنوان می‌کند. اگرچه حاجی‌میرزایی اعلام کرده وابسته به هیچ حزبی نیست اما گمانه‌زنی‌ها نشان می‌دهد از سوی همان حزبی انتخاب شده که با فشار بطحایی، وزیر پیشین را مجبور به استعفا کرده است.

شماره‌های پیشین