sobhe-no.ir
777
سه شنبه، ۱۲ شهریور ۱۳۹۸
1
اسناد مالی سال‌های 85 تا 96 نشان می دهد شهرداری فقط با 15 هزار میلیارد تومان بدهی به نجفی واگذار شده است

اندوخته 44 هزار میلیاردی قالیباف برای تهران

پنجمین دوره مدیریت شهری تهران از شهریور۱۳۹۶ اداره شهر را در دست گرفته است. حالا دو سال از این فرصت گذشته است و البته شهروندان همچنان منتظرند تا نتیجه فعالیت اصلاح‌طلبان در مسند شهرداری تهران را مشاهده کنند؛ اما آنچه تا امروز دیده شده، افتتاح دوباره برخی پروژه‌های دوره مدیریت جهادی شهرداری تهران است. این در حالی است که در این مدت، هربار که این سوال برای شهروندان ایجاد شده در شهر چه اقداماتی صورت گرفته است، بلافاصله انگشت اصلاح‌طلبان به‌سمت بدهی‌های شهرداری تهران نشانه رفته است.

جلسه ستاد مرکزی اربعین با حضور مسوولان برگزاری مراسم پیاده‌روی برگزار شد

مرز خسروی هنوز بازگشایی نشده است

امروز سومین روز ماه محرم‌الحرام است و عزاداران در گوشه‌و‌کنار کشور در حسینیه‌ها، مساجد و تکایا مشغول عزاداری هستند؛ اما خوشبختانه مسوولان برگزاری مراسم راهپیمایی ایام اربعین جلسات خود را آغاز کرده‌اند تا مشکلات هرساله که برای زائران به‌وجود می‌آید، امسال کمتر شود.

صلاح فحص، نماینده جنبش أمل لبنان در تهران، در گفت‌وگو با «صبح‌نو»:

وقار ارتش رژیم اسرائیل فرو ریخت

یادم نمی‌رود 30‌ سال پیش وقتی جنوب لبنان را اسرائیلی‌ها اشغال کردند، مردم می‌ترسیدند و حتی شایع شده بود اسرائیلی‌ها دستگاهی دارند که سلاح‌ها را کشف می‌کند و مردم از ترس، با نظامیان صهیونیستی مقابله نمی‌کردند. رژیم اسرائیل با شایعه‌پراکنی و حملات نظامی به‌داخل لبنان پیشروی می‌کرد؛ اما اکنون ورق برگشته و داستان 180 درجه تغییر کرده است؛ چراکه نیروهای مقاومت لبنان هیمنه و وقار ارتش رژیم اسرائیل را فروریختند. این موفقیت‌ها را مدیون بزرگان مقاومت، شهیدچمران و امام موسی صدر هستیم. این‌ها بخشی از سخنان صلاح فحص، نماینده جنبش أمل لبنان در تهران است که اقدام متقابل مقاومت لبنان را در گفت‌وگو با «صبح‌نو» تشریح کرد.

گفت‌وگو با حجت‌الاسلام علی سرلک درباره سهم ذکر مصیبت امام حسین؟ع؟در سنجش دینداری مردم

سیاهی لشکر جریان حق باشیم

سنجش دینداری مردم در جامعه ایرانی موضوعی جامعه‌شناسانه است. این سنجش از هر طریقی بخواهد انجام شود، نمی‌تواند به تجربه دین‌داران بی‌توجه باشد و روایت آن‌ها از تجربه‌شان را نادیده بگیرد. اگر برپایی مجالس روضه و تعظیم شعائر حسینی یکی از نشانه‌های مهم دینداری در جامعه ما باشد، بازخوانی این مناسک از افق نگاه دین‌داران امری ضروری است. به‌همین‌منظور، به‌سراغ حجت‌الاسلام علی سرلک رفتیم تا روایت او را از زیست دینی مردم و نقش شعائر محرم در آن بشنویم. سرلک از مبلغان مذهبی مشهور کشور است و تجربه فراوانی در ارتباط با مردم، به‌ویژه جوانان دارد.

 سر مقاله

 قربان‌گاه عدالت‌خواهی

گزارش «صبح‌نو» از حضور در هیأت «کانون دانش‌پژوهان نخبه»

سینه‌زنی وسط المپیادی‌ها

تا چشم کار می‌کند جوان نشسته! جوان و نوجوان. بین جمعیت می‌توان تک و توک افراد سن و سال‌دار هم دید، اما اینجا به معنای واقعی کلمه یک هیأت جوانان و نوجوانان است.

مدیررادیومعارف‌درباره‌برنامه‌های «رادیومحرم»با«صبح‌نو» به‌گفت‌وگونشست

نوای‌یاحسین(ع) ‌برموج ‌اف.ام

با آغاز ماه محرم، «رادیومحرم» هم کارش را شروع کرده است. این رادیو مانند سال‌های گذشته تا ماه صفر فعالیت خواهد داشت و سپس آنتن را به «رادیواربعین» خواهد سپرد.

نگاهی به نمایشگاه گروهی عکس و چیدمان «اهل‌حرم»

مستندنگاری از امر باطنی

«عامل دوربین عکاسی به‌عنوان ابزار در این مجموعه باور دارد هر نگاهی که به مستندنگاری صرف می‌پردازد و منتهی به آرمانی عالی و جامع برای زندگی بشری نشود، شاید عکاسی در عاشورا باشد؛ ولی متصف به صفت حسینی نیست». این مقدمه جسورانه‌ای برای شرح انگیزه اقدام به اعطای یک گرنت هنری برای مستندنگاری از سوژه‌ای است که بسیار آشنا و ملموس به‌نظر می‌رسد. نمایشگاه گروهی عکس و چیدمان «اهل‌حرم» به موضوع «عاشورای حسینی» می‌پردازد و تلاش عکاسان و هنرمندان شرکت‌کننده در آن، پاسخ به این پرسش است: «آرمان عاشورای حسین ابن‌علی در شخصیت کلام «مرگ با عزت» و «توصیه به آزادگی با وجود شرط برخوردارنبودن از دین» آمده است و این آرمان در کلام شخصیتی دیگر از جریان کربلا در روح «هیچ ندیدن جز زیبایی» تجلی می‌کند و چگونه است که در این راه، انبوه دوربین‌های عکاسی با وجود جمعیتی پرتلاش در این مسیر، توفیق ثبت و نمایش زیبایی‌های این واقعه بشری را کمتر داشته‌اند؟»

روایت «صبح‌نو» از رسم جالب عزاداران مسجدجامع نارمک در شرق تهران را بخوانید

پاسداشت یاد شهدا در عزاداری‌های محرم

اهل‌محل می‌دانند اگر در طول هشت ‌سال جنگ تحمیلی ذره‌ای از خاک کشور کم نشده، به‌لطف شهدایی است که جان‌شان را دادند تا خاکمان را حفظ کنند؛ شهدایی که راه شهدای کربلا را در پیش گرفتند. پس چه زمانی بهتر از ایام شهادت شهدای کربلا برای دیدار با خانواده شهدا.

عضو حقیقی شورای عالی فضای مجازی می‌گوید اشکالات ساختاری در شبکه مجازی اطلاعات برطرف نشده است

عقب‌ماندگی مشهود در پیشرفت شبکه ملی اطلاعات

شبکه ملی اطلاعات همچنان محل ابهام اهالی فن و کارشناسان این حوزه است. حرف‌های متناقضی که از سوی دولتی‌ها زده می‌شود، از سوی دیگر جواب داده می‌شود و اکنون کسی در این فضا نمی‌داند دقیقا چه خبر است، هر چند منتقدان شبکه ملی اطلاعات این روزها فعال‌تر هستند و نقدهای خود را نیز صریح‌تر بیان می‌کنند؛ نقدهایی که از سوی متولیان آن پاسخی نمی‌یابد.

آیا غرب قادر به تامین شروط ایران تا 14 شهریور خواهد بود

فرصت دوروزه اروپا

سخنگوی وزارت خارجه گفته بود روز دوشنبه روز دیپلماسی جمهوری اسلامی ایران است و می‌خواهیم به دیپلماسی و گفت‌وگو فرصت دیگری بدهیم؛ از این رو ظریف به مسکو رفت و عراقچی هم به پاریس؛ هیاتی هم به وین رفت تا آخرین تحولات مربوط به برجام را مورد بررسی و تبادل نظر قرار دهد.

رییس سازمان حفاظت محیط‌زیست با اشاره به رأی تعطیلی:

مدارس طبیعت غیرقانونی بودند

شماره‌های پیشین