sobhe-no.ir
776
دوشنبه، ۱۱ شهریور ۱۳۹۸
7
ناصر امانی، معاون قالیباف در شهرداری با انتقاد از عملکرد مدیریت شهری به «صبح‌نو» خبر داد

با اعداد افکار عمومی را سرگرم می‌کنند

در سال 96 که مدیریت شهری جدید آغاز به‌کار کرد، لب به گلایه گشود و از 52هزار میلیارد تومان بدهی پایتخت گفت که مدیریت قبلی به‌ارث گذاشته است؛ رقمی که صحت‌و‌سقم آن هیچ‌گاه ثابت نشد. حالا با آغاز سال سوم فعالیت مدیریت فعلی، آقای محمود میرلوحی، عضو کمیسیون برنامه‌و‌بودجه شورای شهر تهران، اعلام کرده شهرداری جدول بدهی‌ها را برای ما ارسال کرده که براساس آن بدهی‌های شهرداری 69هزار و 945میلیارد تومان است.

با حضور جمع گسترده دوستان و آشنایان پیکر شادمانی به خاک سپرده شد

صبح نو

با حضور جمع گسترده دوستان و آشنایان پیکر شادمانی به خاک سپرده شد


پیکر مرحوم مهدی شادمانی، خبرنگار ورزشی‌نویس که روز شنبه بعد از سه سال مبارزه با بیماری سرطان جان‌به‌جان آفرین تسلیم کرده بود، صبح روز گذشته، اول محرم‌الحرام 1441 در میان حضور گسترده دوستانش و برخی مسوولان کشوری راهی خانه آخرت شد.
از حدود ساعت 8:30 صبح دیروز بود که دوستان و اعضای خانواده مهدی شادمانی خود را به ورزشگاه شیرودی ‌رساندند تا در مراسم تشییع او حاضر شوند. هر شخصی که از راه می‌رسید حتما دوست و آشنایی داشت که با او سلام و علیک کند و همه به هم تسلیت می‌گفتند. همه آمده بودند تا دوستی قدیمی را که حتی در دوران بیماری سخت خود هم از طریق توییتر امید در دل‌ها می‌کاشت و از خوبی‌های زندگی و دوستی با خدا می‌گفت برای آخرین‌بار ملاقات کنند. مراسم بر اساس وعده داده‌شده از ساعت 9 با قرائت قرآن و گرامیداشت یاد و خاطره مهدی شادمانی آغاز شد. پدرو مادر، همسر و دو فرزند خردسال مهدی شادمانی و اقوام او هم در مراسم حضور داشتند. قبل از تشییع پیکر مرحوم شادمانی، برخی مقامات و مسوولان دولتی نیز از راه رسیدند. آقایان سیدعباس صالحی، وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی، محمدجواد آذری‌جهرمی، وزیر ارتباطات و فناوری، مسعود سلطانی‌فر، وزیر ورزش‌ و‌ جوانان، محمد خدادادی، معاون امور مطبوعاتی وزارت فرهنگ و ارشاد، محمدباقر قالیباف، عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام، عادل فردوسی‌پور، مجری و تهیه‌کننده تلویزیون، علی دایی، مربی و فوتبالیست و نیز برخی از چهره‌های هنری و فرهنگی در این مراسم حضور داشتند.
در بخشی از مراسم تشییع مرحوم شادمانی، آقای آذری‌جهرمی، وزیر ارتباطات در جایگاه حاضر شد و درباره شادمانی سخن گفت. به گفته وی، مهدی شادمانی نماد امید و تلاش و مبارزه بود. وی همچنین افزود: همه ما مطالبش را پیگیری می‌کردیم و امید در وجودمان جان می‌گرفت. چند وقت پیش مطلبی در فضای مجازی نوشت. در این مطلب آمده بود: «آماده‌شدن برای آخرت ساده نیست.» وزیر ارتباطات که برای لحظاتی نیز بغض کرد، اما در ادامه یادآور شد: امشب شب سختی برای خانواده مهدی عزیز است. از خدا می‌خواهم به اعضای خانواده زنده‌یاد مهدی شادمانی صبر بدهد. ما این روزنامه‌نگار را در ابتدای ماه محرم از دست دادیم و امیدوارم آقا امام‌حسین(علیه‌السلام) در دنیای دیگر همراهی‌اش کند.
عادل فردوسی‌پور که مهدی شادمانی با وی در برنامه 90 همکاری می‌کرد نیز به جایگاه دعوت شد و نکاتی از شادمانی را یادآور شد. وی در این‌باره گفت: خیلی سخت است که بخواهم درباره مهدی شادمانی صحبت کنم. فقط می‌توانم بگویم سال‌هاست که او را می‌شناسم و با مهدی کار کردم. در این سه سال که با مهدی همکار بودم به وضوح دیدم چقدر این مرد با بیماری مبارزه کرد. در این سه سال من از او درس گرفتم. فردوسی‌پور در ادامه تاکید کرد: او کارش را خوب بلد بود. جزء قَدَرترین خبرنگاران ورزشی بود و ما یک ورزشی‌نویس حرفه‌ای را از دست دادیم. من بیشتر از این نمی‌توانم صحبت کنم؛ فقط باید بگویم امروز همه ما داغدار هستیم.
یکی دیگر از سخنرانان این مراسم حجت‌الاسلام محمدرضا زائری بود. سخنان او که در بخش‌هایی با صدای گریه مشایعت‌کنندگان همراه بود، نکات جالبی داشت. زائری درباره شادمانی گفت: مهدی در این چند سال بارها به من پیام می‌داد. گاهی می‌گفت فلانی یک کتاب معرفی کن و به مرور این سوال‌ها سخت‌تر می‌شد. نگاه نکنید مهدی امروز اینجا دراز کشیده و خوابیده است، او مرد بزرگی بود. امروز او در یک مهمانی بزرگ است. او در ادامه اظهار کرد: همه ما رفتنی هستیم اما مهم چگونه رفتن است. مهدی همه کارهایش را کرده بود؛ حتی ذکر تشییع خود را هم سفارش کرده بود.»
بعد از این سخنان، حجت‌الاسلام دعایی و جماعت حاضر نماز میت را بر پیکر مهدی شادمانی اقامه کردند. پس از آن هم به وصیت مهدی شادمانی عمل شد. او از دوستانش خواسته بود که در زمان تشییع پیکرش نوحه «ای اهل حرم میر و علمدار نیامد، سقای حسین، سید و سالار نیامد» را بخوانند. در نهایت نیز پیکر او با همراهی جمع کثیری از دوستان و آشنایان به قطعه نام‌آوران بهشت‌زهرا منتقل و در آنجا به خاک سپرده شد.

captcha
شماره‌های پیشین