sobhe-no.ir
776
دوشنبه، ۱۱ شهریور ۱۳۹۸
5
فقط در یک ماه، 51 نفر قربانی تیراندازی در ینگه دنیا شده‌اند

تراژدی‌های غمبار مرگ در آمریکا

آمریکا دیروز یکشنبه باردیگر شاهد حادثه تیراندازی جمعی و کشته و مجروح ‌شدن ده‌ها نفر در ایالت تگزاس بود؛ تیراندازی‌هایی که دولت ترامپ با ایجاد برخی محدودیت‌ها، نمی‌تواند آن را در سطح کشورش کاهش دهد و گویا همچنان افراد تیرانداز را «غیرسفیدپوست» یا «بیمار روانی» می‌داند. این موضوع واکنش‌هایی به‌دنبال داشته است. این در حالی است که جو بایدن، نامزد پیشرو انتخابات درون‌حزبی دموکرات‌ها، دونالد ترامپ را به هیزم‌ریختن در آتش سفیدبرترپنداری متهم کرد که به‌گفته او، این امر عامل چندین تیراندازی جمعی در ایالات متحده شده است. دولت‌های آمریکا همواره تیراندازی‌های مرگبار آمریکایی‌های سفیدپوست را به مسأله بیماران روانی نسبت می‌دهند و به «تروریستی‌خواندن» این حوادث تمایلی ندارند و درمقابل، اغلب حوادثی که عوامل آن به سیاه‌پوستان یا دیگر اقلیت‌های دینی مرتبط است، بلافاصله تروریستی اعلام می‌کنند.

مقاومت لبنان در اقدامی تلافی جویانه   حملات اخیر صهیونیست‌ها به لبنان را پاسخ داد

زهر چشم حزب‌الله

صبح نو

مقاومت لبنان در اقدامی تلافی جویانه   حملات اخیر صهیونیست‌ها به لبنان را پاسخ داد

زهر چشم حزب‌الله


در پی تجاوزات اخیر رژیم صهیونیستی به مرزهای لبنان، حزب‌الله لبنان در حملات تلافی‌جویانه یک دستگاه ‌خودروی نظامی صهیونیست‌ها در شمال سرزمین اشغالی را منهدم کرد؛ عملیاتی که سبب شادمانی لبنانی‌ها و در آن سو، وحشت ساکنان شمال فلسطین اشغالی شد.
به گزارش شبکه «المنار»، مقاومت اسلامی لبنان با صدور بیانیه‌ای اعلام کرد: «ساعت ۱۶:۱۵ عصر یکشنبه، گروه شهیدان «حسن زبیب» و «یاسر ضاهر»، یک دستگاه خودروی نظامی اسرائیلی را در مسیر پادگان «آویویم» هدف قرار دادند که دراثر این حمله تمامی سرنشینان آن کشته و زخمی شدند».
ارتش رژیم صهیونیستی هم  به‌دنبال حمله مقاومت حزب‌الله لبنان علیه مواضع اشغالگران این رژیم با صدور بیانیه‌ای اذعان کرد: در این حمله موشکی، یک پادگان و چند خودروی نظامی هدف قرار گرفته است. سخنگوی ارتش رژیم صهیونیستی نیز مدعی شد یک فروند موشک ضدتانک از سمت لبنان به سمت شمال سرزمین اشغالی شلیک شده است. 
بعد از این حملات ارتش لبنان با صدور بیانیه ای اعلام کرد: نظامیان اشغالگر اسرائیلی مارون الراس، عیترون و یارون را با بیش از ۴۰ گلوله هدف قرار دادند که سبب آتش‌سوزی شد و همچنان این گلوله‌باران ادامه دارد. ارتش رژیم صهیونیستی علاوه‌بر مارون الراس، در حال گلوله‌باران یارون با توپخانه گلوله باران است.
همچنین، النشره گزارش داد: ارتش رژیم صهیونیستی دستور بازگشایی پناهگاه‌ها در چهارکیلومتری مرز لبنان را صادر کرد.
در پی حملات مقاومت حزب‌الله منابع خبری از رعب و وحشتی که صهیونیست‌ها در شمال فلسطین اشغالی در آن به‌سر می‌برند، خبر دادند. هم‌زمان رسانه‌های رژیم صهیونیستی اعلام کردند: گمان نمی‌کنیم این همان واکنشی باشد که نصرالله وعده داده است.
این در حالی است که رسانه‌های صهیونیست از سانسور شدیدی که ارتش این رژیم درباره میزان تلفات و خسارات اعمال کرده است، خبر دادند. بنیامین نتانیاهو، نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی، به‌دنبال حمله مقاومت حزب‌الله لبنان علیه مواضع اشغالگران این رژیم در سخنانی از سر ترس و وحشت تهدید کرد لبنان تاوان این حمله را خواهد داد. 
یائیر گولان، معاون سابق رییس ستاد مشترک ارتش رژیم صهیونیستی، نیز به‌دنبال حمله تلافی‌جویانه حزب‌الله لبنان به تجاوزات رژیم صهیونیستی گفت: «حزب‌الله با هدف قراردادن خودروی نظامی رژیم صهیونیستی به وعده‌اش عمل کرد». 
ساعت 20 شب گذشته، آرامش شکننده‌ای در امتداد مرز لبنان با سرزمین‌های اشغالی برقرار شد و خبرنگار المنار گزارش داد: «پرواز هواپیماهای صهیونیستی برفراز منطقه متوقف شده و گلوله‌باران این رژیم نیز به‌اتمام رسیده است». در همین رابطه، کانال ۱۱ رژیم صهیونیستی نیز اذعان کرد: اسرائیل تمایلی به جنگ ندارد.
همچنین، رسانه‌های مقاومت حزب‌الله لبنان تأکید کردند: با آرامش تمام هرگونه اقدام اسرائیل را زیرنظر داریم و منتظر اقدام آتی این رژیم هستیم. سیدحسن نصرالله یکشنبه هفته گذشته در جشن دومین سالگرد آزادسازی جرود عرسال و رأس بعلبک در مرز این کشور با سوریه در واکنش به حمله پهپادهای رژیم صهیونیستی به محل استراحت نیروهای حزب‌الله در سوریه گفته بود: تجاوز صهیونیست‌ها بی‌پاسخ نخواهد ماند و به اسرائیلی‌ها می‌گویم بنیامین نتانیاهو به بهای ریختن خون شما در انتخابات پارلمانی شرکت می‌کند. سیدحسن نصرالله تأکید کرد: «دوران بزن‌دررو و تجاوز رژیم صهیونیستی به حریم هوایی لبنان به‌سر آمده و از‌این‌پس حزب‌الله هر هواپیما و پهپاد متجاوز را سرنگون خواهد کرد». پس از این تهدید جدی حزب‌الله، آمریکا برای کمک به رژیم صهیونیستی وحشت‌زده یکی از مقام‌های لبنانی را واسطه قرار داد تا با پیشنهاد تحریم‌نشدن حزب‌الله، مانع این پاسخ شود؛ اما حزب‌الله اعلام کرد صهیونیست‌های متجاوز همچنان منتظر پاسخ حتمی و قطعی حزب‌الله باشند.

  شمخانی: حزب الله شعار «هیهات من الذله» را جهانی کرد
 علی شمخانی، دبیر شورای عالی امنیت ملی، نیز در واکنش به عملیات بعدازظهر روز یکشنبه حزب‌الله لبنان علیه نظامیان رژیم صهیونیستی گفت: اقدام تلافی‌جویانه حزب‌الله لبنان در آغاز ایام سوگواری حضرت اباعبدالله الحسین؟ع؟، باردیگر طنین غرورآفرین شعار «هیهات من الذله» را جهانی کرد. شمخانی حوزه خلیج فارس و منطقه شامات را عرصه رفتارهای شرارت‌آمیز آمریکا و رژیم صهیونیستی عنوان کرد و افزود: مقابله با تجاوز پهپاد آمریکایی به آسمان جمهوری اسلامی و تنبیه رژیم صهیونیستی از سوی حزب‌الله لبنان، ترجمان اراده جبهه مقاومت برای مقابله با تهدیدات و آتش افروزی‌های جبهه بی‌ثبات‌سازان در منطقه است. دبیر شورای عالی امنیت ملی از حزب‌الله لبنان به‌عنوان جریانی اصیل، هوشمند و دارای پشتوانه مردمی قوی یاد کرد و خاطرنشان ساخت: صیانت از منافع و عمل براساس مصالح مردم لبنان رویکرد محوری حزب‌الله در اتخاذ تصمیمات سیاسی و دفاعی است.

  تبریک مقاومت فلسطین به حزب الله
همچنین دو جنبش «حماس» و «جهاد اسلامی» فلسطین از حمله تلافی‌جویانه مقاومت لبنان به مواضع نظامی رژیم صهیونیستی تمجید کردند. «حازم قاسم» سخنگوی حماس گفت که «مقاومت لبنان حق دارد از ملت این کشور در برابر متجاوزان دفاع کند.» در همین ارتباط، ‌«ابو مجاهد» عضو ارشد جنبش جهاد اسلامی فلسطین اعلام کرد که «حزب‌الله توانست با وجود همه تدابیر پیشگیرانه رژیم صهیونیستی به تجاوزات آن پاسخ دهد». دیگر گروه‌های مقاومت فلسطین مانند «شورای علمای فلسطین» و «کمیته‌های مقاومت مردمی فلسطین» نیز پاسخ نظامی حزب‌الله لبنان به تجاوزات رژیم صهیونیستی را تبریک گفتند.

captcha
شماره‌های پیشین