sobhe-no.ir
776
دوشنبه، ۱۱ شهریور ۱۳۹۸
2
نکته

70‌توافق آماده اجرا میان ایران-یمن

روح‌الله فرقانیخبرنگار گروه سیاسی

اسماعیل هنیه در نامه‌ای از بیانات رهبر انقلاب در دیدار هیأت اعزامی حماس قدردانی کرد

تجدیدبیعت حماس با آرمان‌های مقاومت

رییس دفتر سیاسی جنبش مقاومت اسلامی فلسطین (حماس) در نامه‌ای به رهبر معظم انقلاب اسلامی از بیانات ایشان در دیدار اخیر هیأت این جنبش تشکر و تأکید کرد: سخنان آیت‌الله خامنه‌ای افق‌های وسیعی پیش روی مقاومت فلسطین گشود.

صبح نو

اسماعیل هنیه در نامه‌ای از بیانات رهبر انقلاب در دیدار هیأت اعزامی حماس قدردانی کرد

تجدیدبیعت حماس با آرمان‌های مقاومت

رییس دفتر سیاسی جنبش مقاومت اسلامی فلسطین (حماس) در نامه‌ای به رهبر معظم انقلاب اسلامی از بیانات ایشان در دیدار اخیر هیأت این جنبش تشکر و تأکید کرد: سخنان آیت‌الله خامنه‌ای افق‌های وسیعی پیش روی مقاومت فلسطین گشود.

اسماعیل هنیه، رییس دفتر سیاسی جنبش مقاومت اسلامی فلسطین (حماس)، در نامه‌ای به مقام معظم رهبری، با ابراز تشکر و قدردانی از حمایت صریح رهبر انقلاب از مقاومت فلسطین در دیدار هیأت اعزامی حماس و اعلام آمادگی ایران برای تجهیز مقاومت به آنچه برای انجام‌وظیفه نیاز دارد، تأکید کرد: باردیگر رویکرد تجدیدناپذیر خود را برای حضور در سنگر مقاومتِ پایدار درکنار همه قوای حق و عدالت و آزادگی و پیشران همه آن‌ها، یعنی جمهوری اسلامی ایران، تا پیروزی نهایی اعلام می‌کنیم.
هنیه در نامه روز گذشته خود خطاب به رهبر انقلاب گفته است: خدای بزرگ را سپاسگزارم که وجود شما را به ما ارزانی داشت و از او می‌طلبیم نعمت‌هایش را بر شما عنایت فرماید و بلاهایش را از شما دور و شما را از حیله و مکر دشمنان ظالم و مستبد در امان بدارد.
رییس دفتر سیاسی حماس از استقبال ممتاز رهبر معظم انقلاب و مسوولان جمهوری اسلامی ایران از هیأت اعزامی حماس نیز تشکر و خاطرنشان کرده است: هیأت اعزامی، من را از اخبار و دیدارهای انجام‌شده در این سفر باخبر کردند؛ به‌ویژه اخبار مربوط به ملاقات آنان با حضرتعالی و بیانات صریح‌تان در مساعدت و حمایت ویژه و گسترده از مقاومت و برادران فلسطینی خود و نیز اعلام آمادگی برای مجهزکردن آن‌ها به هر آنچه برای انجام‌وظیفه مقاومت خود نیازمندند؛ سخنانی که موجب مسرت فراوان ما شد و افق‌های وسیعی پیش‌ ِروی ما گشود و تأثیرات فراوانی در ابعاد راهبردی و صحنه میدانی با دشمن صهیونیستی به‌همراه خواهد داشت.
رییس دفتر سیاسی حماس با تشکر از مواضع رهبر انقلاب اسلامی، افزوده است: رویکرد تجدیدناپذیر خود را برای حضور در سنگر مقاومت پایدار درکنار همه قوای حق و عدالت و آزادگی و پیشران همه آن‌ها جمهوری اسلامی ایران، تا پیروزی نهایی اعلام می‌کنیم و به نصرت و وعده‌های الهی اطمینان کامل داریم.
هنیه در این نامه خیر و برکت و محقق‌شدن همه خواسته‌های رهبر معظم انقلاب و امت اسلامی در پیروزی، اقتدار، امنیت، رفاه، نابودی دشمنان و آزادی فلسطین و قدس شریف را از خداوند بزرگ مسألت کرده است.

 تقویت مقاومت 
یک ماه پیش، حماس با اعزام هیأتی بلندپایه سیاسی به تهران و گفت‌وگو با مقام‌های کشورمان نشان داد عملکرد درخشان و پیروزی‌های محور مقاومت در منطقه، به‌ویژه فلسطین توانسته است علاوه‌بر شکست هیمنه آمریکا، ارتش صهیونیستی اسرائیل را نیز در جنگ  48ساعته به‌عقب براند و حماس و دیگر گروه‌های مقاومت فلسطین می‌توانند به محور مقاومت و توانایی دفاعی و مبارزه‌ای آن اتکا داشته باشند. 
صالح العاروری، معاون هنیه که ریاست هیأت بلندپایه حماس در تهران را برعهده داشت، در گفت‌وگو با رسانه‌های فلسطینی عنوان کرد این هیأت پس از دیدار با مقام‌های ایرانی، به نتایج مهمی درباره مقاومت دست یافته است. این نخستین دیدار یا سفر مقام‌های حماس به تهران نبود و جنبش مقاومت اسلامی فلسطین در سال‌های گذشته سفرها و گفتمان‌های متعددی با مقام‌های کشورمان کردند که مهم‌ترین این دیدارها پس از نامه اسماعیل هنیه به مقام معظم رهبری روی داد؛ نامه‌ای که قدردانی از مواضع ثابت و حمایتی جمهوری اسلامی ایران درباره فلسطین از ابعاد مختلف بود و نشان می‌داد جامعه فلسطین برای انتفاضه فراگیر اعلام آمادگی کرده است.
پس از مدت کوتاهی از دریافت این نامه بود که مقام معظم رهبری در پاسخ به نامه آقای اسماعیل هنیه، رییس دفتر سیاسی جنبش مقاومت اسلامی فلسطین (حماس)، با تأکید بر مواضع همیشگی جمهوری اسلامی در حمایت کامل از فلسطین و مجاهدان آن، علاج مسأله فلسطین را تقویت جناح مبارز و مقاوم در دنیای اسلام و تشدید مبارزه با رژیم غاصب و پشتیبانان آن دانستند و تأکید کردند حرکت به‌سمت مذاکره با رژیم فریبکار، دروغگو و غاصب خطای نابخشودنی بزرگی است که پیروزی ملت فلسطین را به‌عقب می‌اندازد و به‌جز خسران چیزی عاید آن ملت ستم‌کشیده نمی‌کند.

عملکرد درخشان مقاومت 
امروزه، تعاملات سیاسی دو طرف درمقایسه‌با سال‌های گذشته پررنگ‌تر شده است و دومین سفر هیأت مقام‌های بلندپایه حماس در سال‌های اخیر به تهران اخیرا صورت گرفت؛ چراکه محور مقاومت توانسته است با همدلی و همراهی نیروهای خود در نقاط مختلف کشورهای منطقه (سوریه، عراق، لبنان و فلسطین) به پیروزی‌های درخورتوجهی دربرابر تروریست‌های داعش و ائتلاف آمریکایی دست یابد. عملکرد درخشان محور مقاومت در مدیریت بحران‌های منطقه‌ای، پایان‌بخشی به بحران خلافت داعش در عراق و سوریه و نیز موفقیت‌هایش در تقابل با تروریست‌های تکفیری در سوریه و لبنان، نشان داد این محور مؤثرترین بازیگر منطقه‌ای است؛ بازیگری که توازن قدرت را به‌نفع خود در منطقه تبدیل کرده است و سدی محکم دربرابر توطئه‌های عبری، عربی و غربی است که توانسته نقشه‌های دشمنان را در «معامله قرن»، واگذاری اراضی سوریه و فلسطین به رژیم صهیونیستی، جنگ‌های متعدد غزه و... با شکست روبه‌رو کند. آری، حماس به این ایمان رسیده است که ایران بهترین و مناسب‌ترین انتخاب برای عبور از توطئه بزرگ غربی، عبری و عربی است؛ خصوصا که دورنمای این توطئه، ایران را نشانه رفته است و ایران می‌داند حمایت قوی‌تر و آشکارتر از مقاومت فلسطین کاملا در راستای منافع و امنیت این کشور است.
گفتنی است پرداختن به روابط حماس و سوریه و اینکه دمشق توانسته است قدرت خود را بازیابد و به قدرت برتری در منطقه تبدیل شود، از مهم‌ترین محورهای مذاکرات هیأت حماس با مقام‌های کشورمان بود که در سفر صالح العاروری، معاون هنیه و رییس هیأت بلندپایه حماس در سفر به تهران، به آن پرداخته شد. موسی ابومرزوق و حسام بدران، از دیگر اعضای دفتر سیاسی حماس و ماهر صلاح، مسوول منطقه خارج این جنبش بودند که این هیأت را در سفر ماه گذشته به تهران همراهی کردند. این سومین سفر العاروری در سال‌های اخیر به کشورمان بود که نشان‌دهنده عزم و اراده راسخ این جنبش برای بهبود و تقویت مناسبات با تهران است.

captcha
شماره‌های پیشین