sobhe-no.ir
776
دوشنبه، ۱۱ شهریور ۱۳۹۸
15
بررسی‌مساله‌نفوذفرهنگی‌درسینماباتوجه‌به‌بیانات‌اخیررهبرانقلاب

خطرِ‌مهندسیِ‌سینمای‌ایران

رهبر انقلاب اسلامی بارها درباره خطر نفوذ فرهنگی در کشور سخن گفته‌اند. ایشان اخیرا در دیدار هیات دولت به نکات مهمی در این زمینه اشاره کردند که یکی از مولفه‌های آن، نفوذ فرهنگی در سینما بود.

خبر

صبح نو

خبر

تصویربرداری«بیگانه‌ای‌بامن‌است»ادامه‌دارد

تصویربرداری سریال «بیگانه‌ای با من است» به کارگردانی آقای احمد امینی و تهیه‌کنندگی آقای بهروز مفید این روزها حوالی میدان هروی تهران ادامه دارد. خانم‌ها نگار عابدی و پوران‌دخت مهیمن و آقای ایوب آقاخانی از بازیگرانی هستند که این روزها مقابل دوربین رفته‌اند. داستان این سریال ۳۰قسمتی به نویسندگی خانم فروغ فروهیده در سالهای ۱۳۶۰ و ۱۳۷۰ می‌گذرد و درباره جابه‌جایی زنی خدمت‌کار با عروس خانواده‌ای است که درام خانوادگی را تشکیل می‌دهد. از بازیگران این سریال می‌توان به آقایان پژمان بازغی، ایوب آقاخانی، مهران رجبی، میلاد میرزایی، پرویز پورحسینی، فرهاد شهریزی، مهرداد ضیایی، امیریل ارجمند و مهدی فقیه و خانم‌ها پوراندخت مهیمن، نگار عابدی، سوگل‌طهماسبی، دنیا مدنی، شیوا ابراهیمی، نسرین بابایی، لیلی فرهادپور، شبنم قلی‌خانی، فریبا ترکاشوند اشاره کرد. بهروز مفید سریال‌های «هشت‌و‌نیم دقیقه»، «محکومین» و «کوبار» را تهیه‌کنندگی و احمد امینی سریال‌های «ماه و پلنگ»، «داوران»، «بی‌گناهان»، «اولین شب آرامش»، «باران عشق»، «تصویر یک رؤیا» و... را کارگردانی کرده است. مجموعه تلویزیونی «بیگانه‌ای با من است» برای گروه فیلم و سریال شبکه دو سیما تهیه و تولید می‌شود.
 
زمان‌پخش«محکومین2»تغییرکرد
زمان پخش سریال «محکومین2» به کارگردانی آقای سید‌جمال سید‌حاتمی و تهیه‌کنندگی آقای بهروز مفید تغییر کرد. با اینکه در خبرها اعلام شده بود فصل دوم سریال «محکومین» به کارگردانی سیدحاتمی شهریور پخش می‌شود، پخش این سریال به‌تعویق افتاده است. سریال «محکومین۲» قرار است اواسط مهر از شبکه یک سیما پخش شود. تدوین بیش از نیمی از سریال «محکومین۲» انجام شده است و این سریال به نویسندگی آقایان مجید اسماعیلی‌پارسا و امیرمحمد عبدی به مجازات جایگزین زندان، بحران خانواده و طلاق می‌پردازد. مجموعه تلویزیونی «محکومین۲» کاری از گروه فیلم و سریال شبکه یک سیماست که در ۴۰ قسمت ۵۰دقیقه‌ای ساخته شده است. صداگذاری و موسیقی این سریال را به‌ترتیب آقایان مهدی جودی و مسعود سخاوت‌دوست برعهده دارند. ۲۲ قسمت از سریال اپیزودیک محکومین را سیدجمال سیدحاتمی و هشت قسمت دیگر آقای حسین قناعت تولید کرده است.

فیلمبرداری«زنبورکارگر»به‌پایان‌رسید
فیلمبرداری فیلم سینمایی «زنبور کارگر» به کارگردانی آقای افشین صادقی بعد از ۷۵ جلسه به‌پایان رسید. به‌‌گزارش روابط‌عمومی پروژه، فیلم‌برداری فیلم سینمایی «زنبور کارگر» به نویسندگی آقای سعید نعمت‌الله و تهیه‌کنندگی و کارگردانی افشین صادقی هفته گذشته در تهران به‌پایان رسید. آخرین بخش‌های باقی‌مانده فیلم در لوکیشنی حوالی فشم جلو دوربین رفت و آقای حسین مهری و خانم پگاه آهنگرانی در این سکانس‌ها بازی کردند. آقای خشایار موحدیان این روزها تدوین همزمان فیلم را انجام می‌دهد و آقای نیکان ابراهیمی آهنگ‌ساز پروژه است. جلوه‌های کامپیوتری فیلم نیز در حال انجام است و به‌زودی فیلم روی میز صداگذاری می‌رود. آقایان حمید فرخ‌نژاد، سعید آقاخانی، حسین مهری، مجید نوروزی، داریوش سلیمی، علی اولیایی و علیرضا آرا و خانم‌ها شبنم مقدمی، مارال فرجاد، ستایش موسوی و پگاه آهنگرانی گروه بازیگران این درام اجتماعی را تشکیل می‌دهند.

درخشش«جوکر»درونیز
فیلم «جوکر» نخستین‌بار در هفتاد‌و‌ششمین دوره جشنواره فیلم ونیز دیده و با تشویق ایستاده هشت‌دقیقه‌ای مخاطبان روبه‌رو شد. به‌گزارش «مهر» و به‌نقل از «آسوشیتدپرس»، «جوکر» با حضور خواکین فینیکس، بازیگر و تاد فیلیپس، کارگردان فیلم، شب گذشته ۳۱آگوست (۹شهریور) در جشنواره فیلم ونیز برای نخستین‌بار دیده شد. این پیش‌نمایش با استقبال وسیع حضار مواجه شد و آن‌ها هشت دقیقه ایستاده فیلم را تشویق و تحسین کردند. این فیلم برمبنای شخصیت دشمن بتمن و داستانی اورجینال ساخته شده است. فینیکس و فیلیپس که در فرش قرمز فیلم شرکت کرده بودند، در سالن سالاگرانده حضور یافتند. زازی بی‌تز که در فیلم در نقش همسایه شخصیت فینیکس بازی کرده نیز در مراسم حاضر بود. با‌این‌حال، جای رابرت دنیرو که در نقش مجری برنامه‌ای شبانه در فیلم بازی کرده، خالی بود.

captcha
شماره‌های پیشین