sobhe-no.ir
775
یکشنبه، ۱۰ شهریور ۱۳۹۸
6
 نکته

مسیری که روشن است

«صبح‌نو» از ابعاد مختلف پدیده حجاب در کشور گزارش می‌دهد

حجاب یک مسأله قانونی است

در حالی که این روزها برخی‌ها از حجاب اختیاری و نوع برخورد با این پدیده سخن می‌گویند، اخیراً رهبر انقلاب مسأله حجاب را نه فقط یک موضوع شرعی، بلکه یک مسأله قانونی دانستند که دستگاه‌های ذی‌ربط باید برای احیای آن تلاش کرده و آن را جدی بگیرند.

صبح نو

 نکته

مسیری که روشن است

امروز آغاز ماه محرم است. عزاداری برای سید و سالار شهیدان در گوشه و کنار شهر برپاست. حسینیه‌ها، مساجد و تکیه‌ها به لطف عشق و علاقه ایرانیان به حضرت اباعبدالله‌رونق گرفته‌اند.
شور حسینی که این روزها سراسر کشور را در برگرفته، حرارتی عظیم است که هرگز خاموش نخواهد شد؛ اما همین عزاداری‌ها و حضور گسترده مردم در هیات‌ها و تکایا تیری است بر قلب دشمن. از امروز همین دشمنان بهانه‌های واهی را عیان می‌کنند. سر و صدا زیاد شده که چرا پول عزاداری خرج کمک به مستمندان نمی‌شود؟ چرا ترافیک بیشتر شده؟ چرا هیات‌ها و عزاداران زباله تولید می‌کنند؟ آن‌ها نمی‌دانند که همین هیات‌ها و عزاداران سالانه چقدر از نیازمندان و مستمندان دستگیری می‌کنند و البته خیلی کارهای دیگر.
طرح این مطالب درست در روزهای اوج عزاداری مردم در دهه اول ماه محرم مطرح می‌شود و البته این عزاداران و هیاتی‌ها هستند که با رافت اسلامی از کنار این اختلاف‌افکنی‌ها عبور می‌کنند چرا که هدف خود را به روشنی شناخته‌اند و در مسیر اهل بیت؟عهم؟قدم بر‌می‌دارند.
 

captcha
شماره‌های پیشین