sobhe-no.ir
774
شنبه، ۰۹ شهریور ۱۳۹۸
1

قالیباف : هیچ تبلیغی رساتر از اثبات کارآمدی دین در اداره جامعه وجود ندارد

گفت‌وگوی«صبح‌نو»باتهیه‌کننده‌برنامه«هشتگ»

پرمخاطب‌ترین‌برنامه‌شبکه‌العالم‌راداریم

«هشتگ» برنامه‌ای به تهیه‌کنندگی آقای محمدمعین‌ مقامی است که از شبکه برون‌مرزی العالم به روی آنتن می‌رود.

تعلیق مجلس انگلیس با تأیید ملکه تظاهرات مردمی گسترده ای را در سراسر این کشور به دنبال داشت

پَر لمان

بن‌بستی که از سه سال پیش در انگلیس بر سر ماجرای خروج از اتحادیه اروپا شکل گرفت، حال به‌تازگی وارد فاز جدیدی شده و کار را به تعلیق پارلمان این کشور رسانده است؛ اقدامی که از آن به‌عنوان تحقیر دموکراسی و یک مانور مشکوک در سرزمین مادری دموکراسی یاد کرده‌اند.

  سر مقاله

 فساد در بوروكراسی ايران

گزارش میدانی «صبح‌نو» از جایگاه‌های بنزین، کارت سوخت و طولانی‌شدن صف خودروها را بخوانید

حکایت‌های یک کارت 47سانتی‌متر مربعی

پمپ‌ بنزین‌های تهران این روزها بیشتر از روزهای دیگر شاهد حضور و توقف خودروهاست. دلیل این امر نیز یک موضوع ساده است که البته با توجه به بی‌تدبیری صورت‌گرفته درباره کارت‌های سوخت تبدیل به یک موضوع پیچیده شده است. رانندگان بسیاری هنوز کارت سوخت جدید خود را نگرفته‌اند و باید از کارت جایگاه استفاده کنند؛ این در حالی است که سهمیه کارت سوخت جایگاه‌ها هم نصف شده است.

جنبه‌های عمومی جرم شهردار پیشین تهران در دادگاه رسیدگی می‌شود

بازگشت نجفی به اوین

درگیری نظامی میان ائتلاف سعودی در یمن جنوبی، ده‌ها کشته و زخمی برجای گذاشت

نمایش تکراری در عدن

درگیری‌ نیروهای تحت‌حمایت امارات و عربستان در حالی باردیگر در عدن افزایش یافته است که ریاض دربرابر کشته و مجروح شدن ده‌ها نیروی دولت مستعفی منصور هادی سکوت کرده است و آمریکایی‌ها از برگزاری نشست صلح یمن در عمان سخن می‌گویند؛ نشستی که پیش‌از‌این در استکهلم سوئد برگزار شد و ریاض به تعهداتش (آزادی اسرا، تشکیل دولت انتقالی یمن و کمک‌های انسانی) پایبند نبود.

نگاهی به نمایش «لانچر 5»

محتواگرایی درکنار فرم‌اندیشی

اسفند سال گذشته، وقتی در بحبوحه جشنواره تئاتر فجر، آقای مسعود صرامی، یکی از زوج کارگردان نمایش «لانچر5»، در گفت‌وگویی از علاقه‌اش به نمایشنامه‌های معمایی و پلیسی گفت و ابراز امیدواری کرد کارگردانان بیشتری سراغ نمایشنامه‌های پلیسی و معمایی بروند تا این کارها در میان مخاطبان بیشتر جا بیفتند، کسی پیش‌بینی نمی‌کرد نتیجه پیوندزدن دغدغه‌ها یا حرف‌های روز بخشی از جامعه با گونه‌ای مردم‌پسند، بتواند در میان اهالی جریان اصلی تئاتر معاصر کشور هم تا این اندازه محبوبیت پیدا کند. حالا پرداختن به معضلی درباره خدمت سربازی در قالب داستانی پلیسی، بدون کاتالیزورهای اضافی همچون بازیگران چهره یا کمدی بی‌مایه، توانسته بازتاب گسترده‌ای در میان مخاطبان تئاتر داشته باشد.

نگاهی به افزایش قیمت ملك و اجاره بها در شهر تهران

بیداد مسكن

مسكن اگرچه یكی از مشكلات بیشتر مردم ایران است اما در شهرهای بزرگ به ویژه تهران، این مشكل بیشتر خود را نشان می‌دهد. خانه‌دار شدن كه برای بسیاری از خانواده‌ها به رویایی دست نیافتنی تبدیل شده اما روند فزاینده اجاره بها نیز هرسال بسیاری از مستاجران را نگران می‌كند. حالا عده كسانی كه از پس اجاره‌های بالا و عجیب و غریب صاحبخانه‌ها برنمی‌آیند و مجبور می‌شوند محله پایین‌تر یا متراژ كمتر یا خانه‌ای فرسوده‌تر یا حتی كوچ به مناطق حومه‌ای شهر را انتخاب كنند، روز به روز زیادتر می‌شود. كاهش عرضه مسكن همراه با كاهش تقاضا به دلیل افت قدرت خرید، از مهم‌ترین دلایل افزایش قیمت واحدهای مسكونی در سال 98 است. افزون بر آن كه سرمایه‌های راكد جامانده از تجارت به‌خاطر افزایش تحریم‌ها در سال 97 به بازار مسكن هجوم برد و در سال 98 این التهاب فروكش كرد.

گفت‌وگوی«صبح‌نو»باآزیتاموگویی،‌کارگردان«ایده‌اصلی»

همیشه‌کسانی‌هستندکه‌ازبقیه‌باهوش‌ترند

«ایده اصلی» فیلمی به کارگردانی و تهیه‌کنندگی خانم آزیتا موگویی است. این فیلم پس از اکران در جشنواره فیلم فجر، چند هفته‌‌ای است که در سینماهای کشور به اکران عمومی درآمده است.

سید جلال ساداتیان، کاردار پیشین ایران در لندن در گفت‌وگو با «صبح‌نو»:

فروپاشی در انتظار بریتانیاست

شماره‌های پیشین