sobhe-no.ir
772
سه شنبه، ۰۵ شهریور ۱۳۹۸
8
در همایش توسعه زیرساخت‌های روستایی  با حضور رییس جمهوری ارائه شد

دستاورد جدید دولت

«صبح‌نو» از افزایش آسیب‌های اجتماعی پس از اجرای سند «اهداف توسعه پایا» در غرب گزارش می‌دهد

بلای 2030 دامن غرب را گرفت

با وجود تذکرات رهبری در سال‌های اخیر درباره مسائل مربوط به اجرایی‌شدن سند 2030، برخی از مسوولان به بهانه کاهش آسیب به کودکان‌ و نوجوانان درصدد اجرایی کردن سند 2030 در جامعه هستند و این در حالی است که تحقیقات در کشورهای غرب و توسعه‌یافته از افزایش آمار روابط نامشروع نوجوانان بر اثر آموزش‌های جنسی در این سند خبر می‌دهد. با این حال وقتی کشورهای تنظیم‌کننده این سند، آن را برای نوجوانان خود مضر می‌دانند، دلیل اصرار برخی مسوولان داخلی بر اجرای سند ۲۰۳۰ مشخص نیست، مگر اینکه هدف آن‌ها از اجرای این سند، موضوع پشت پرده دیگری باشد.

عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی در گفت‌و‌گو با «صبح‌نو» خبر داد:

رودربایستی در رد سند 2030

خبر

صبح نو

در همایش توسعه زیرساخت‌های روستایی  با حضور رییس جمهوری ارائه شد

دستاورد جدید دولت


رییس‌جمهوری یکسان‌بودن روستانشین و شهرنشین را از ثمره‌های انقلاب دانست و با بیان اینکه بعد از انقلاب اسلامی، شکاف بین جامعه شهری و روستایی کنار رفت، تصریح کرد: ۱۴هزار روستا تا سال ۱۳۹۲ و بیش از ۱۴هزار در این دولت گازرسانی شده است. افتخار می‌کنم توسعه سریع روستاها از دستاوردهای بزرگ دولت تدبیر و امید است.
حجت‌الاسلام‌و‌المسلمین حسن روحانی دیروز در مراسم ارائه دستاوردهای دولت در توسعه زیرساخت‌های روستایی که همراه با حضور برخی زنان با ظاهر غیرمتعارف و غیرشرعی بود، گفت: امروز شهر و روستا ازنظر قانون و جایگاه اجتماعی یکسان هستند و رفاه بیشتر و دسترسی روستانشینان به خدمات انرژی، سلامت و ارتباطات هدف بزرگ این دولت است. رییس‌جمهور خدمت به روستاها و تلاش برای توسعه و پیشرفت روستاهای کشور را اولویت دولت یازدهم و دوازدهم عنوان کرد و گفت: دولت از هیچ تلاشی برای توسعه و پیشرفت روستاها دریغ نمی‌کند. وی با بیان اینکه بعد از انقلاب اسلامی، تفکر و دیدگاه جامعه به شهر و روستا تغییر کرد، گفت: قبل از انقلاب درکنار فاصله‌ها و شکاف‌های جامعه روستایی و شهری‌بودن نیز یکی از طبقه‌بندی‌ها بود. قبل از انقلاب، روستایی‌بودن با خودکم‌بینی توأم بود و درمقابل، شهرنشینی و مرکزنشینی افتخار محسوب می‌شد ؛گویی شهری و روستایی ازنظر فکری، علمی و تمدنی باهم تفاوت داشتند و شهرنشین‌ها برتر از روستایی‌ها بودند. رییس‌جمهور همچنین تصریح کرد: امروز به‌مدد اقدامات انجام‌شده در انقلاب اسلامی، همه احساس می‌کنند شهر و روستا، شمال و جنوب و شرق و غرب نه‌تنها ازنظر قانون، بلکه ازنظر منزلت اجتماعی هم برابر هستند.دکترروحانی با بیان اینکه برای توسعه و آبادانی روستاها در همه زمینه‌ها، همه ما وظیفه سنگینی بر دوش داریم، گفت: قبل از انقلاب فاصله بین شهرها و روستاها بسیار زیاد بود. مراکز آموزشی، بهداشتی، فضای کسب‌وکار و امکانات بیشتر و درخورملاحظه و رفاه بیشتر در شهرها بود و روستاهای کشور از این امکانات و مزایا محروم بودند؛ اما انقلاب اسلامی با‌ توجه بیشتر و رسیدگی به روستاها این مسیر را هموار کرد. درضمن، رشد تکنولوژی هم در این راه بی‌تأثیر نبوده است.

captcha
شماره‌های پیشین