sobhe-no.ir
772
سه شنبه، ۰۵ شهریور ۱۳۹۸
7
دو ماه بعد از وعده داده‌شده، مدارس شاهد تهران بازهم به صدر اخبار برگشتند

مدرسه تخلیه شد

حدود دو ماه قبل بود که خبر پلمب چند مدرسه شاهد در تهران خبرساز شد؛ پلمبی که با شکایت بنیادشهید انجام شده بود. این مدارس سال‌های طولانی دراختیار آموزش‌و‌پرورش بوده است؛ اما مالکیت ساختمان‌ها ازآنِ بنیاد شهید. درحالی‌که کمتر از یک ماه تا آغاز سال تحصیلی باقی مانده است، اختلاف این دو نهاد بر سر خرید یا واگذاری ملک باعث سرگردانی دانش‌آموزان این مدارس شده است. روز گذشته نیز یکی از این مدارس با حکم انتظامی تخلیه شد.

معرفی وزرای پیشنهادی آموزش‌و‌پرورش و میراث فرهنگی

صبح نو

معرفی وزرای پیشنهادی آموزش‌و‌پرورش و میراث فرهنگی

دو وزیر پیشنهادی رییس‌جمهوری برای اضافه‌شدن به کابینه دولت دوازدهم روز گذشته معرفی شدند. این خبر را روز گذشته نایب‌رییس اول مجلس شورای اسلامی اعلام کرد. براساس آنچه آقای مسعود پزشکیان گفت، رییس‌جمهوری آقایان علی‌اصغر مونسان و محسن حاجی‌میرزایی را به‌ترتیب به‌عنوان وزیران پیشنهادی میراث فرهنگی و گردشگری و آموزش‌وپرورش به مجلس معرفی کرده است. نایب‌رییس اول مجلس گفت: «رییس‌جمهوری در اجرای اصل ۱۳۳ قانون اساسی وزرای پیشنهادی و سوابق آن‌ها را برای بررسی سوابق و اخذ رأی به مجلس شورای اسلامی معرفی کرد».در روزهای گذشته نیز، درباره وزرای آموزش‌وپرورش و میراث فرهنگی و گردشگری، وزارتخانه تازه‌تأسیس است، گمانه‌زنی‌هایی می‌شد. 
محسن حاجی‌میرزایی متولد سال ۱۳۳۸ از شهر قم است. او هم‌اکنون به‌عنوان دبیر هیأت‌دولت در حال فعالیت است. نگاهی به سابقه فعالیت‌های وی نشان می‌دهد از 20 سال قبل از حوزه فعالیتی در وزارت آموزش‌وپرورش خارج شده است. حاجی‌میرزایی از سال ۱۳۵۹ تا ۱۳۶۲ مدیر استان‌های آذربایجان‌شرقی و تهران سازمان نهضت سوادآموزی بوده است. از سال ۱۳۶۲ تا ۱۳۷۸ نیز قائم‌مقام، معاون آموزش و معاون اداری و مالی سازمان نهضت سوادآموزی بوده است. در سال ۱۳۷۸ نیز، مشاور وزیر آموزش‌وپرورش بوده؛ اگرچه از سال ۱۳۷۷، به‌طورهم‌زمان معاون بررسی‌های دفتر هیأت‌دولت نهاد ریاست‌جمهوری بوده که تا سال ۱۳۷۸ این سمت را برعهده داشته است. افزون‌براین، بین سال‌های ۱۳۸۱ تا ۱۳۸۵ دبیر کمیسیون بررسی و اعطای نشان‌های دولتی دفتر رییس‌جمهور بوده است. سمت دیگر حاجی‌میرزایی بین سال‌های ۱۳۸۵ تا ۱۳۸۹ ریاست بر مرکز ملی بهره‌وری ایران و از سال ۱۳۸۸ تا ۱۳۹۲ هم رییس کمیسیون اصلاح الگوی مصرف بوده است. وزیر پیشنهادی آموزش‌وپرورش از سال ۱۳۹۲ تاکنون نیز دبیر هیأت‌دولت بوده است.

وزیر جدید میراث فرهنگی
علی اصغر مونسان نیز فرد پیشنهادی دکترروحانی برای تصدی سمت وزارت میراث فرهنگی و گردشگری محسوب می‌شود. او متولد سال ۱۳۴۹ در تهران است که درصورت کسب رأی اعتماد، بعد از آذری‌جهرمی می‌تواند جوان‌ترین وزیر کابینه باشد. مونسان فارغ‌التحصیل رشته مهندسی عمران از دانشگاه صنعتی شریف است که پس از فارغ‌التحصیلی، فعالیت‌های اجرایی خود را با ریاست کارگاه در پروژه‌های عمرانی آغاز کرد. او در سابقه کاری خود معاونت اجرایی شرکت مانا (سازمان گسترش و نوسازی صنایع ایران)، عضویت هیأت‌مدیره و معاون اجرایی شرکت دی (بنیاد مستضعفان)، مسوولیت‌های اجرایی در فاز اول منطقه پارس‌جنوبی (پالایشگاه پارس‌جنوبی) و منطقه ویژه اقتصادی انرژی پارس، عضو هیأت‌مدیره و معاون فنی و اجرایی شرکت هریس را دارد. عضویت در هیأت‌مدیره و مدیرعامل شرکت آتی‌ساز (بنیاد مستضعفان) و مدیرعاملی سازمان مهندسی و عمران شهر تهران نیز از دیگر سوابق اوست. مونسان مدتی هم مدیرعامل سازمان فنی-مهندسی شهرداری تهران بود و سپس به شرکت توسعه فضاهای فرهنگی تهران منتقل شد. او پس از مدتی، مسوولیت معاونت امور اجتماعی-فرهنگی شهرداری تهران را برعهده گرفت. ناگفته نماند مونسان با حکم وزیر ورزش دولت یازدهم در سال ۱۳۹۳، عضو هیأت‌مدیره باشگاه پرسپولیس و از ۲۲مرداد۱۳۹۶، به‌عنوان رییس سازمان میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی معرفی شد. از چند روز قبل نیز دکترروحانی وی را به‌عنوان سرپرست وزارت تازه‌تأسیس میراث فرهنگی معرفی کرده است.

captcha
شماره‌های پیشین