sobhe-no.ir
772
سه شنبه، ۰۵ شهریور ۱۳۹۸
1
«صبح‌نو» از افزایش آسیب‌های اجتماعی پس از اجرای سند «اهداف توسعه پایا» در غرب گزارش می‌دهد

بلای 2030 دامن غرب را گرفت

با وجود تذکرات رهبری در سال‌های اخیر درباره مسائل مربوط به اجرایی‌شدن سند 2030، برخی از مسوولان به بهانه کاهش آسیب به کودکان‌ و نوجوانان درصدد اجرایی کردن سند 2030 در جامعه هستند و این در حالی است که تحقیقات در کشورهای غرب و توسعه‌یافته از افزایش آمار روابط نامشروع نوجوانان بر اثر آموزش‌های جنسی در این سند خبر می‌دهد. با این حال وقتی کشورهای تنظیم‌کننده این سند، آن را برای نوجوانان خود مضر می‌دانند، دلیل اصرار برخی مسوولان داخلی بر اجرای سند ۲۰۳۰ مشخص نیست، مگر اینکه هدف آن‌ها از اجرای این سند، موضوع پشت پرده دیگری باشد.

«صبح‌نو» از دومین جلسه دادگاه گروه جهانبانی گزارش می‌دهد

از واردات گوشت تا وام‌های بدون وثیقه

روز گذشته دومین جلسه رسیدگی به اتهامات برخی دیگر از متهمان بانک سرمایه به‌نام گروه جهانبانی در شعبه سوم دادگاه ویژه رسیدگی به جرایم اخلالگران و مفسدان اقتصادی به ریاست قاضی مسعودی‌مقام و به‌صورت علنی برگزار شد. نماینده دادستانی در همین جلسه به مدیران بانکی هشدار داد به افراد فاقد صلاحیت تسهیلات ندهند و از کیسه ملت نبخشند.

روحانی، مکرون و ترامپ در یک روز درباره ملاقات پیرامون برنامه هسته ای ایران اعلام آمادگی کردند

ملا‌قا‌ت با شیطا‌ن

سه اظهارنظر مستقیم و غیرمستقیم رؤسای جمهور سه کشور ایران، فرانسه و آمریکا درباره دیدار دکترروحانی و ترامپ، تحلیلگران را واداشت احتمال ازسرگیری مجدد گفت‌وگوها میان تهران و واشنگتن را مطرح کنند. «اگر من بدانم در جلسه‌ای با کسی ملاقات کنم، مشکل کشورم حل می‌شود، دریغ نخواهم کرد؛ زیرا اصل، منافع ملی کشور است.» این جمله رییس‌جمهوری کشورمان در همایش ارائه دستاوردهای دولت تدبیر و امید است که با واکنش های زیادی همراه بود.

در همایش توسعه زیرساخت‌های روستایی  با حضور رییس جمهوری ارائه شد

دستاورد جدید دولت

سر مقاله

سوراخِ اعتماد

محمدحسین نیرومند از ضعف مدیریت داخلی در تسهیل نفوذ فرهنگی می‌گوید

نه مجلس قانون‌گذاری می‌کند و نه دولت اجرا

شاید برای گروهی از مخاطبان عام شاخه‌های هنری همیشه این سوال یا حتی انکار وجود داشته باشد که آیا نفوذ سازمان‌یافته در حوزه فرهنگ واقعیت است یا نه؟؛ گزاره‌ای که بسیار شنیده شده؛ اما چون اقدامی برای رفع آن انجام نشده، به روزمرگی‌های ما ایرانی‌ها تبدیل شده و شاید بیش از آنکه باورش نداشته باشیم، حوصله دوباره شنیده‌شدنش را نداریم. با‌این‌حال، این ماجرا برای هنرمندان هم‌سو و غیرهم‌سو واقعیتی بدیهی است که برخی با آن زیست و بعضی دیگر از آن انتقاد می‌کنند و حل ریشه‌ای معضل را از نهادهای مسوول مطالبه می‌کنند. «صبح‌نو» که پیش‌تر در گزارش‌هایی به گفت‌وگو به برخی جریان‌های هم‌سو با این نفوذ از زبان خودشان پرداخته بود، حالا به‌سراغ منتقدانش رفته تا دیدگاه آنان را از نزدیک واکاوی کند. درادامه، گفت‌وگوی ما را با آقای محمدحسین نیرومند، کاریکاتوریست و سرپرست سابق مرکز هنرهای تجسمی حوزه هنری می‌خوانید.

انتشار خبر اختلاف میان کرباسچی و فائزه هاشمی از سوی اصلاح‌طلبان روایتگر تقابلی دیگر در جبهه اصلاحات است

جنگ ژنرال‌های اصلا‌ح‌طلب

انتشار اخباری مبنی بر قهر فائزه هاشمی از جلسه حزب کارگزاران سازندگی، از سوی برخی اصلاح‌طلبان، خود حکایتی مفصل از زخم اختلافات عمیق در جریان اصلاحات است؛ زخمی که هر چند وقت یک‌بار به بهانه‌ای سر باز می‌کند.

چند ساعت پس از سخنان هشداردهنده سید‌حسن نصرالله صورت گرفت

پاسخ سریع مقاومت

چند ساعت پس از سخنان هشدار‌دهنده سید‌حسن نصرالله، دبیرکل حزب‌الله لبنان بود که راکت‌ها و پهپادهای مقاومت به‌سوی متجاوزگران به‌پرواز درآمد و اهدافی را در اراضی اشغالی و ریاض هدف قرار داد تا دشمنان بدانند دیگر زمان زدن و فرارکردن پایان یافته و این محور مقاومت است که پاسخ سریعی به اقدامات متجاوزگران می‌دهد.

اعضای‌هیأت‌رده‌بندی‌سنی‌سینمای‌ایران‌با«صبح‌نو»به‌گفت‌وگونشستند

آگاهانه به سینما بروید

بالاخره بعد از مدت‌ها بحث و گفت‌وگو، قانون اعمال رده‌بندی سنی در سینمای ایران وارد مرحله‌ای جدی شد و روز گذشته، سازمان سینمایی اعضای هیأت رده‌بندی سنی را معرفی کرد.

شماره‌های پیشین