sobhe-no.ir
771
دوشنبه، ۰۴ شهریور ۱۳۹۸
6
 نکته

سگ‌های شهر  

مدیرعامل ستاد دیه در گفت‌و‌گو با «صبح‌نو»

«رسم ابرار» یک سبک زندگی است

«رسم ابرار» پویشی است که به‌یاد کرامت اهل‌بیت؟ع؟ به راه افتاده تا مردم کشور سه روز منتهی به ۲۵‌ذی‌الحجه را در همراهی با اهل‌بیت؟ص؟ و با هدف سلامتی خانواده خود روزه بگیرند و پول افطار خود را به فقرا، ایتام و زندانیان جرایم غیرعمد انفاق ‌کنند. این پویش از روز گذشته آغاز شده است. آقای جولایی، مدیرعامل ستاد دیه، در‌این‌باره به «صبح‌نو» می‌گوید: «این طرح را معاونت فرهنگی قوه ‌قضاییه مطرح کرد و در کارگروه آن از کمیته امداد، ستاد دیه و سازمان اوقاف دعوت شده است. نیت طراحان و مجریان طرح احیای این سنت بود؛ چراکه جامعه در‌حال‌حاضر بیش از هر زمانی نیازمند چنین اتفاقی است».

چطور کمک کنیم؟

صبح نو

 نکته

سگ‌های شهر  

دست فرزند خردسالم را گرفته‌ام و به‌همراه همسرم در تاریکی کوچه به‌سمت ماشین حرکت می‌کنیم. به‌عنوان یک پدر، در نظر پسرم مظهر قدرت به‌حساب می‌آیم. با زبان کودکانه در حال صحبت کردن است که ناگهان می‌ایستد و می‌گوید: «بابا! سگ!» چشم که برمی‌گردانم، دو جوان گیسوبلند را با شلوارهای پاره و خال‌کوبی روی بازو می‌بینم که سگی سفیدرنگ از نژاد هاسکی یا همان سگ‌های قطبی کنارشان ایستاده است. نگران می‌شوم. راحت‌تر بگویم که می‌ترسم: اگر سگ حمله کند، چه کنم؟
دست کودک را محکم‌تر می‌گیرم و می‌ایستم. همسرم چند قدم عقب‌تر از ترس ایستاده. برمی‌گردد و به‌سمت خانه آشنایی که از آن بیرون آمده‌ایم، برمی‌گردد. چشمم به گردن سگ است که در تاریکی شب، برق زنجیر و قلاده دور گردنش را می‌بینم. خیالم راحت می‌شود که جوانک کنترلش می‌کند. آرام شروع به حرکت می‌کنیم با پسرم. از کنار سگ که رد می‌شویم، دم تکان می‌دهد، زبانش هم بیرون افتاده 
از گرمای هوا. آخر سگ قطبی و چه به گرمای تهران؟ جوان‌های گیسوبلند هم نگاهی متفاوت به من می‌اندازند که گویا من مقصرم که نگران حمله سگ به خانواده‌ام هستم. ماشین را روشن می‌کنم و به‌سمت همسرم می‌روم که منتظر ایستاده است. ما می‌رویم؛ اما آن‌ها همچنان با سگ‌های‌شان در خیابان‌ها چرخ می‌زنند، بی‌نگرانی.
 

captcha
شماره‌های پیشین