sobhe-no.ir
771
دوشنبه، ۰۴ شهریور ۱۳۹۸
2
نکته

قدرت انصارالله

روح‌الله فرقانیخبرنگار حوزه سیاست

برخی نمایندگان مجلس علی رغم ابراز تمایل اولیه، از امضا پای طرح شفافیت آراء استنکاف کردند

اپیدمی چندچهره نمایی در بهارستان

لزوم شفافیت در امورات کشور، جزء موضوعاتی است که همواره از سوی مردم و نیز از سوی برخی مسوولان مورد تأکید بوده است. هرچند به محض شنیدن لفظ شفافیت، ذهن بیشتر به سمت اقتصاد و مسائل اقتصادی می‌رود، اما امر سیاست نیز در جایگاه خود می‌تواند از این مهم، بهره‌مند باشد. یکی از اهداف مهم شفافیت، می‌تواند در آرای نمایندگان مجلس به‌عنوان وکلای ملت تجلی یابد. طرح شفافیت در رای نمایندگان مجلس که از سال گذشته به ترجیع‌بند برخی نمایندگان تبدیل شده، روز گذشته نیز به بحث مجلسی‌ها گذاشته شد اما دو فوریت آن رد شد؛ اما طرح شفافیت آرای نمایندگان مجلس از کجا آمده و هدف از آن چیست؟

برخی نمایندگان کار سیاسی را چندچهره‌نمایی می‌دانند

صبح نو

نکته

قدرت انصارالله

روح‌الله فرقانیخبرنگار حوزه سیاست

یگان موشکی ارتش و کمیته‌های مردمی یمن دیروز موفق شد باردیگر با موشک بالستیک «نکال» محل تجمع ارتش سعودی و مزدوران متجاوز در نجران را هدف قرار دهد؛ اقدامی که در یک ماه اخیر، بارها از نیروهای مقاومت یمنی دیده شده است؛ به‌ویژه عملیاتی موفقیت‌آمیز که اخیرا «بزرگ‌ترین عملیات پهپادی»‌ مقاومت در عمق خاک سعودی بود. این عملیات با بهره‌گیری از 10 پهپاد، خساراتی به زیرساخت‌های نفتی و گاز عربستان وارد کرد.
با تمام این‌ها، دیروز دومین حمله موشکی از نوع مذکور بود که یگان موشکی ارتش و کمیته‌های مردمی یمن پس از رونمایی موشک تولید داخل نکال علیه مواضع دشمن متجاوز انجام داد. این حمله نشان‌دهنده توان علمی و دفاعی محور مقاومت دربرابر متجاوزان سعودی است.
به‌نظر می‌رسد نیروهای انصارالله و ارتش یمن با تکیه بر بسیج نیروها و توان مردمی، پس از وادارکردن عربستان به پایان‌دادن جنگ، به فکر سیطره یافتن بر پایگاه‌های نیروهای عبدربه منصور هادی، رییس دولت مستعفی و همچنین عدن باشند؛ چرا که مخالف تقسیم یمن به دو بخش شمالی و جنوبی هستند. روح وحدت و فداکاری مردم یمن که در سایه توان علمی و دفاعی نیروهای مقاومت رشد یافته، نشان می‌دهد پرونده اشغالگری و حملات ائتلاف سعودی با عقب‌نشینی نیروهای متخاصم به‌زودی بسته خواهد شد.

captcha
شماره‌های پیشین