sobhe-no.ir
770
یکشنبه، ۰۳ شهریور ۱۳۹۸
14

خبر

گفت‌وگوی«صبح‌نو»باحسین‌قناعت‌،کارگردان«تپلی‌ومن»درباره‌مشکلات‌سینمای‌کودک

خانوادگی فیلم می‌سازیم

فیلم سینمایی «تپلی و من» به کارگردانی آقای حسین قناعت در اکران سینماها به سر می‌برد. این فیلم در ژانر کودک و نوجوان جای می‌گیرد.

صبح نو

خبر

اوج«کارو»رامی‌سازد
فیلم سینمایی «کارو» تازه‌ترین محصول سازمان هنری-رسانه‌ای اوج به‌زودی تولید می‌شود. به گزارش روابط عمومی فیلم، فیلم سینمایی «کارو» به کارگردانی احمد مرادپور و تهیه‌کنندگی حسین صابری به زودی جلوی دوربین خواهد رفت. این فیلم که تازه‌ترین اثرِ سازمان هنری-رسانه‌ای اوج و نخستین محصول «مرکز فیلم و سریال عصر» است، به نویسندگی فهیمه سلیمانی هم‌اکنون در مرحله پیش‌تولید است و مراحل تولید آن به‌زودی آغاز خواهد شد. در خلاصه داستان این فیلم سینمایی آمده است: «کارو، نوجوان کرمانشاهی بعد از سال‌ها تمرین به تیم ملی کشتی دعوت می‌شود؛ اما او ...». فیلم سینمایی«کارو» بعد از فیلم‌های سینمایی«سجاده آتش» و «رنجر» و سریال «رقص پرواز» چهارمین اثر احمد مرادپور خواهد بود.
 
بزرگداشت‌دوچهره‌سینمای‌کودک
مراسم بزرگداشت مریم سعادت و مهین جواهریان، دو هنرمند باسابقه حوزه کودک و نوجوان در خلال سی‌ودومین جشنواره فیلم‌های کودکان و نوجوانان برگزار شد. به گزارش ستاد اطلاع‌رسانی سی‌ودومین جشنواره بین‌المللی فیلم‌های کودکان و نوجوانان، این مراسم بزرگداشت روز گذشته اول شهریور در سیتی‌سنتر اصفهان برگزار شد. علیرضا تابش دبیر سی‌ودومین جشنواره بین‌المللی فیلم‌های کودکان و نوجوان، پوران درخشنده، لیلی رشیدی، جهانبخش سلطانی، سیدجواد هاشمی، فریده روشن، رییس کمیسیون فرهنگی-ورزشی شورای اسلامی شهر اصفهان، مدیران جشنواره، اهالی رسانه و عکاسان از حاضران این مراسم بودند که اجرای آن را مجید قناد برعهده داشت. در مراسم بزرگداشت این دو چهره هنرمند حوزه کودک، علیرضا تابش روی صحنه حضور پیدا کرد و گفت: من برای عرض ادب به دو بانوی بزرگ هنرمند، خانم مریم سعادت و مهین جواهریان خدمت شما رسیدم.

زمان‌توزیع «خواب‌زده» مشخص‌نیست
با توجه به اینکه شنیده می‌شد تعدادی از بازیگران نقش اصلی سریال خواب‌زده تغییر کرده‌اند اما تا به حال تغییری در ترکیب بازیگران مشاهده نشده است. به گزارش فارس، تصویربرداری فصل دو سریال «خواب‌زده» به کارگردانی سیروس مقدم
 به تازگی آغاز شده است. بنا‌ بر این گزارش، با اینکه مراحل فنی این سریال رو به پایان است اما هنوز زمان دقیقی برای توزیع این سریال مشخص نشده و گروه تولید در حال رایزنی با مسوولان ارشاد برای انتشار این سریال هستند. همچنین با توجه 
به اینکه اعلام شده بود تعدادی از بازیگران نقش اصلی این سریال تغییر کرده‌اند ولی تا به حال تغییری در ترکیب بازیگران مشاهده نشده است. قصه فصل یک و دو این سریال در ادامه یکدیگر به نگارش درآمده است و نمی‌توان فصل‌ها و بازیگران را از هم جدا کرد و قصه‌ها به هم پیوسته هستند. خواب‌زده نخستین سریال مقدم و نعمت‌اله در ژانر وحشت به شمار می‌رود که اغلب بازیگران آن نیز از بازیگران سینمایی هستند.

 تصویربرداری«ایل‌دا»ادامه‌دارد
تهیه‌کننده «ایل‌دا» از پیشروی تصویربرداری این سریال تا
 10 درصد و ادامه ساخت دو لوکیشن اصلی خبر داد. سید‌علیرضا سبط‌احمدی، تهیه‌کننده سینما و تلویزیون درباره آخرین وضعیت سریال «ایل‌دا» به کارگردانی راما قویدل و نویسندگی نوشین پیرحیاتی به صبا گفت: تصویربرداری سریال «ایل‌دا» همزمان با عید قربان در منطقه روستایی اطراف شهرستان خرم‌آباد آغاز شد و حدود دو هفته است که کار را با صحنه‌های شب خارجی در لوکیشن‌ها شروع کرده‌ایم و ۱۰ درصد تصویربرداری این سریال به پایان رسیده است. وی با اشاره به اینکه تصویربرداری «ایل‌دا» با سه ماه تأخیر آغاز شده است، توضیح داد: ما باید طبق برنامه‌ریزی‌ای که از سال گذشته صورت گرفت، اردیبهشت ۹۸ تصویربرداری این مجموعه را شروع می‌کردیم تا بتوانیم از طبیعت زیبای این دو فصل و آب و هوای مساعد آن بهره ببریم اما متاسفانه با توجه به محدودیت‌های سیمافیلم، مشکلات مالی صداوسیما و شرایط ناخواسته‌ای که به من تحمیل شد، تصویربرداری از اواخر مرداد آغاز شد و به فصل‌های پاییز و زمستان نیز می‌رسد. وی در جواب به این سؤال که «ایل‌دا» برای چه زمانی آماده می‌شود، گفت: اگر بتوانیم فیلمبرداری این سریال را تا اواخر سال به پایان برسانیم، قصد داریم «ایل‌دا» را برای سال ۹۹ که مصادف با چهلمین سالگرد آغاز حماسه دفاع مقدس است، آماده کنیم. این سریال نیاز به حمایت دارد که اگر این حمایت صورت نگیرد، مسلماً جان مطلب ادا نمی‌شود.

captcha
شماره‌های پیشین