sobhe-no.ir
768
دوشنبه، ۲۸ مرداد ۱۳۹۸
8

خبر

دریافت یارانه نقدی و نفع بیشتر ثروتمندان از یارانه‌های غیرمستقیم همچنان ادامه دارد

ثروتمندان، برنده بازی یارانه‌ها

یكصدودومین مرحله پرداخت یارانه نقدی 45 هزار و 500 تومانی به 78 میلیون ایرانی شنبه‌شب انجام شد و بدین‌ترتیب كسانی كه از روز اول یارانه دریافت كرده‌اند تابه حال معادل 4 میلیون و 641 هزار تومان به ازای هر نفر دریافت کرده‌اند. یارانه‌ای كه تامین آن كابوس شبانه نخستین دولت روحانی بنا به گفته خودشان بود، اكنون به جایی رسیده كه نه‌تنها دغدغه‌ای برای تامین آن نیست كه باوجود تكلیف قانونی، دولتمردان حاضر به كاستن ثروتمندان از زمره یارانه‌بگیران نیستند. 19 تیر امسال دولت در مصوبه‌ای به وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی ماموریت داد تا طی 30 روز نسبت به شناسایی و حذف یارانه نقدی پردرآمدها اقدام کند. در آیین‌نامه تبصره 14قانون بودجه امسال که 16تیرماه به تصویب دولت رسیده، وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی مکلف شده با همکاری وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات، سازمان هدفمندسازی یارانه‌ها و وزارت کشور با مشارکت استانداران، طی یک‌‌ماه دستورالعملی را تهیه و با شناسایی سه دهک بالای درآمدی، به حذف آنها از فهرست دریافت‌کنندگان یارانه نقدی، اقدام کند. این تاریخ سررسید اما هیچ‌كس از قطار یارانه‌ها پیاده نشد و ثروتمندان همچنان سر سفره یارانه‌ها نشسته‌اند. ازسوی دیگر غیر از بحث یارانه نقدی، منافع یارانه‌های غیرمستقیم هم به دهك‌های بالای جامعه می‌رسد و بدین‌ترتیب ظلم مضاعفی به اقشار محروم جامعه تحمیل می‌شود.

صبح نو

خبر

فراخوان مشمولان فارغ‌التحصیل دانشگاه‌ها در شهریور
سازمان وظیفه عمومی نیروی انتظامی تمام مشمولان فارغ‌التحصیل دانشگاه‌ها که برگ آماده به خدمت به تاریخ شهریور‌۱۳۹۸ دارند را به خدمت سربازی فراخواند.
در اطلاعیه این سازمان آمده است: تمام مشمولان فارغ‌التحصیل دوره‌های کارشناسی و بالاتر که برگ آماده به خدمت به تاریخ ۱شهریور۱۳۹۸ دریافت کرده‌اند، با مراجعه به یکی از دفاتر خدمات الکترونیک انتظامی (پلیس+۱۰)، باید برگ معرفی‌نامه مشمولان به مراکز آموزش را دریافت و برابر اطلاعات مندرج در آن اقدام کنند. همچنین، مشمولان ساکن تهران بزرگ باید ساعت ۶ صبح روز شنبه ۲شهریور۱۳۹۸ و مشمولان ساکن سایر استان‌ها نیز ساعت ۷ صبح تاریخ ذکرشده، در محل و مراکزی که در برگ معرفی‌نامه مشمولان به مراکز آموزش نیروهای مسلح اعلام شده، حضور یابند تا به خدمت دوره ضرورت اعزام شوند. متقاضیان درصورت نیاز به اطلاعات بیشتر، می‌توانند ازطریق پایگاه اطلاع‌رسانی سازمان به نشانی www.vazifeh.police.ir، سامانه تلفن گویا به شماره ۰۹۶۴۸۰ یا کانال سازمان در پیام‌رسان سروش به نشانی sarbazvazifeh@ از آخرین اخبار مرتبط مطلع شوند.

افزایش ۲۹درصدی شهریه 
مهدهای کودک  در تهران
معاون امور اجتماعی بهزیستی استان تهران با بیان اینکه اعمال افزایش قیمت شهریه مهدکودک از خرداد سال جاری امکان‌پذیر شده است، گفت: براساس جلسه کارگروه تنظیم بازار استان، افزایش قیمت‌ها ۲۹درصد درمقایسه‌با سال قبل تعیین شده است. خانم مهشید موقر با اشاره به اینکه مهم‌ترین تخلفات اتفاق‌افتاده در مهدهای کودک استان تهران مربوط به شهریه در برخی نقاط شهرستان تهران و شمیرانات بوده است، اظهار کرد: این موضوع به‌دلیل افزایش نرخ تورم به‌خصوص افزایش اجاره‌بهاست. باوجوداین، در برخی نقاط شهرستان شمیرانات والدین از پرداخت شهریه زیاد درقبال ارائه خدمات مطلوب رضایت دارند. به‌گفته موقر، شماره‌تلفن ۸۸۸۷۹۵۹۴ مربوط به دفتر امور مهدهای کودک استان تهران و شماره ۳۰۰۰۸۵۲۰ سامانه پیامکی بازرسی اداره کل بهزیستی استان تهران است که خانواده‌ها درصورت مشاهده هرگونه تخلف می‌توانند با آن تماس بگیرند و موارد را به بهزیستی اطلاع دهند.

آتش‌سوزی در ۱۱هزار هکتار از جنگل‌ها 
و مراتع کشور از ابتدای تابستان
فرمانده یگان حفاظت سازمان جنگل‌ها، مراتع و آبخیزداری ضمن اشاره به اینکه از ابتدای تابستان تاکنون ۱۱هزار و ۲۵۴ هکتار از جنگل‌ها و مراتع کشور در پی آتش‌سوزی آسیب دیده‌اند، گفت: بیش از ۹۰درصد از این آتش‌سوزی‌ها عوامل انسانی دارد که در صدر این عوامل، پرتاب ته‌سیگار به کنار جاده و جنگل است. سرهنگ علی عباس‌نژاد با اشاره به اینکه در تیر امسال ۶۷۳ فقره آتش‌سوزی در جنگل‌ها و مراتع کشور به‌وقوع پیوسته است، اظهار کرد: در پی این آتش‌سوزی‌ها، به هفت‌هزار و ۴۹۲ هکتار از مراتع و جنگل‌های کشور آسیب وارد شده است. وی درادامه با بیان اینکه در مرداد، آتش‌سوزی‌ها در جنگل‌ها و مراتع درمقایسه‌با تیر کاهش یافته است، تصریح کرد: در این ماه، تاکنون ۳۷۷ فقره آتش‌سوزی در جنگل‌ها و مراتع کشور رخ داده که خسارت سه‌هزار و ۷۶۲ هکتاری در پی داشته است.

کاهش ۱۳درصدی تردد در محدوده کنترل آلودگی هوا
مدیر واحد ساماندهی محدوده‌ها و طرح‌های ترافیکی گفت: متوسط تردد ورود به محدوده کنترل آلودگی هوا در تیر امسال درمقایسه‌با مدت مشابه سال پیش 13درصد کاهش یافته است. آقای عمار سعیدیان‌فر درباره اجرای طرح ترافیکی جدید اظهار کرد: بعد از بررسی میلیون‌ها داده ترافیکی به‌وسیله همکاران ما در معاونت حمل‌ونقل و ترافیک شهرداری تهران، بااطمینان می‌توانم بگویم که متوسط تردد ساعتی ورود به محدوده کنترل آلودگی هوا در روزهای کاری تیر۱۳۹۸ درمقایسه‌با مدت زمان مشابه پارسال، حدود 13درصد کاهش یافته است که این مقدار در متوسط تردد ساعتی اوج عصر در ورود به محدوده مذکور، کاهش درخورتوجه 30درصدی را نشان می‌دهد. وی با بیان اینکه اعداد مذکور با تلاش چندین تیم تحلیل داده‌های ترافیکی در معاونت حمل‌ونقل و ترافیک شهرداری تهران به‌دست آمده است، اظهار کرد: این آمادگی وجود دارد که داده‌های تردد در محدوده‌های طرح ترافیک و طرح کنترل آلودگی هوا برای بررسی و اعتباریابی نتایج به‌دست‌آمده دراختیار تیم‌های کارشناسی قرار داده شود.

captcha
شماره‌های پیشین