sobhe-no.ir
768
دوشنبه، ۲۸ مرداد ۱۳۹۸
16

هشتگ‌های روز

کهکشان حج

مرغ همیسایه

حسین شرفخانلو

عینســـــــتاغـــــــــرام

امید مهدی‌نژاد

صبح نو

عینســـــــتاغـــــــــرام

امید مهدی‌نژاد

  عقب  
رسانه‌ها از عقب‌نشینی خاموش رژیم سعودی در برابر ایران خبر دادند. القدس العربی نوشت: با پیشروی حوثی‌ها در یمن و پیروزی ایران در رویارویی با آمریکا و انگلیس در خلیج فارس، عربستان سعودی سیاست عقب‌نشینی خاموش را آغاز کرده است. این روزنامه افزود: امارات و عربستان فهمیده‌اند که عموسام آماده حمله به ایران نیست و به‌همین‌خاطر عقب کشیده‌اند تا راه را برای مرحله گفت‌وگو با جمهوری اسلامی هموار کنند. این روزنامه همچنین اضافه کرد: رسانه‌های سعودی هم محتاطانه عادت دشنام‌گویی و حمله به ایران را کنار گذاشته‌اند. در پی انتشار این مطلب، یک تحلیلگر منطقه‌ای گفت: با توجه به اینکه رسانه‌های سعودی عادت دشنام‌گویی به ایران را کنار گذاشته‌اند خوب است رسانه‌های ایرانی نیز عادت ریشخند سعودی را کنار بگذارند. این تحلیلگر ادامه داد: برای شروع از ستون عینستاغرام در روزنامه «صبح‌نو» خواهشندیم آغازگر این راه باشند. گفتنی است عینستاغرام ضمن اعلام وصول خواسته این تحلیلگر اعلام می‌دارد تصمیم‌گیری در این مورد را منوط به تصمیم‌گیری در موارد دیگر کرده است.

 پیر 
گاردین رمزگشایی کرد. روزنامه گاردین چاپ انگلستان نوشت: بولتون به دنبال تغییر رژیم و مستعمره کردن انگلیس است. گاردین در یک یادداشت انتقادی با رمزگشایی از اهداف سفر مشاور امنیت ملی کاخ سفید به لندن، نوشت: بولتون می‌خواهد انگلیس برای تامین نان شبش محتاج آمریکا باشد و بریتانیا را به یک کشور ترسو و پایگاهی برای ‎آمریکا تبدیل کند. در پی انتشار این یادداشت جمعی از کارشناسان خنده کردند. این کارشناسان در پاسخ به این پرسش که چرا می‌خندید، اعلام داشتند: استعمار پیر رو ببین. این کارشناسان چیزی نیفزودند.

 سقوط 
دلار سقوط می‌کند. نشریه بلومبرگ نوشت:‌ دوره ۷ ساله سقوط دلار آمریکا در راه است. بلومبرگ افزود: قدرت چند ساله دلار رو به پایان است و این ارز وارد یک دوره سقوط می شود که ۵ تا ۷ سال طول می‌کشد. در پی انتشار این خبر جمعی از مالکان صرافی‌های خیابان فردوسی سکته کردند. این مالکان با اشاره به اینکه حالا پس ما چه کنیم، قلب خود را گرفته و راهی بیمارستان شدند. گفتنی است شایعات تأییدنشده حاکی از سکته تنی چند از مدیران پولی و ارزی کشور نیز هست که به محض تایید به استحضار خواهد رسید.

captcha
شماره‌های پیشین