sobhe-no.ir
767
یکشنبه، ۲۷ مرداد ۱۳۹۸
12
احسان‌علیخانی‌و«عصرجدید»ی‌هابه‌سوالات‌خبرنگاران‌پاسخ‌دادند

استعدادیابی‌ایرانی‌،منهای‌ابتذال

روز گذشته و در آستانه پخش فینال «عصر جدید»، نشست خبری این برنامه با حضور اهالی رسانه و سازندگان این برنامه برگزار شد. «عصرجدید» تجربه جدیدی در عرصه برنامه‌سازی سیما به‌حساب می‌آید که با تمام نقدها توانست به موفقیت چشمگیری دست پیدا کند. حالا و پس از چند ماه، این برنامه به مرحله فینال رسیده است. در نشست خبری این برنامه، آقایان احسان علیخانی، سیدبشیر حسینی، آریا عظیمی‌نژاد و امین حیایی حضور داشتند و به سوالات خبرنگاران پاسخ دادند.

برخی‌اصلاحات‌دشواراست

ارشادبه‌مارحم‌نمی‌کند!

صبح نو

برخی‌اصلاحات‌دشواراست

در «عصرجدید» گهگاه این مورد دیده می‌شد که برخی گروه‌ها سطح کیفی چندانی نداشتند و داوران به‌‌راحتی منتخبان را انتخاب می‌کردند؛ اما درمقابل رقابت در برخی دیگر از گروه‌ها به قدری سخت بود که داوران برای انتخاب منتخبان با کار بسیار سختی مواجه می‌شدند. این نبود توازن در بین گروه‌های شرکت‌کننده در قسمت‌های مختلف سوال خبرنگار «صبح‌نو» از احسان علیخانی بود که با اشاره به امکان اصلاح این مشکل در فصل‌های بعدی گفت: این مورد کاملا صحیح است. تفاوت سطح کیفی برخی گروه‌ها باهم بعضا دیده می‌شد؛ به‌گونه‌ای که داوران برای انتخاب منتخبان یک گروه کار ساده‌ای داشتند؛ اما درمقابل بعضی از قسمت‌های برنامه به مشکل جدی برای ما تبدیل می‌شد. 
علیخانی افزود: راستش را بخواهید این موضوع با اینکه قابل بحث و صحیح است، به‌شکلی است که اصلاح آن کار بسیار دشواری است. برای حل این مورد باید بیشتر فکر کنیم؛ اما واقعا حل این مسأله کار ساده‌ای نیست و جاهایی از دست ما خارج است.
آریا عظیمی‌نژاد یکی از داوران «عصرجدید» است که در زمان پخش این برنامه موردتوجه رسانه‌ها قرار گرفته بود که یکی از دلایل آن، نوع تعاملش با سیدبشیر حسینی دیگر داور برنامه بود. عظیمی‌نژاد در پاسخ به پرسش خبرنگار «صبح‌نو» که در فضایی صمیمی مطرح شد مبنی‌بر اینکه آیا بین او و بشیر حسینی رقابت یا چالشی وجود دارد، گفت: به‌یاد دارم در ابتدای پخش «عصرجدید» با دکتر بشیر حسینی به سفر مشهد رفتیم. در آن سفر آقای حسینی به من گفت: «من و تو شباهت زیادی به‌هم داریم». من گفتم: «نه اصلا این‌طور نیست و شبیه هم نیستیم!» من و سیدبشیر حسینی رابطه صمیمی و خوبی داریم و در طول برنامه سعی می‌کنیم خودمان باشیم.
عظیمی‌نژاد ادامه داد: راستش را بخواهید برخی از اصطلاحا کل‌کل‌ها چیزی است که لازمه برنامه‌ای مثل «عصرجدید» است. این نکته هم مهم است که بدانید در عصرجدید خودمان هستیم؛ یعنی این‌طور نیست که حواس‌مان به دوربین باشد و براساس آن کاری کنیم. ما خودمان هستیم. بحث‌های خودمان را انجام می‌دهیم و آن‌ها در طول برنامه ضبط هم می‌شود.
یکی از حواشی برنامه «عصرجدید» که به نوعی به آریا عظیمی‌نژاد هم مربوط می‌شد، انتقاد غیرمستقیم اخیر آقای حسین علیزاده، از استادان موسیقی کشور، از برنامه‌هایی مثل «عصرجدید» بود. علیزاده از رویکرد صداوسیما درقبال موسیقی و برنامه‌های استعدادیابی تلویزیون شدیدا انتقاد کرده بود. او همچنین هشدار داده بود باید قوانینی وضع شود تا از استفاده ابزاری و تبلیغاتی خانواده‌ها از کودکان هنرمند و برگزیده‌شان جلوگیری شود. عظیمی‌نژاد در پاسخ به این پرسش به «صبح‌نو» گفت: برای آقای علیزاده احترام خاصی قائلم؛ اما راستش انتقاد او را به‌طور کامل نخوانده‌ام. صرفا می‌دانم آقای علیزاده موضوعی را در‌این‌زمینه مطرح کرده است. 
احسان علیخانی هم در‌این‌زمینه بیان کرد: من هم متأسفانه مانند آریا در همین حد از انتقاد استاد علیزاده باخبرم. گمان می‌کنم انتقادات او بیشتر به‌سمت مسائل مربوط به خانواده‌ها بوده است.

captcha
شماره‌های پیشین