sobhe-no.ir
766
شنبه، ۲۶ مرداد ۱۳۹۸
8

خبر

به مناسبت سالروز بازگشت آزادگان به كشور

دوره رهایی فرامی‌رسد

برخی روزها در صفحات تاریخ یك ملت فراموش‌نشدنی‌ هستند؛ یكی از این روزها، بازگشت آزادگان سرافراز به میهن است. پس از تحمل هشت سال جنگ تحمیلی، روزشماری مردم ایران به‌خصوص خانواده‌های اسرا برای بازگشت آن‌ها به كشور بیش از دو سال طول كشید تا اینکه اولین گروه از آزادگان روز 26 مرداد 1369 به كشور بازگشتند و شور و شعف سراسر ایران اسلامی را فراگرفت. این رویداد فراموش‌نشدنی را با هم مرور می‌كنیم.

صبح نو

خبر

اختلاس‌های خصوصی
 در سازمان خصوصی‌سازی
دستگیری رییس سازمان خصوصی سازی بر صدر خبرها نشسته است. چند روز قبل آقای میرعلی اشرف عبدالله پوری حسینی از ریاست سازمان خصوصی‌سازی استعفا داد و داود خانی به‌عنوان سرپرست این سازمان بر صندلی وی نشست اما پس از گذشت ساعاتی از رسانه‌ای شدن استعفای پوری حسینی، خبر بازداشت وی از سوی دستگاه قضایی کشور در رسانه‌ها منتشر شد.
دی ماه سال گذشته عباس جعفری‌دولت‌آبادی درباره تخلفات مطرح شده در حوزه خصوصی‌سازی گفته بود: من در مورد سازمان خصوصی‌سازی این را بگویم که به زودی به این حوزه ورود می‌کنیم و بررسی‌های خودمان را آغاز می‌کنیم. همین گفتار دادستان سابق تهران حکایت از آن داشت که برخی تخلفات و فساد در دوره مدیریت پوری‌حسینی در سازمان خصوصی سازی رخ داده است.
پس از دادستان سابق تهران قاضی سراج دومین فردی بود که درخصوص سازمان خصوصی‌سازی و برخی واگذاری‌ها گلایه کرد. به نقل از فارس؛ سراج در تاریخ ۲۵‌بهمن سال گذشته در اراک با اشاره به تخلفات انجام شده در واگذارهای انجام شده به بخش خصوصی اظهار داشت: اداره کل ویژه سازمان بازرسی در زمینه خصوصی‌سازی ورود پیدا کرده و پرونده‌های سنگینی هم تشکیل داده‌ایم. وی گفته بود برای مثال در رابطه با دشت مغان هم پرونده‌ای تشکیل شد، دشت مغان 27 هزار هکتار است، قانون مشخص کرده باید واگذاری به افراد دارای اهلیت و سابقه فعالیت درزمینه مرتبط و دارای مناعت مالی در آن زمینه باشند، فردی که این دشت به آن واگذار شد در زمان واگذاری یک هزار و 350‌میلیارد تومان به سیستم بانکی بدهکار بود.
همچنین اردیبهشت ماه امسال بود که ۱۱۵ نماینده مجلس شورای اسلامی با امضای نامه‌ای خطاب به رییس قوه‌قضاییه خواستار رسیدگی جدی و عاجل به پرونده‌های متعدد تخلف در واگذاری‌ها شدند.

شهردار خرم‌آباد دستگیر شد
شهردار خرم آباد و تعدادی از مدیران ارشد شهرداری مرکز استان لرستان دستگیر شدند. 
آقای سعید رازانی دادستان خرم‌آباد با اعلام این خبر اعلام کرد: آقای وحید رشیدی، شهردار خرم‌آباد به اتهام سوءاستفاده از اموال شهرداری و تصرف غیرقانونی در این اموال بازداشت‌شده است و روند بررسی پرونده و تحقیقات ادامه دارد که به‌محض دریافت گزارش جدید در راستای پرونده شهردار خرم‌آباد، اطلاع‌رسانی صورت می‌گیرد.
علاوه بر شهردار خرم آباد، مهدی گل‌میرزایی، مدیرعامل سازمان فناوری اطلاعات و فرهاد انصاری، مسوول رفاه و خدمات شهرداری خرم‌آباد نیز در ارتباط با همین پرونده فساد مالی دستگیر شدند و چند مدیر دیگر از مجموعه شهرداری خرم‌آباد نیز تحت تعقیب هستند. از سوی دیگر آقای جعفر بدری، رییس‌کل دادگستری لرستان پیش از این در مورد دستگیری و تعقیب تعدادی از مدیران لرستان به‌دلیل تخلفات اقتصادی گفته بود: 14 نفر از مدیران متخلف لرستان و افراد مرتبط با آن‌ها تحت تعقیب قرار گرفتند که عمده تخلفات این افراد در حوزه شهرداری‌ها و شوراهای شهر است. در هفته‌های گذشته نیز مرادپور، معاون عمرانی استاندار، سپهوند، مدیر امور شهری استانداری، 4 عضو شورای شهر الشتر، شهردار الشتر، دو عضو شورای شهر بروجرد و شهردار سابق ازنا به‌ اتهام تخلفات مالی و اقتصادی بازداشت شدند.
برخلاف برخی شایعات در فضای مجازی دستگیری شهردار خرم‌آباد به‌هیچ‌ وجه سیاسی نبوده و پرونده تخلفات رشیدی از چند ماه قبل در حال تحقیق، بررسی و تکمیل شدن بود و این پرونده تخلفات همچنان هم در حال تکمیل و کامل شدن است که به‌زودی جزئیات کامل‌تر اعلام می‌شود.

captcha
شماره‌های پیشین