sobhe-no.ir
766
شنبه، ۲۶ مرداد ۱۳۹۸
4

آینده یمن و چند نکته مهم

حجت‌الاسلام امیر مسروری

دبیرکل حزب‌الله لبنان:

جنگ علیه ایران، جنگ علیه محور مقاومت است

دبیرکل حزب‌الله لبنان در سالروز پیروزی مقاومت در جنگ ۳۳ روزه سال ۲۰۰۶ تاکید کرد که قدرت مقاومت و ایستادگی مردم لبنان سبب شکست رژیم اسرائیل در جنگ ۳۳ روزه شد و امروز تمام مناطق جنوب لبنان در امنیت و آرامش کامل و بدون هرگونه نگرانی یا ترسی از تجاوز دشمن به سر می‌برند.

صبح نو

دبیرکل حزب‌الله لبنان:

جنگ علیه ایران، جنگ علیه محور مقاومت است

دبیرکل حزب‌الله لبنان در سالروز پیروزی مقاومت در جنگ ۳۳ روزه سال ۲۰۰۶ تاکید کرد که قدرت مقاومت و ایستادگی مردم لبنان سبب شکست رژیم اسرائیل در جنگ ۳۳ روزه شد و امروز تمام مناطق جنوب لبنان در امنیت و آرامش کامل و بدون هرگونه نگرانی یا ترسی از تجاوز دشمن به سر می‌برند.

 جنگ تابستان 2006 را باید نقطه عطفی در معادله درگیری با رژیم صهیونیستی دانست؛ جنگی که به گفته سیدحسن نصرالله، دبیر کل حزب‌الله لبنان، نشان داد که اسرائیل یک قدرت پوشالی بوده و از خانه عنکبوت نیز سست‌تر است. این جنگ از 12 آگوست (21 تیر) شروع شد و تا 14 آگوست (23 مرداد) ادامه یافت؛ جنگی که به جنگ تموز و جنگ 33 روزه و وعده صادق مشهور است. این جنگ مانند هر جنگ دیگری با یک بهانه شروع شد. عملیات حزب‌الله در عمق فلسطین اشغالی و به اسارت گرفتن دو نظامی اسرائیل در 12 آگوست، بهانه این جنگ شد و صهیونیست‌ها اعلام کردند که برای آزادی نظامیان خود اقدام به این جنگ کرده‌اند. البته این هدف اعلامی جنگ بود و تحلیلگران معتقدند هدف‌های اعمالی حمله به لبنان را باید در روند آماده‌سازی ارتش اسرائیل و نیز نوع و گستره عملیات نظامی در طول این جنگ جست‌وجو کرد.
ارتش صهیونیستی حدود دوماه قبل مانور نظامی گسترده‌ای را که در آن حمله به لبنان شبیه‌سازی شده بود در صفحات شمالی انجام داده بود و اطلاعات دریافتی حزب‌الله از داخل سرزمین‌های اشغالی و نیز مراقبت از شبکه‌های جاسوسی اسرائیل در داخل لبنان، تایید می‌کرد که صهیونیست‌ها برنامه یک حمله گسترده به لبنان را در دستور کار قرار داده‌اند. بر این اساس ادعای اسرائیل در اینکه حمله به لبنان برای آزادی دو نظامی اسیر خود است، فقط یک ادعاست. در واقع اسرائیل از تحمیل این جنگ نابودی زیرساخت‌های مقاومت را دنبال می‌کرد.
حال جشن‌های سیزدهمین سالگرد پیروزی بر رژیم صهیونیستی در جنگ 33 روزه سال 2006 میلادی، در مربع رویارویی و ایستادگی یعنی «بنت جبیل، عیناتا، مارون الراس و عیترون» برگزار شده است و سخنرانی سید حسن نصرالله، دبیرکل حزب‌الله هم در این مراسم آغاز شده است و سید حسن نصرالله به مناسبت سالگرد این پیروزی حزب‌الله با مردم لبنان سخن گفت.
او گفت: جنگی که در سال 2006 علیه لبنان به راه افتاد، با تصمیم آمریکا و با هدف ایجاد خاورمیانه جدید با اجرای اسرائیلی صورت گرفت. اگر پروژه و طرح آمریکایی با موفقیت همراه می‌شد، منجر به سیطره آمریکا بر منطقه ما می‌شد و آغاز این سیطره از جنگ تموز (جنگ آگوست 2006) می‌بود.
اما به گفته دبیر کل حزب‌الله، امروز تمام مناطق جنوب لبنان، در امنیت و آرامش کامل و بدون هرگونه نگرانی یا ترسی از تجاوز دشمن به سر می‌برند.
سید حسن نصرالله تاکید کرد: اگر معادله ارتش، ملت و مقاومت نبود، طرح خاورمیانه جدید (که آمریکا به دنبال اجرای آن از ایستگاه لبنان بود) شکست نمی‌خورد. هدف از جنگ آگوست، درهم کوبیدن مقاومت در لبنان و نابودی آن در فلسطین و پایان دادن به حکومت رئیس‌جمهور اسد در سوریه و نابودی مقاومت جدید در عراق و منزوی کردن ایران با هدف از بین بردن آن بود و اگر این پروژه به موفقیت منجر می‌شد، آمریکا بر منطقه ما سیطره می‌یافت.دبیرکل حزب‌الله به اظهارات جان بولتون، مشاور امنیت ملی فعلی کاخ سفید در آن مقطع با مقامات عربی اشاره کرد و گفت که بولتون در آن زمان گفته بود این جنگ فقط با خلع سلاح و نابودی حزب‌الله متوقف خواهد شد. سیدحسن نصرالله گفت: «بعد از آنکه نماینده دائم اسرائیل در سازمان ملل خواستار توقف جنگ شد، جان بولتون نیز با آن موافقت کرد.»
او گفت: ما امروز قدرتمند هستیم و قدرتمند باقی خواهیم ماند. موضع رئیس‌جمهور میشل عون را یادآوری می‌کنم که تاکید کرد که اگر جنگی دیگر رخ دهد، ما بار دیگر پیروز خواهیم شد. با چنین مواضعی، هرگز نخواهند توانست ما را شکست دهند.
سید حسن نصرالله، صهیونیست‌ها را خطاب قرار داد و گفت: «اگر بار دیگر وارد لبنان شوید، شاهد پخش مستقیم نابودی تیپ‌های ارتش خود خواهید بود.»
نصرالله با بیان اینکه ما افتخار می‌کنیم بخشی از محور مقاومتی هستیم که می‌توان برای ممانعت از جنگ‌ها روی آن تکیه کرد، تاکید کرد: جنگ علیه ایران، به معنای جنگ علیه محور مقاومت است و معنایش این است که چنین جنگی، تمام منطقه را به آتش خواهد کشید.
او گفت: «آتشی که برخی می‌خواهند آن را در منطقه مشتعل کنند، شعله‌های این آتش، نه‌تنها دستان آن‌ها بلکه چهره و وجود آن‌ها را نیز خواهد سوزاند.» دبیر کل حزب‌الله گفت که خودداری آمریکا از اعلام جنگ علیه ایران یک دستاورد است چرا که ثابت می‌کند ترامپ متوجه قدرت نظامی ایران هست.
او به سرنگونی پهپاد متجاوز آمریکایی در آب‌های سرزمینی ایران طی ماه‌های گذشته اشاره کرد و گفت که «ایران با سرنگون کردن هواپیمای جاسوسی آمریکایی و توقیف کشتی انگلیسی [استینا ایمپرو] شجاعت خود را ثابت کرد.» 
دبیر کل حزب‌الله لبنان گفت که «مردم ایران تحت فشار، هرگز با آمریکا مذاکره نمی‌کنند و این بدین معناست که بزرگی و کرامت آن‌ها 
ما فوق همه‌چیز است.»
سید حسن نصرالله گفت که «دونالد ترامپ»، رئیس جمهوری آمریکا به یقین رسیده است که ایران در سطح نظامی قوی و مقتدر است و جسارت و شجاعت دارد؛ برای همین از حمله به ایران اجتناب کرد.
او گفت که بنیامین نتانیاهو، نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی، عربستان سعودی، امارات عربی متحده و برخی از کشورهای عربی خلیج فارس به دنبال سوق دادن منطقه به سمت جنگ هستند و ما به دنبال این هستیم که جنگ در یمن و سوریه متوقف شده و ثبات در لبنان و عراق نیز حفظ شود.
سید حسن نصرالله گفت که آنچه مانع از وقوع «جنگ ویرانگر» در منطقه می‌شود، انسجام جبهه محور مقاومت است.

captcha
شماره‌های پیشین