sobhe-no.ir
766
شنبه، ۲۶ مرداد ۱۳۹۸
1
دبیرکل حزب‌الله لبنان:

جنگ علیه ایران، جنگ علیه محور مقاومت است

دبیرکل حزب‌الله لبنان در سالروز پیروزی مقاومت در جنگ ۳۳ روزه سال ۲۰۰۶ تاکید کرد که قدرت مقاومت و ایستادگی مردم لبنان سبب شکست رژیم اسرائیل در جنگ ۳۳ روزه شد و امروز تمام مناطق جنوب لبنان در امنیت و آرامش کامل و بدون هرگونه نگرانی یا ترسی از تجاوز دشمن به سر می‌برند.

صدری‌نیا،تهیه‌کننده وکارگردان«مدیرمسوول» در گفت‌وگو با«صبح‌نو» بیان کرد

همزمانی چالش غافلگیری و صمیمیت

«مدیرمسوول» عنوان ویژه‌برنامه شبکه پنج سیماست که سیدمحمدعلی صدری‌نیا، تهیه‌کننده و کارگردان این برنامه است و محمد دلاوری آن را اجرا می‌کند.

رهبر انقلاب در پیامی به گروه‌های جهادی، خواستار همگانی شدن این شعار شدند

خدمت‌رسانی برای تحقق عدالت و پیشرفت

سر مقاله

ریزه‌کاری‌های جوان‌گرایی

جبل‌الطارق هم به واشنگتن «نه» گفت

آزادی آدریان از بند آمریکا

سرانجام پس از پنج هفته توقیف غیرقانونی نفتکش ایرانی گریس1 آزاد شد؛ آزادی‌ای که نشان از عقب‌نشینی انگلیس در برابر اقتدار ایران و انزوای آمریکا در عدم همراهی دیگر کشورها با سیاست‌های پلیدش دارد.

توصیه‌های ما به دولت دوازدهم

مهدی فضائلی

بررسی شرایط تاریخی و مضامین زیارت‌نامه جامعه کبیره

سند بالادستی برای شیعیان عصر غیبت

بدنه‌ اصلی زیارت جامعه کبیره، اثری برگرفته از فـرمایش‌های امـام هادی است؛ متنی که در شرایط و بستری خاص و برای نخستین‌بار‌ در‌ حجمی قابل توجه و با ساختاری متفاوت، بخشی از مهم‌ترین معارف شیعی را از قول امام در خود جای داده است. زیارت جامعه، پاسخگوی مهم‌ترین نیاز‌های معرفتی امامی‌‌مذهبان در‌ زمانه‌ امام‌ هادی بوده و می‌توان آن را یک سند بالادستی از سـوی یـک‌ رهـبر‌ دینی و سیاسی، برای مدیریت پیروانش در این عصر دانست. حجت‌الاسلام روح‌الله توحیدی‌نیا که هم‌اکنون در حال تحصیل در دوره خارج فقه و اصول حوزه علمیه است و همچنین دانشجوی دکترای تاریخ اسلام در دانشگاه تهران است، درباره زمینه‌های تاریخی این زیارت‌نامه و مضامینی که در تناسب با آن آمده است مقاله‌ای علمی، پژوهشی با عنوان «سازواری قالب و مفاد زیارت جامعه کبیره و نیاز معرفتی امامیه در عصر امام هادی؟ع؟» نوشته است که در فصلنامه تاریخ اسلام در پاییز 96 منتشر شده است. در این نوشته مروری بر ایده علمی او خواهیم داشت.

دفاع از انقلاب آسان شده

کمیل خجسته دانشجوی دکترای علوم سیاسی

گفت‌وگوی «صبح‌نو» با یکی از فعال‌ترین موسسات بازی‌ساز در جنوب کشور

«بردیا »در پاسخ به«300» بود؛ حمایت نشد

قصه‌های قرآنی در گزارش کافه‌بازار به‌عنوان برترین اپلیکیشن از سوی کاربران در سال‌97 انتخاب شد. موسسه فرهنگی مهاد رسانه‌پژوه که سازنده این بازی بود در سابقه خود تولید بازی بردیا، نبرد هور، مردان ماندگار، دختران ایران، فرماندهان و... را دارد که بسیاری از آن‌ها جزء محصولات پرفروش است. با افسری، مسوول این موسسه در فعالیت‌هایشان گفت‌وگو کرده‌ایم.

«صبح‌نو» از روند کنارگذاشتن کارت‌های سوخت و احیای دوباره آن‌ها از سوی دولت گزارش می‌دهد

سرمایه سوخته

با اجرای طرح سهمیه‌بندی کارت‌های سوخت در سال 86، میزان مصرف سوخت در کشور روند نزولی پیدا کرد و مصرف کشور از 65 میلیون لیتر در روز هم کمتر شد اما از سال 94 که استفاده از این کارت‌ها کنار گذاشته شد، مصرف روزانه بنزین به بیش از 80 میلیون لیتر در روز رسید. بااین حال آقای بیژن نامدار زنگنه، وزیر نفت هیچ‌گاه دلیل قانع‌کننده‌ای برای حذف کارت‌های سوخت عنوان نکرد؛ اما سوالی که این روزها مطرح می‌شود این است که اگر برای حذف کارت‌های سوخت دلایل منطقی وجود داشت، پس چرا بار دیگر این طرح را اجرا کردند و برای دولت و مردم میلیاردها تومان هزینه‌تراشی شد؟

نکاتی درباره آزادی نفتکش ایرانی

دکتر حسن عابدینی کارشناس‌ارشد مسائل بین‌الملل

شکستی برای آمریکا و انگلیس

عبد‌الباری عطوانسردبیر روزنامه فرامنطقه‌ای رای‌الیوم

سردار کوثری و سردار افشار در گفت‌وگوبا «صبح‌نو» از لزوم بازیابی فرهنگ «مدیریت جهادی» در کشور گفتند

«جهاد سازندگی» در مسیر احیا

در وضعیتی که معاندین هر روز به تحدید بیشتر حلقه‌های فشار خود علیه ملت ایران مبادرت می‌کنند، اعمال «مدیریت جهادی» در کشور، لازم و ضروری به نظر می‌رسد. در یک عبارت کوتاه و با توجه به رصد فرمایشات رهبری طی سال‌های گذشته، دوری از سازوبرگ‌ها و پابندهای ثقیل بوروکراتیک، احتراز از قرتاص‌بازی‌های معمول و در عین حال سرعت و شفافیت در عمل، از جمله خصیصه‌های اصلی این نوع از مدیریت خواهد بود.

قالیباف در اجتماع جهادگران بسیجی:

طعم شیرین خدمت  را  به کام مردم بنشانید

شماره‌های پیشین