sobhe-no.ir
765
چهارشنبه، ۲۳ مرداد ۱۳۹۸
2
رهبر معظم انقلاب اسلامی در دیدار هیأتی از جنبش انصارالله یمن:

با قدرت درمقابل توطئه سعودی‌ها و اماراتی‌ها برای تجزیه یمن بایستید

سخنگوی دستگاه قضا در پاسخ به صبح نو از اثرات عینی برخورد قاطع با مفسدان اقتصادی گفت

سیر نزولی جرائم اقتصادی در 12 ماه

حالا دیگر یک‌ سالی می‌شود که قوه قضاییه برای مبارزه با معضل فساد، آستین‌ها را جدی‌تر از قبل بالا زده است. این مبارزه آن زمان شکل رسمی به‌خود گرفت که آیت‌الله صادق آملی‌لاریجانی در مرداد۱۳۹۷ در نامه‌ای به حضرت آیت‌الله خامنه‌ای، رهبر معظم انقلاب، اذن «اقدامات ویژه در برخورد قاطع و سریع با اخلال‌گران و مفسدان اقتصادی» را خواست؛ اذنی که طبیعی بود با آن موافقت شود (فرمان ۲۰مرداد۱۳۹۷). با آمدن حجت‌الاسلام سیدابراهیم رئیسی، عزم دستگاه قضا برای نبرد با غول هفت‌سر فساد جزم‌تر از قبل نیز شد.

صبح نو

رهبر معظم انقلاب اسلامی در دیدار هیأتی از جنبش انصارالله یمن:

با قدرت درمقابل توطئه سعودی‌ها و اماراتی‌ها برای تجزیه یمن بایستید

در دیدار عصر دیروز هیأتی از جنبش انصارالله یمن با حضرت آیت‌الله خامنه‌ای، رهبر معظم انقلاب اسلامی، نامه آقای سیدعبدالملک بدرالدین، رهبر جنبش انصارالله، تقدیم ایشان شد.
رهبر انقلاب اسلامی در این دیدار با تمجید از ایمان، ایستادگی، هوشمندی و روحیه جهادی مردم یمن دربرابر تجاوز وحشیانه و گسترده، تأکید کردند: هر ملت مؤمنی که به خدای متعال ایمان و به وعده الهی اعتقاد داشته باشد، قطعا پیروز خواهد شد و بر‌همین‌اساس، بدون شک پیروزی با ملت مظلوم و مجاهد یمن خواهد بود.
حضرت آیت‌الله خامنه‌ای شهادت ابراهیم بدرالدین، برادر سیدعبدالملک بدرالدین را تبریک و تسلیت گفتند و با تجلیل از خانواده بزرگ و مجاهد بدرالدین و گرامیداشت شهید حسین بدرالدین، افزودند: مردم یمن با تمدن عمیق و تاریخی خود و روحیه مجاهدت و ایستادگی که در این پنج سال از خود نشان داده‌اند، آینده خوبی در پیش دارند و به‌لطف خداوند، دولتی قوی تشکیل خواهند داد و در چارچوب آن دولت، به پیشرفت خواهند رسید.
ایشان با تأکید بر اینکه سعودی‌ها و اماراتی‌ها و حامیان آن‌ها که مرتکب جنایات بزرگی در یمن شده‌اند، قطعا به نتیجه نخواهند رسید، خاطرنشان کردند: آن‌ها به‌دنبال تجزیه یمن هستند که باید با قدرت درمقابل این توطئه ایستاد و از یمنِ یکپارچه، متحد و با تمامیت ارضی حمایت کرد.
رهبر انقلاب اسلامی گفتند: حفظ یکپارچگی یمن با‌توجه‌به عقاید دینی و قومیت‌های مختلف این کشور نیازمند گفت‌وگوهای یمنی‌-یمنی است.
حضرت آیت‌الله خامنه‌ای با اشاره به جنایت‌های سعودی‌ها و همراهان آن‌ها در یمن، به‌ویژه در روز عید قربان افزودند: آنچه در یمن می‌گذرد، واقعیت دنیای امروز و مدعیان حقوق بشر است.
ایشان با اشاره به مواضع ضدآمریکایی و ضدغربی نظام جمهوری اسلامی تأکید کردند: این مواضع براساس تعصب نیست؛ بلکه براساس واقعیات و عملکرد دولتمردان آمریکا و غرب است که با ظاهری انسانی و مدنی و اخلاقی، بدترین جنایت‌ها را مرتکیب می‌شوند و به‌طوردائم نیز از حقوق بشر دَم می‌زنند.
رهبر انقلاب اسلامی بی‌تفاوتی دنیای غرب درقبال جنایاتی که در یمن و فلسطین رخ می‌دهد، نمونه‌ای از واقعیات دنیای امروز برشمردند و افزودند: باید با این قدرت‌های جنایتکار، با قدرت ایمان، مقاومت و اتکا به نصرت الهی مواجه شد و تنها راه همین است.
حضرت آیت‌الله خامنه‌ای با اشاره به تحریم‌ها و فشارهای گوناگون به جمهوری اسلامی ایران از ابتدای پیروزی انقلاب تاکنون، به‌ویژه در دوران هشت سال جنگ تحمیلی و مشکلات تأمین نیازهای اولیه دفاعی، خاطرنشان کردند: به‌رغم تحریم‌های ۴۰ساله، ملت ایران با ایستادگی، ایمان و جهاد اکنون به توانایی‌های مهمی درزمینه سلاح‌های دفاعی خود دست یافته است.
ایشان درپایان ضمن اعلام حمایت از مجاهدت زنان و مردان مؤمن و مقاوم یمن، از هیأت یمنی خواستند سلام ایشان را به برادر مجاهد و عزیز، سیدعبدالملک بدرالدین و ملت مؤمن و مقاوم یمن برساند.
در ابتدای این دیدار آقای محمد عبدالسلام، سخنگوی جنبش انصارالله یمن، ضمن ابلاغ سلام‌های گرم سیدعبدالملک بدرالدین، رهبر جنبش انصارالله و همه مجاهدان و رزمندگان یمنی، خطاب به رهبر انقلاب اسلامی گفت: ما ولایت شما را امتداد خط پیامبر اسلام ؟ص؟ و ولایت امیرالمومنین ؟ع؟ و مواضع حیدری و علوی شما در حمایت از مردم مظلوم یمن را ادامه خط امام خمینی ؟ره؟ و مایه برکت و بسیار روحیه‌بخش
 می‌دانیم.
وی با تأکید بر اینکه مواضع رهبر جمهوری اسلامی در حمایت از مظلومان جهان، به‌ویژه مردم یمن، موضعی دینی و اعتقادی است، گفت: مردم یمن که در شرایط بسیار سختی به‌سر می‌برند، با دست خالی، اما با ایمان و ثبات قدم درمقابل تجاوز ۱۷ دولت ایستاده‌اند و به شما قول می‌دهیم ملت یمن منسجم و همچون یَد واحد به استقامت و ایستادگی خود درمقابل تجاوز ظلم تا پیروزی کامل ادامه خواهند داد.

captcha
شماره‌های پیشین