sobhe-no.ir
764
سه شنبه، ۲۲ مرداد ۱۳۹۸
2
 نکته

احتمال آزادی نفتکش توقیف‌شده ایران

وزیر امورخارجه ایران در واکنش به ائتلاف دریایی آمریکا درباره اخلال در امنیت خلیج‌فارس هشدار داد

فقط یک کبریت تا ا‌نفجا‌ر

وزیر امورخارجه ایران در واکنش به ائتلاف دریایی آمریکا، آن ‌را اخلال در امنیت خلیج‌فارس دانست و هشدار داد: حضور بیش‌ازحد کشتی در خلیج‌فارس امنیت را کاهش می‌دهد. بعد از روی‌کار‌آمدن دولت جدید انگلیس، آمریکا هم به‌طوررسمی از کشورهای اروپایی دعوت کرد به ائتلافی جداگانه تحت رهبری این کشور با هدف ادعایی تأمین امنیت عبورومرور کشتی‌ها ملحق شوند.

صبح نو

 نکته

احتمال آزادی نفتکش توقیف‌شده ایران

وب‌سایت «تَنکِر تِرَکِرز» گزارش داد نفتکش غول‌پیکر «گریس۱» که حامل دومیلیون بشکه نفت ایران است، پس از پنج هفته توقیف در جبل‌الطارق، برای اولین‌بار با ارسال پیامی، مراکش را به‌عنوان مقصد بعدی خود اعلام کرد. این خبر با استناد به سیگنال‌های صادرشده از این نفتکش درباره مقصد بعدی خود، مخابره شده است. وب‌سایت مذکور در پیام توییتری دیگری نوشت این نفتکش پس از پیام اول خود، اعلام کرده که مقصد بعدی آن آب‌های مدیترانه است. با‌این‌حال، تاکنون گزارشی از خروج نفتکش گریس۱ از جبل‌الطارق منتشر نشده است.
چندی پیش مقام‌های منطقه جبل‌الطارق که تحت حاکمیت انگلیس قرار دارد، در اقدامی مقام‌های کشورمان آن را «راهزنی دریایی» خواندند، نفتکش گریس۱ را که حامل محموله نفتی ایران بود، به‌‌بهانه نقض تحریم‌های اتحادیه اروپا علیه سوریه در نزدیکی آب‌های این منطقه توقیف کرد. ایران بار‌ها ادعا‌های مقام‌های انگلیس و جبل‌الطارق را رد و اعلام کرد این نفتکش ازنظر فنی امکان پهلوگرفتن در بندری که انگلیس به آن اشاره می‌کند، نداشته است.
  

captcha
شماره‌های پیشین