sobhe-no.ir
758
یکشنبه، ۱۳ مرداد ۱۳۹۸
1
گزارش «صبح‌نو» از جزئیات درخواست دونالد ترامپ برای دیدار با ظریف

تحریم برای «نه» به ترامپ

چند روزی است که حواشی حضور ماه قبل وزیر امورخارجه کشورمان در نشست شورای اقتصادی-اجتماعی سازمان ملل، به نقل محافل رسانه‌ای تبدیل شده است. در‌این‌باره، نشریه «نیویورکر» روز گذشته خبری منتشر کرد مبنی‌بر دعوت یکی از سناتور‌های جمهوری‌خواه آمریکا از دکتر محمدجواد ظریف برای دیدار با دونالد ترامپ، رییس‌جمهوری آمریکا. البته، این خبر را مقام‌های رسمی کشورمان نه تأیید کردند و نه تکذیب.

مشکلات مالی، یک روزنامه دیگر را به محاق فرستاد

«وطن امروز » دیروز تعطیل شد

روزنامه «وطن امروز» اعلام کرد به‌دلیل مشکلات مالی دیگر منتشر نخواهد شد. از ابتدای امسال، برخی از روزنامه‌ها برای ادامه حیات، تعداد صفحاتشان را کم کرده بودند که وطن امروز نیز از آن جمله بود که درنهایت، این راهکار نیز نتوانست مانع تعطیلی آن‌ها شود.

آیامحسن‌تنابنده‌‌پس‌ازحواشی‌فیلم‌جدیدش‌برای‌اوج‌فیلم‌می‌سازد

همکاری‌دوباره‌«اوج»باکارگردان«قسم»

فیلم سینمایی «قسم» به کارگردانی آقای محسن تنابنده در روزهای اخیر در سینماها به اکران درآمده است. این فیلم از زمان تولید تا به امروز حواشی داشت و دارد که باعث شده در رسانه‌ها درباره‌اش بحث و نظر به وجود بیاید.

تا پایان مهلت یک‌ماهه هیأت‌دولت برای تهیه فهرست سه دهک بالای جامعه توسط وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی چند روز بیشتر باقی نمانده است

جا خالی شریعتمداری

یکی سر هر ماه منتظر است که یارانه دریافت کند و دیگری هم اصلا متوجه نمی‌شود که یارانه 45هزارتومانی به حسابش ریخته شده است! تفاوت این دو نفر در تعداد صفرهای حسابشان است که موجب می‌شود رقم ناچیز یارانه برای یکی خرج زندگی باشد و برای دیگری حتی خرج یک باک بنزین خودروی لوکسش هم نشود. نظام پرداخت یارانه نقدی سال‌هاست که در انتظار اصلاح و حذف دهک‌های پردرآمد است؛ وعده‌ای که با نزدیک‌شدن به مهلت یک‌ماهه اخیر، به‌نظر می‌رسد بازهم به نتیجه نرسد.

سر مقاله

درباره دولت جوان حزب‌اللهی

روایت «صبح‌نو» از حضور در کافه‌ای دخترانه و دورهمی امن را بخوانید

اینجا شهری برای دختران است

اوقات فراغت یکی از مهم‌ترین اوقاتی است که افراد برای هر چه بهتر گذراندن آن دغدغه‌های زیادی دارند. با این حال به‌دلیل هزینه‌های بالای بسیاری از تفریحات، کافه‌ها محلی هستند که برای گذراندن اوقات فراغت انتخاب می‌شوند؛ اما برای دختران تعداد کافه‌هایی که بتوانند انتخاب کنند، محدودتر است و از بین این تعداد محدود مجبور به انتخاب یک میز در گوشه کافه هستند. در این میان، شهردخت محلی است که دختران می‌توانند آزادانه حتی بدون داشتن حجاب هم در آن ساعات خود را سپری کنند و از امکانات آن بهره‌مند شوند.

پرسیدیم چرا ایران افقی برای شکل مشارکتش در بازار هنر جهانی ندارد

خطر سرمایه‌داری در کمین اقتصاد هنر ایران

در سال‌های اخیر، سرعت رشد سرمایه‌گذاری در شاخه‌های مختلف هنری در کشور چنان رشدی کرده که شاید فرصتی برای بررسی کمّ‌وکیف و مبانی آن دست نداده است یا شاید هم مثل همیشه نظام دانشگاهی و پژوهشی ما عقب‌تر از پیشامدهای جدید در عرصه اجتماعی حرکت می‌کند. در هر صورت، سهم دانسته‌های ما از تمام دانش جدید مربوط به اقتصاد هنر، فقط یک اسم است؛ همین شنیدن نام «اقتصاد هنر». بسیاری از عرصه‌های هنری پیشتاز در کشور هرروز بیش‌از‌پیش به مسائل ناشی از ورود پول مبتلا می‌شوند و هنوز جایی وجود ندارد که پاسخی به انبوه این پرسش‌ها بدهد که «اقتصاد هنر» یا «صنایع فرهنگی» اساسا چیستند؟ شامل کدام هنرها یا صنایع می‌شوند؟ راه و رسم ورود سرمایه به آن‌ها در نظام‌های سرمایه‌داری چیست؟ در کشور ما باید چطور باشد؟ و...

تحریم نفر اول دستگاه دیپلماسی ایران، خط بطلانی بر تفکرات غرب گرایانه برخی جریانات سیاسی بود

پایانی بر خوش‌خیالی اصلاح‌طلبان

تحریم وزیر خارجه کشورمان به‌عنوان فردی که بیشترین شناخت را از فرهنگ و زبان غرب به ویژه آمریکا دارد، نشان داد که انگاره «تعامل با غرب به هر قیمت» که همواره از سوی برخی جریانات سیاسی در ایران مطرح بوده، تا چه حد خام، سطحی و تک‌بعدی است.

تشدید درگیری‌های سیاسی - اقتصادی چین و آمریکا

جنگ یوآن و دلار؛ کدام‌یک به جهنم می‌روند

این روزها جنگ تعرفه‌ای میان چین و آمریکا به اوج خود رسیده است تاجایی‌که دونالد ترامپ آرزو می‌کند «یوآن» را به جهنم بفرستد. چین هم با اعلام آمادگی برای این جنگ اقتصادی عزم خود را جزم کرده تا به دوران امپراطوری دلار پایان دهد و در حال تشکیل جبهه‌ای جهانی برای پایان‌دادن به سیطره این واحد پولی است.

شماره‌های پیشین