sobhe-no.ir
747
شنبه، ۲۹ تیر ۱۳۹۸
1
«قاضی‌زاده‌هاشمی»‌ ازمصوبه‌غیرقانونی‌دولت‌درباره‌بودجه‌رسانه‌ملی‌گفت

رکورد دولت در صفرکردن

سریال «گاندو» از تلویزیون پخش شد و توانست مخاطبان زیادی را با خود همراه کند. حالا با گذشت چندین روز از پایان پخش این مجموعه، همچنان حواشی آن ادامه دارد؛ حاشیه‌ای به رنگ بودجه رسانه ملی!

سجادعلیجانی‌‌،سرمایه‌گذار این‌روزهای‌سینمارابیشتربشناسید

اسپانسرنامرئی

در سال‌های اخیر در کنار تهیه‌کنندگان مشهوری که به‌طور سنتی در سینمای ایران مشغول فعالیت بودند، نام‌های جدیدی به‌عنوان سرمایه‌گذار مطرح شد. این نام‌ها بعضا با حواشی زیادی همراه شدند که یکی از جدیدترین نمونه‌های آن آقای سجاد علیجانی است.

برگزاری دادگاهی در نیجریه برای بررسی سفر درمانی شیخ‌زکزاکی به هند

دوران رنجوری و مهجوری شیخ

شیخ زکزاکی در هفته اخیر، با تدابیر شدید امنیتی در دادگاه عالی کادونا حاضر شد؛ دادگاهی که با موضوع رسیدگی به وضعیت سلامتی و بررسی آزادی وی برپا شد. وی توانایی جسمی مناسبی برای حضور در دادگاه نداشت و به‌سختی در دادگاه حضور یافت؛ اما دولت همچنان با دسترسی وی به مراقبت‌های پزشکی مخالفت می‌کند.

سپاه در واکنش به ادعای ترامپ ، رییس‌جمهوری آمریکا تصویر مراحل عملیات پهپاد ایرانی را منتشر کرد

لاف در غریبی

درحالی‌که رییس‌جمهوری آمریکا مدعی شده بود پهپاد ایرانی را ناو نظامی این کشور سرنگون کرده است، سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در واکنش به ادعای واهی و برخاسته از توهم ترامپ، تأکید کرد از تمامی مراحل عملیات پهپاد شناسایی ایرانی از ناو «یو‌اس‌اس باکسر» و بازگشت این پهپاد به پایگاه تصاویری گرفته که به‌زودی آن‌ها را منتشر می‌کند.

سر مقاله

باز هم آخر هفته

فیس آپ روسی ترس‌های دوران جنگ سرد را در سران آمریکا زنده کرده است

چالش پیری، جنگ سرد مجازی

خبر ضدامنیتی‌بودن نرم‌افزار «فیس‌اپ» در روزهای اخیر افزایش یافته است؛ نرم‌افزاری که در روزهای اخیر، با چالش پیری سر زبان‌ها افتاده و بسیاری از چهره‌های سرشناس سیاسی‌، ورزشی و هنری جهان برای شرکت در این چالش، تصاویر پیرشده خود را در این نرم‌افزار در شبکه‌های اجتماعی به‌اشتراک گذاشته‌اند. روز گذشته، چاک شامر، رهبر اقلیت مجلس سنای آمریکا، درحالی خواستار تحقیق درباره این نرم‌افزار شد که بسیاری از کارشناسان اظهار کرده‌اند این اپلیکیشن کاری بیش از آنچه دیگر شبکه‌هایی چون گوگل و فیس‌بوک می‌کنند، انجام نمی‌دهد.

اصلاح‌طلبان با اطلاع از ریزش آرای خود، مزورانه از انتخابات مشروط سخن می‌گویند

بازی دو سر باخت اصلاحات

اصلاح‌طلبان روزگاری به‌ویژه پس از سال 88، از هر روزنه باریک و تاریکی، برای حضور در عرصه رسمی سیاست و نیز بازیابی نیروهای خود در قدرت استفاده می‌کردند؛ گذر از کاندیدای متبوع خود به نفع گزینه مورد نظر هاشمی‌رفسنجانی در انتخابات سال 92 نیز در واقع بر اساس همین نگاه و نگرش سیاسی بود. حالا که به مدد استقرار دولت تدبیر و امید، اصلاح‌طلبی از وضعیت منهدم پیشین خود در سال‌های پس از انتخابات دهم ریاست‌جمهوری، فاصله گرفته و شاخ و برگش پروارتر و پربارتر شده، در پی خریدار ناز است و صراحتاً از انتخابات مشروط سخن می‌گوید؛ هرچند چنین صداهای مشروطه‌طلبانه‌ای، با پارازیت‌ها و اختلال‌هایی نیز همراه است.

گزارش «صبح‌نو» از ضعف مدیریت شهری و ادامه برگزاری نمایشگاه‌های پرمخاطب در تهران را بخوانید

ترافیک و کلافگی، دستاورد الکامپ برای شهر

ریاض با شکست در پروژه یمن خواستار ازسرگیری گفت‌وگوهای دیپلماتیک با تهران شده است

توبه سعودی به درگاه ایران

عربستان سعودی ماه‌ها به‌دنبال راهی برای برون‌رفت از بحران یمن است و بارها دست‌به‌دامن غرب شده و به ‌نتیجه‌ای نرسیده است. بااین‌حال، این‌بار افرادی را برای مذاکره مستقیم با گروه‌های مقاومت یمنی فرستاده و حتی نماینده ریاض در سازمان ملل دیروز خواستار ورود ایران و پیداکردن راهی برای پایان این بحران شده است؛ چراکه ماندن آل‌سعود در باتلاق یمن خسارت‌های زیادی بر ریاض وارد ساخته است. عبدالله المعلمی، نماینده دائم عربستان سعودی، روز گذشته در سازمان ملل اعلام کرد ریاض خواستار «تعامل دیپلماتیک» با تهران و به‌دنبال راهکاری برای خروج از جنگ یمن است؛ جنگی که به‌گفته نماینده عربستان در سازمان ملل، زمان آن رسیده است که بحران یمن به‌پایان برسد.

صبح نو

سر مقاله

باز هم آخر هفته

به سیاق دوماهه اخیر، باز هم آخر هفته با خبرهای جنجالی در منطقه خلیج‌فارس به پایان رسید؛ توقیف کشتی قاچاقچی پانامایی که بعد از دو، سه روز ابهام‌آفرینی انگلیسی‌ها و اماراتی‌ها پیدا شد و سپس ادعای دروغین رییس‌جمهوری آمریکا مبنی بر اسقاط یک پهپاد ایرانی که همان لحظات ابتدایی اعلامش، آن‌ را پنتاگون نادیده گرفت. با این همه، قیمت نفت و طلا در بازارهای جهانی افزایش یافت و جماعتی از سران اروپایی و غیراروپایی از افزایش تنش‌ها ابراز نگرانی کردند. این خبر دروغین ترامپ، دومین اقدام او در دو روز پشت هم بود؛ روز قبل‌تر هم از جمله شرطی وزیر خارجه ایران، استنباط مذاکره بر سر توان موشکی ایران را اعلام کرده بود. در هر دو مورد به نظر می‌رسید دغدغه کاخ سفید، احیای چهره تضعیف‌شده خود بعد از اسقاط پهپاد جاسوسی فوق‌پیشرفته‌اش در آب‌های ایران است و ایجاد امکانی تازه برای تبلیغات انتخاباتی 2020 این کشور. به بیان ساده‌تر، ترامپ آماده است به هر دروغگویی‌ای دست بزند تا بتواند اعتبار ازدست‌رفته‌اش را بازیابد و به کمپین انتخاباتی‌اش جانی تازه ببخشد و این میزان وابستگی او به اقدامات ایران، خود به‌معنای ایجاد فرصتی بی‌بدیل برای محور مقاومت برای تحقق اهداف تاریخی خویش است که احتمالاً آخر هفته‌های آینده، آن را محقق خواهد کرد.
 

captcha
شماره‌های پیشین