sobhe-no.ir
745
سه شنبه، ۲۵ تیر ۱۳۹۸
1
سیاست‌های مهاجرتی و خودخواهانه ترامپ خشم مردم آمریکا را برانگیخته است

دردسرهای ترامپ نژادپرست

دونالد ترامپ در حالی به حضور و برنده‌شدن دوباره در انتخابات ریاست‌جمهوری 2020 آمریکا می‌اندیشد که سخنان نژاد‌پرستانه و کارنامه سیاه او خشم جامعه این کشور را برانگیخته و دولتش را به بدترین و فاسدترین دولت‌های جهان مبدل ساخته است؛ تا آنجا که به آتش‌زدن پرچم این کشور درمقابل کاخ‌سفید و اعتراض گسترده پناهجویان منجر شده است. ترامپ با توهین جدید به برخی نمایندگان کنگره، اصل‌و‌نسب آنان را به‌رخ کشید. ترامپ دموکرات‌های مخالف سیاست‌هایش را که اصالت آن‌ها غیرآمریکایی است، به باد توهین گرفت؛ اقدامی که با واکنش‌های زیادی مواجه شد و آمریکایی‌ها آن را نژادپرستانه توصیف کردند. ترامپ در توییتری اعضای زن و دموکرات کنگره را مهاجرینی خواند که به‌ادعای او، بدترین و فاسدترین دولت‌های جهان هستند. رییس‌جمهوری آمریکا ادعا کرده است این نمایندگان کنگره حق ندارند بگویند چگونه باید کشور را اداره کنند. این در حالی است که پدربزرگ و مادربزرگ خودِ ترامپ نیز آلمانی و مادرش اسکاتلندی بودند.

رهبر انقلاب سه عضو فقهای شورای نگهبان را منصوب کردند

تغییر در ترکیب شورای نگهبان در آستانه سالگرد تأسیس این نهاد

پاسدار شرع و قانون

در آستانه سالروز تأسیس نهاد شورای نگهبان، رهبر انقلاب در احکامی، سه فقیه از میان مجموع 6 فقیه این شورا را منصوب کردند. پیش‌ازاین، رییس قوه ‌قضاییه آقایان محمد دهقان، علی غلامی، هادی طحان‌نظیف، محمدحسن صادقی‌مقدم و یکی از قضات کشور را به‌عنوان نامزدهای حقوقدان شورای نگهبان به نمایندگان مجلس معرفی کردند. شورای نگهبان نهادی به‌غایت مهم در کل ساختار نظام جمهوری اسلامی که وظیفه حراست از شرع و قانون را به‌عهده دارد.

قالیباف: عناصر جوانی، باور و مردمی‌بودن عامل موفقیت در جامعه است

رسانه‌های صهیونیستی به توان نظامی مقاومت لبنان اذعان کردند

اقتدار حزب‌الله

دو روز از سخنان قاطع سید‌حسن نصرالله، دبیرکل حزب‌الله لبنان نمی‌گذرد که رژیم صهیونیستی و رسانه‌های وابسته آن به توان نظامی پیدا و پنهان مقاومت لبنان اذعان کردند و بر وعده‌های صادق رهبر مقاومت در لبنان اطمینان دارند چرا که مقاومت قادر است آنچه را عنوان می‌کند محقق کند.

«صبح‌نو» از تغییرات ترافیکی در خیابان پرتردد استاد نجات‌اللهی گزارش می‌دهد

ویلا؛ یکطرفه به سمت شمال

نقل است زمانی که پای ناصرالدین‌شاه قاجار به ممالک خارجه باز شد، غرق در حیرت داشته‌های آنان شد و دستور داد آنچه در شهرهای فرنگ دیده بود در ایران نیز اجرا شود. اگرچه این حیرت مزایایی هم برای مردم داشت اما چون برخی طرح‌های اجرایی‌اش هیچ سنخیتی با فرهنگ و زیرساخت‌های فنی و عمرانی کشور نداشت، دردسرها و هزینه‌هایی را هم برای مردم به ارمغان آورد.

«صبح‌نو»نگاه‌سینمابه‌دوروی‌متفاوت‌‌امارات‌رابررسی‌می‌کند

از راپل‌تام‌کروز‌دربرج‌«خلیفه‌» تابازارجنسی‌در«الخیل»

فیلم‌های مختلفی در سینمای ایران ساخته شده‌ که لوکیشن آن‌ها خارج از ایران بوده است. هرکدام از آن‌ها با دلیل یا بدون دلیل مشخصی برای فیلمبرداری راهی فرنگ شده‌اند؛ اما از‌این‌بین، چند فیلم سینمایی و مستند در امارات یا لااقل مرتبط با امارات تولیده شده‌ است.

گزارش «صبح‌نو» از آغاز تولید یک خودروی جدید و تاکید بر برخورد با خودروسازان بدقول را بخوانید

شتاب در چرخ لنگ خودروسازی

روز گذشته گام دیگری برای رونق بازار خودرو در کشور برداشته شد و بر همین اساس خط تولید آزمایشی پژو 301 در شرکت ایران خودرو آغاز شد. این اتفاق در حالی روی داده است که هنوز مشتریانی هستند که معطل دریافت خودروی ثبت‌نامی خود از ماه‌های گذشته هستند. بازار خودروی کشور در 15 ماه گذشته و بعد از آغاز نوسانات ارزی و تشدید تحریم‌ها شاهد فراز و فرود بسیار و البته بدقولی تولیدکنندگان داخلی خودرو بوده که در نتیجه دردسرهای بسیاری هم برای مردم به‌وجود آورده است.

نشست شورای وزیران اروپا بدون اتخاذ تصمیم‌ها و گام‌های عملی برای حفظ برجام به پایان رسید

توصیه اروپا به ایران؛ یکجانبه در برجام بمانید

روز گذشته نشست وزرای خارجه اتحادیه اروپا برگزار شد؛ نشستی با هدف جلوگیری از فروپاشی کامل توافق هسته‌ای و کاهش تنش‌ها با ایران که به گفته موگرینی طولانی‌ترین نشست اتحادیه اروپا در پنج سال اخیر بوده است.

سر مقاله

در معنای کنش به واکنش‌ها

شماره‌های پیشین