sobhe-no.ir
741
چهارشنبه، ۱۹ تیر ۱۳۹۸
16

صبح نو

عینســـــــتاغـــــــــرام

امید مهدی‌نژاد

  نایس  
یورونیوز از بحران زن‌کشی در فرانسه خبر داد. به گزارش یورونیوز، آمار زنان فرانسوی که به دست شریک زندگی خود کشته می‌شوند 
رو به افزایش است، به‌طوری که از ابتدای سال جاری میلادی تاکنون 74 زن قربانی خشونت زناشویی توسط همسران‌شان شده‌اند. 
بر اساس این گزارش، گروه‌های مدافع حقوق زنان نیز با بحرانی‌خواندن این آمار پویش‌هایی برای مبارزه با این پدیده راه‌اندازی کرده‌اند. در پی انتشار این خبر، یک کارشناس مسائل زناشویی با اشاره به اینکه خوب نیست این چیزها بین زن و شوهرها باشد، از شوهران فرانسوی خواست کول و نایس باشند. همچنین یک کارشناس مسائل تاریخی نیز با اشاره به اینکه در طول تاریخ وحشیگری در میان مردان فرانسوی رایج بوده است، گفت: از آنجا که چندین دهه است فرانسوی‌ها نتوانسته‌اند خشونت تاریخی خود را در جایی شبیه الجزایر یا موارد مشابه تخلیه کنند، به‌ناچار به خشونت‌های خانگی روی آورده‌اند. گفتنی است رییس‌جمهوری فرانسه نیز در مورد پدیده زن‌کشی در فرانسه اظهار نظر کرد و طی توییتی نوشت: خانم‌ها ببخشید، جمهوری فرانسه نتوانست از شما محافظت کند. 
 
 خاک  
باند رسانه‌ای همکار ضدانقلاب متلاشی شد. به گزارش پایگاه‌های خبری، دادستان رباط‌کریم اعلام کرد: اعضای یک باند سه‌نفره که مشغول ارتباط با عناصر ضدانقلاب بودند، در رباط‌کریم و نصیرشهر دستگیر شدند. این دادستان گفت: این افراد با دریافت پول اقدام به جنجال‌آفرینی و ارسال خوراک رسانه‌ای به شبکه‌های معاند می‌کردند و به‌ازای فیلم‌های ارسالی به خارج از کشور مبالغی به حساب‌های بانکی‌شان واریز می‌شد. یک کارشناس
 امنیتی-اجتماعی که از نظر جنبه اجتماعی‌اش مشکلی نداشت نامش فاش شود، اما از جنبه امنیتی‌اش نخواست نامش فاش شود، از فعالان رسانه‌ای خواست عاقل باشند. این کارشناس گفت: فعالان رسانه‌ای که توانایی تأمین خوراک برای رسانه‌های مختلف و شبکه‌های اجتماعی دارند، به‌جای همکاری با شبکه‌های معاند و فعالان ضدانقلاب، با به‌کارانداختن فکر و خلاقیت خود از تخصص خود برای راه‌انداختن کسب و کار در شبکه‌های استفاده کنند. وی با اشاره به همین خانمی که تبریک تولد می‌گوید، گفت: آدم به این درپیتی ماهی سی، چهل میلیون تومان درآمد دارد، آن‌وقت شما می‌روید به ضدانقلاب ویدئو می‌فروشید؟ وی در پایان گفت: خاک.
 

captcha
شماره‌های پیشین