sobhe-no.ir
741
چهارشنبه، ۱۹ تیر ۱۳۹۸
14
اشناب ‌ازاوضاع‌شبکه‌پنج‌گفت

ازمشکل‌تامین‌برنامه ‌تااستمراربرنامه‌ها

«صبح‌نو»همزمان‌باپیش‌تولیدفیلم‌جدیدایرج‌زاد،قاتل‌های‌زنجیره‌ای‌سینمارامرورمی‌کند

«عنکبوت»؛ شایدجذاب،شایدحاشیه‌ساز

در روزهای اخیر خبر ساخت فیلمی با موضوع زندگی یک قاتل زنجیره‌ای منتشر شد. این فیلم با نام«عنکبوت»، به کارگردانی آقای ابراهیم ایرج‌زاد است که قرار است به موضوع قاتل زنجیره‌ای معروف به قاتل عنکبوتی بپردازد.

صبح نو

اشناب ‌ازاوضاع‌شبکه‌پنج‌گفت

ازمشکل‌تامین‌برنامه ‌تااستمراربرنامه‌ها


سعید اشناب، مدیر شبکه پنج سیما ضمن اشاره به تدارک این شبکه برای ایام تابستان، درباره تأثیر شرایط ارزی بر تأمین سریال‌های خارجی، عنوان کرد: کفگیرمان دارد به ته دیگ می‌رسد! سعید اشناب که کمتر از دو ماه پیش به مدیریت شبکه پنج سیما منصوب شد، روز گذشته با حضور در برنامه تلویزیونی «سلام صبح بخیر» به تشریح برنامه‌های این شبکه برای ایام تابستان پرداخت. اشناب در آغاز توضیحات خود در این زمینه تأکید کرد: تلویزیون برنامه‌ریزی جدی‌ای دارد که براساس آن هیچ کاری بر زمین نماند و طبق همین برنامه‌ریزی هم شبکه پنج دو وظیفه جدی بر عهده دارد که یکی اطلاع‌رسانی مرتبط با اوقات فراغت جوانان و نوجوانان براساس فعالیت‌های دستگاه‌های مختلف است؛ از وزارت آموزش‌و‌پرورش و وزارت‌ ورزش و جوانان گرفته تا فعالیت‌های مساجد. در این حوزه‌ها هم اطلاع‌رسانی و هم مطالبه برنامه برای اوقات فراغت، جزء وظایف ماست. وی ادامه داد: وظیفه دوم ما هم گردشگری و یادآوری ظرفیت‌های «ایران زیبا» و همزمان پرداختن به سلامت سفر است. شبکه‌های دیگر تلویزیون هم ذیل اهداف اصلی خود در این دو حوزه به شبکه پنج کمک خواهند کرد.

 تولید سریال‌های «طمس» را در دستورکار داریم
مدیر شبکه پنج در ادامه در پاسخ به سؤال مجری برنامه درباره استمرار پخش سریال «هشدار برای کبرا ۱۱» گفت: پخش این سریال همچنان ادامه خواهد داشت چراکه مخاطب دارد. اشناب در عین حال تأکید کرد: شبکه پنج قرار است در دوره جدید در حوزه فیلم و سریال روی کارهای نمایشی سبک و زودبازده تمرکز داشته باشد که عنوان «طمس» مخفف عبارت «طنز موقعیت سبک» ما به‌ازای عبارت خارجی 
«سیت کام» را برای آن انتخاب کرده‌ایم. وی افزود: در حال حاضر در این زمینه چند پروژه را در دستور کار داریم که هنوز در مرحله نگارش فیلمنامه است و به تولید و انتخاب کارگردان نرسیده‌اند. این سریال‌ها برای تولید و پخش به فصل تابستان نخواهند رسید. اشناب در ادامه ضمن تشریح بخشی از اولویت‌های شبکه پنج در پرداختن به حوزه گردشگری و سفر، از تمرکز این شبکه بر ظرفیت‌های گردشگری استان تهران گفت و برنامه‌های شاخص شبکه پنج مانند «در شهر»، «در استان» و «تهران ۲۰» را برنامه‌هایی توصیف کرد که نیازها و خواست‌های مردم را روی آنتن نمایندگی می‌کنند.

 سریال‌های تأمینی‌مان تا ۴۰، ۵۰ قسمت دیگر 
تمام می‌شود!
مدیر شبکه پنج در بخش دیگر در پاسخ به سؤال مجری درباره تأمین سریال‌های خارجی جدید برای پخش از این شبکه، ضمن اشاره به سریال جدید آمریکایی «باج» که پخش آن به تازگی آغاز شده است، گفت: در تنگناهای ارزی کفگیرمان دارد به ته دیگ می‌رسد و سریال‌های تأمینی شبکه تا ۴۰ یا ۵۰ قسمت دیگر می‌توانند ادامه داشته باشند. وی تأکید کرد: البته تأمین این سریال‌ها هم مربوط به قبل است و اگر ما همین امروز سریالی را خریداری کنیم، حدود 
۶ ماه دیگر آماده پخش از آنتن می‌شود. این مدت صرف آماده‌سازی، دوبله و پاک‌سازی این آثار می‌شود. آنچه امروز روی آنتن می‌رود مربوط به خریدهای ۶ ماه پیش است. اشناب درباره خرید سریال ایرانی از شبکه نمایش خانگی هم گفت: فعلاً پخش سریال تأمینی ایرانی در دستور کار شبکه پنج نیست. مدیر شبکه پنج در پایان از استمرار پخش برنامه‌های شاخص شبکه مانند «یه روز تازه»، «رنگین کمان»، «تا نیایش»، «به خانه بر می‌گردیم»، «شب فیروزه‌ای»، «نقد سینما» و «مستند پنج» خبر داد.

captcha
شماره‌های پیشین