sobhe-no.ir
737
شنبه، ۱۵ تیر ۱۳۹۸
1
ترکش‌های سریال «گاندو» در افشای جاسوسی برخی وابستگان مسوولان اجرایی به «سلام‌صبح‌بخیر» شبکه سه خورد

انتقام دولت‌ازتلویزیون‌

این شب‌ها مجموعه‌ تلویزیونی «گاندو» از شبکه سه سیما به‌روی آنتن رفته و توانسته است مخاطبان بسیاری را با خود همراه کند. «گاندو» به یکی از پرونده‌های مهم امنیتی سال‌های اخیر می‌پردازد.

ولایتی از احتمال افزایش درصد غنی سازی براساس نیاز رآکتور بوشهر خبر داد

درصد غنی سازی از 67/3 به 5 درصد افزایش می یابد

نگاهی به آخرین کتاب حمید داودآبادی درباره ربایش چهار دیپلمات ایرانی

بالاخره حاج‌احمد چه شد؟

14 تیر هر سال ما یک یادآوری داریم و آن هم برای چهار دیپلماتی است که در 14 تیر سال 1361 در یکی از پست‌های ایست و بازرسی لبنان، متوقف و توسط مزدوران رژیم صهیونیستی ربوده شدند. طی این 37 سال حرف‌های گوناگونی درباره سرنوشت این چهار دیپلمات زده شده اما در نهایت هیچ مساله‌ای به صورت قطعی اعلام نشده است.

دولت انگلیس در اقدامی خلاف قواعد بین‌المللی، کشتی حامل نفت ایران را توقیف کرد

دزدان دریایی انگلیسی

پنجشنبه 13تیر، انگلیس نفتکش حامل محموله نفتی ایران را توقیف کرد؛ اقدامی غیرقانونی و مغایر با حقوق بین‌الملل که هدف آن محروم‌کردن مردم جنگ‌زده سوریه از انرژی است.

سر مقاله

شرایط عوض شده

روز ملی آمریکا به صحنه درگیری و رویارویی هواداران و مخالفان ترامپ تبدیل شد

اردوکشی خیابانی جلوی کاخ سفید

رییس‌جمهوری آمریکا پس از هفتاد سال از پشت شیشه ضدگلوله در روز استقلال این کشور با مردم خود سخنرانی کرد تا نبود امنیت و اختلافات داخلی این کشور به ظاهر دارای دموکراسی بیشتر نشان داده شود؛ اختلافاتی که طی آن علاوه بر ترس ترامپ از نبود امنیت در مقابل کاخ سفید و ترس از حضور در انظار مردمش، گروهی از معترضان و تظاهرات‌کنندگان به سیاست‌های دولت آمریکا، پرچم آمریکا را در روز استقلال در مقابل کاخ سفید در واشنگتن آتش زدند تا عمق این اختلافات و نبود دموکراسی واقعی و عدالت و آزادی در این کشور به ظاهر ابرقدرت به وضوح به تصویر کشیده شود؛ دموکراسی‌ای که روز گذشته در مقابل کاخ سفید زیر سؤال رفت و دونالد ترامپ با سخنرانی‌ای که به شکل دلخواه خود برگزار کرد، سؤالات و شبهات زیادی را در اذهان مردم خود باقی گذاشت؛ سخنانی که نشان‌دهنده نبود عدالت اجتماعی و دموکراسی در این کشور به ظاهر مدافع حقوق بشر در روز استقلالش است.

گزارش «صبح‌نو» از فعالیت‌های حزبی برای برگزاری انتخابات شورایاری‌ها در تهران را بخوانید

سیاسی‌کاری دوباره با صندوق‌های رای

ساعت 24 امروز، 15 تیرماه آخرین مهلت برای ثبت‌نام در انتخابات شورایاری‌ها در تهران است. شورایاران در سال‌های گذشته چهار دوره انتخابات داشته‌اند. انتخابات پنجمین دوره شورایاری‌ها نیز باید سال گذشته برگزار می‌شد اما رفتارهای سیاسی پنجمین دوره شورای اسلامی شهر تهران موجب شد که از شهریور سال 96 شورایاران به حاشیه رانده شده و حتی کارایی خود را از دست داده و به عبارتی تعطیل شوند. این رفتار موجب شده تا ثبت‌نام برای دوره پنجم نیز با بی‌علاقگی شهروندان مواجه شده و حتی مهلت ثبت‌نام برای رسیدن به ظرفیت مورد نظر تمدید شود. این در حالی است که در هفته‌های اخیر دوباره بحث برگزاری انتخابات شورایاری‌ها مطرح شده و البته شائبه‌های سیاسی بسیاری دارد.

«صبح‌نو» از افزایش خودسرانه قیمت محصولات لبنی توسط برخی شرکت‌ها گزارش می‌دهد

لبنیات، تحت تاثیر نرخ شیرخام و دلار

حدود سه هفته از افزایش قیمت دوباره لبنیات توسط ستاد تنظیم بازار می‌گذرد؛ با این حال برخی دیگر از شرکت‌ها به‌طور خودسرانه اقدام به افزایش قیمت محصولات خود کرده‌اند. شرکت کاله یکی از این شرکت‌هاست. سلیمانی، مدیرعامل این شرکت در پاسخ به چرایی این موضوع به «صبح‌نو» گفت: «روش‌های فراوری ما متفاوت است به همین دلیل قیمت‌ها را متفاوت می‌کند، همچنین ما تابع قیمت شیر در دامداری‌ها و نوسانات نرخ دلار هستیم و به صورت هفتگی قیمت‌هایمان را به سازمان حمایت از مصرف‌کننده اعلام می‌کنیم.»

صدها نفر از شهروندان آفریقایی‌تبار رژیم صهیونیستی در تل‌آویو و حیفا زخمی و بازداشت شدند

رژیم آپارتاید صهیونیستی

در روزهای اخیر، هزاران نفر از مهاجران آفریقایی به‌همراه دیگر اقلیت‌های ساکن در فلسطین اشغالی، تظاهرات گسترده‌ای در فلسطین اشغالی علیه نژادپرستی سیستماتیک در نیروهای امنیتی رژیم صهیونیستی برگزار کردند؛ تظاهراتی که با خشونت و سرکوب صهیونیست‌ها همراه شد و صدها آفریقایی‌تبار در تل‌آویو و حیفا زخمی و بازداشت شدند.

«صبح‌نو» از آخرین راهکار دولت برای ساماندهی بازار مسکن گزارش می‌دهد

وام رهن؛ پیشنهاد پرمشکل به مستأجران

این روزها فشار افکار عمومی دولت را بر آن داشته که برای ساماندهی بازار پرتلاطم مسکن و اجاره‌بها تصمیمات فوری و زودبازدهی اتخاذ کند. «وام رهن» آخرین راه‌حلی است که نه وزارت مسکن و شهرسازی، بلکه وزارت اقتصاد و دارایی مطرح کرده است. این موضوع در روزهای اخیر سبب انتقاد زیاد کارشناسان و فعالان حوزه مسکن شده است؛ موضوعی که بعضی‌ها آن را پول‌پاشی می‌دانند و برخی‌ها درباره شبهات شرعی آن سخن می‌گویند.

شماره‌های پیشین