sobhe-no.ir
736
چهارشنبه، ۱۲ تیر ۱۳۹۸
2
با حکم رهبر انقلاب

جانشین ستاد کل و رییس سازمان بسیج منصوب شدند

پس از گذشت 31 سال از جنایت ناو وینسنس، کاخ سفید هنوز از دولت و ملت ایران عذرخواهی نکرده است

شلیک آمریکا به قلب انسانیت

نیروی هوافضای سپاه پاسداران در روزهای پایانی خرداد، یک فروند پهپاد جاسوسی آمریکایی به‌نام «گلوبال هاوک» را سرنگون کرد؛ اما از هدف قراردادن هواپیمای جاسوسی دیگر همراه پهپاد مذکور به‌دلیل داشتن 35 نفر سرنشین خودداری کرد. این در حالی است که 31 سال پیش، ناو موشک‌انداز آمریکایی «وینسنس» هواپیمای مسافربری ایران را با 290 مسافر هدف قرار داد؛ اتفاقی که موجب شهادت همه مسافران شد.

نگاهی به سوابق امیر آشتیانی و سردار سلیمانی

صبح نو

نگاهی به سوابق امیر آشتیانی و سردار سلیمانی

حضرت آیت‌الله خامنه‌ای، فرمانده معظم کل قوا دیروز  در احکام جداگانه‌ای جانشین رییس ستاد کل نیروهای مسلح و رییس سازمان بسیج مستضعفین را منصوب کردند.
  در این حکم امیر سرتیپ قرایی آشتیانی که پیش‌ازاین و از سال 92 معاون بازرسی ستاد کل نیروهای مسلح بود، به‌عنوان جانشین رییس ستاد کل نیروهای مسلح و سردار سرتیپ غلامرضا سلیمانی، فرمانده سابق سپاه استان اصفهان، نیز به‌عنوان رییس سازمان بسیج مستضعفین منصوب شدند.
 امیر سرتیپ محمدرضا قرایی آشتیانی در کارنامه خود جانشینی فرمانده کل ارتش را دارد که از سال 84 تا 87 و پیش از امیر موسوی، فرمانده کنونی ارتش، با حکم فرمانده معظم کل قوا عهده‌دار این سِمَت بود. مقدماتی در مرکز پیاده شیراز، به لشکر 23 نیروهای مخصوص منتقل شد.   قرایی آشتیانی در سال 63 بنابر تجاربی که از جبهه‌های جنگ و مقابله با ضدانقلاب در کردستان کسب کرده بود، با دستور امیر صیادشیرازی، فرمانده وقت نیروی زمینی ارتش، مأمور آموزش دانشجویان افسری دانشگاه امام علی؟ع؟ شد. وی پس از دوران دفاع‌مقدس جانشین فرمانده نیروی زمینی ارتش و در دوره‌ای معاون آماد و پشتیبانی ستاد کل نیروهای مسلح بود.   فرمانده معظم کل قوا در حکم انتصاب امیر قرایی آشتیانی مرقوم فرموده‌اند: «تلاش شایسته در ارتقای توانمندی‌های دفاعی و امنیتی نیروهای مسلح با بهره‌گیری از ظرفیت‌های نخبگی و کارشناسی با لحاظ نظر رییس ستاد کل نیروهای مسلح موردانتظار است».      سردار سلیمانی نیز که فرماندهی سپاه حضرت صاحب‌الزمان؟عج؟ استان اصفهان را برعهده داشت، دو سال پیش از سوی فرمانده معظم کل قوا به درجه سرتیپ تمامی نائل شد. او از سال 1385، فرماندهی سپاه استان اصفهان را برعهده داشته است.   سردار سلیمانی متولد شهر فارسان در استان چهارمحال‌و‌بختیاری، سابقه فرماندهی سپاه حضرت ابوالفضل؟ع؟ استان لرستان و سپاه ثارالله استان کرمان را در کارنامه خود دارد.
   سردار سلیمانی همچنین دانش‌آموخته دانشکده فرماندهی و ستاد سپاه پاسداران انقلاب اسلامی است.
مهم‌ترین سرفصل‌هایی که فرمانده معظم کل قوا در حکم انتصاب سردار سلیمانی به ریاست سازمان بسیج مستضعفین عنوان کردند عبارت است از: 
-اعتلای بسیج و فرهنگ مقاومت و تقویت زمینه‌های بروز خلاقیت و ابتکار بسیجیان به‌ویژه نوجوانان و جوانان در گسترش؛
- تعمیق و حفاظت از ارزش‌های انقلابی و ارتقای حضور سازمان‌یافته‌تر آنان با تکیه بر تجارب در عرصه‌های مورد نیاز انقلاب اسلامی؛
- گسترش گروه‌های جهادی و هم‌افزایی و تقویت بسیج اقشار در تعامل سازنده و هم‌افزا با مجموعه سپاه و سایر سازمان‌های کشوری و لشکری با لحاظ تدابیر فرمانده کل سپاه.

captcha
شماره‌های پیشین