sobhe-no.ir
735
سه شنبه، ۱۱ تیر ۱۳۹۸
1
پرونده شهردار اسبق تهران به کجا رسید؟

پایان مهلت تکمیل پرونده نجفی

در گفت‌وگو با مرندی و خوش چشم بررسی کرده‌ایم

آمریکا؛ بازنده رسانه ای پهپاد

در ساعتی که آمریکا فکرش را هم نمی‌کرد، پرنده گران‌قمیت چندمیلیون‌دلاری و رادارگریزش در‌حالی‌که چندکیلومتری حریم هوایی ایران را نقض کرده بود، به‌وسیله سامانه کاملا بومی «سوم خرداد» منهدم شد تا فکر اینکه حتی بخواهد دقت و تمرکز نیروی نظامی کشور را هم بیازماید، از مخیله خویش بیرون کند. این اقدام علاوه‌بر ایجاد باور به توانایی‌های نظامی ایران، بازتاب عجیبی هم در رسانه‌های غربی و افکار عمومی جهان داشت. هرچند رسانه‌های وابسته به جریان غرب تلاش می‌کردند ایران را به ماجراجویی متهم کنند، شرایط به‌قدری حاد شد که این رسانه‌ها نیز نتوانستند ماجرا را به‌طورکامل سانسور کنند و باعث شد صدای وزیر خارجه آمریکا دربیاید که «رسانه‌ها باید روایت ما را از این ماجرا باور کنند نه روایت ایران را». این نشان می‌دهد رسانه‌های غرب هرچند نمی‌خواهند، ناخواسته در القای قدرت نظامی ایران نقش‌آفرین بوده‌اند.

آژانس بین‌المللی انرژی اتمی عبور ذخایر اورانیوم ایران از مرز 300 کیلو گرم را تأیید کرد

شمارش معکوس برای گام دوم ایران

روز دوشنبه بازرسان آژانس بین‌المللی انرژی اتمی بعد از توزین روز چهارشنبه هفته گذشته، مجدداً وزن تولید مواد غنی‌شده ایران را اندازه‌گیری و عبور ذخایر اورانیوم از سقف 300 کیلوگرم را تایید کردند. با این تحول، عملاً یک بخش از گام اول بیانیه شورای عالی امنیت ملی در توقف برخی تعهدات برجامی ایران ذیل بندهای 26 و 36 این توافق، محقق شده است.

سر مقاله

طالبان و گاوگیجه آکادمی و رسانه

انتقاد شدید صادق کرمیار نویسنده «نامیرا » از سیاست‌های دولت روحانی

بدترین رای

«نظام‌تهیه‌کنندگی»وتأثیری‌که‌برکنترل‌دستمزدهای‌نجومی‌بازیگران‌نگذاشت

پول‌های‌بادآورده‌وبازیگران‌دوتابعیتی

چند وقتی است که بازهم بحث دریافت دستمزدهای نجومی برخی بازیگران، داغ شده است. این در حالی است که از یک سو، این بازیگران معاف از مالیات‌اند و از طرف دیگر، حتی بیشتر فیلم‌هایی که در آن بازی می‌کنند، به‌سختی هزینه‌اش را برمی‌گرداند.

بعد از 28 ماه وقفه، سفارت فرانسه به دو چهره ایرانی نشان شوالیه داد

گردش از فرهنگ به آموزش

سفارت فرانسه در دور تازه اهدای نشان شوالیه از اهالی فرهنگ دست کشیده و سراغ چهره‌هایی در حیطه آموزش زبان فرانسه رفته است؛ البته این توجه هم ناشی از بی‌توجهی به فرهنگ نیست چرا که یکی از افراد انتخاب‌شده ضمن اینکه در حوزه آموزش فردی شناخته‌شده است، در برپایی کارهای فرهنگی ید طولایی دارد.

سفر رییس جمهوری فرانسه به ایران واپسین تلاش آمریکایی‌ها برای عادی‌سازی روابط خود با جمهوری اسلامی است

مکرون؛ آخرین تیر ترامپ

پس از سفر بی‌حاصل شینزو آبه، نخست‌وزیر ژاپن به ایران، گویا حالا نوبت امانوئل مکرون شده تا بخواهد در نقش به‌اصطلاح میانجی میان ایران و آمریکا ظاهر شود. مکرون از تمایلش به سفر به ایران گفته و ترامپ هم از این تمایل ابراز خرسندی کرده؛ بااین‌حال، سفر سکان‌دار الیزه با موانع عمده‌ای رو‌به‌روست.

شماره‌های پیشین