sobhe-no.ir
731
سه شنبه، ۰۴ تیر ۱۳۹۸
7
«صبح نو» شیوه‌های مقابله با کلاهبرداری‌های تلفنی بیمه‌گذاران را بررسی می‌کند

تضمین سلامت، شگرد نوین کلاهبرداران

بیمه‌های مربوط به سلامت یکی از نیازهای اولیه مردم است همین نیاز و نبود آگاهی کافی از قوانین مرتبط با بیمه باعث شده تا شرکت‌های حقیقی و صوری بسیاری با هدف کسب درآمد بیشتر اقدام به فریب مردم و سوءاستفاده از نام بیمهگذاران رسمی کشور کنند.

یک نفر از هر هشت معتاد به بیماری ایدز مبتلاست

صبح نو

یک نفر از هر هشت معتاد به بیماری ایدز مبتلاست

دبیرکل ستاد مبارزه با مواد مخدر گفت: از هر هشت نفر یک نفر از معتادان به بیماری ایدز مبتلاست. براساس آمار بهداشت جهانی ۴۵۰ هزار نفر در سال 2015 در اثر مصرف مواد مخدر جان خود را از دست داده‌اند.
اسکندر مؤمنی، دبیرکل ستاد مبارزه با مواد مخدر در همایش سالروز جهانی مبارزه با مواد مخدر با بیان اینکه مشتقات تریاک عامل ۷۶ درصد از مرگ و میرهای ناشی از مصرف مواد مخدر است، گفت: معتادان تزریقی در معرض بیشترین آسیب‌های بهداشتی و بالینی هستند.
وی با بیان اینکه نیمی از معتادان تزریقی مبتلا به ویروس هپاتیت C هستند نیز اظهار کرد: براین اساس برای ما سلامت و سرزندگی و نشاط جوانان ایرانی با جوانان سایر کشورها یکسان است. بنابر آماری که توسط سازمان بهداشت جهانی ارائه شده است، تقریباً ۴۵۰ هزار نفر در سال ۲۰۱۵ در نتیجه مصرف مواد مخدر جان خود را از دست داده‌اند.
مؤمنی با بیان اینکه امروزه مساله مواد مخدر یک ناهنجاری اجتماعی و بهداشتی محدود به جامعه یا منطقه خاصی نیست، اظهار کرد: این مساله از محدوده‌های جغرافیایی فراتر رفته و ضمن پیوند با جرائم سازمان‌یافته فساد، پولشویی، خشونت، افراطی‌گری و اقدامات تروریستی تمامی مرزهای جهانی را درنوردیده است. متاسفانه جوانان که نیروی مولد و پشتوانه توسعه آینده به‌شمار می‌آیند، جزء نخستین قربانیان این سوداگری مرگ هستند.
دبیر کل ستاد مبارزه با مواد مخدر با اشاره به اینکه منطقه ما به‌واسطه همجواری با اصلی‌ترین منشأ کشت و تولید مواد افیونی در جهان و به تبع آن تحرک مجرمان جرائم سازمان‌یافته و فرامرزی در معرض بیشترین خسارات انسانی و گسترده‌ترین عواقب مخرب ناشی از قاچاق و اعتیاد قرار گرفته است، ادامه داد: بازارهای ثابت و فزاینده با سودهای اغواکننده حاصل از قاچاق به کشورهای مقصد باعث افزایش کشت و در نتیجه تسهیل دسترسی به مواد در کشور مبدأ و کشورهای مسیر شده و به همین دلیل سوء‌مصرف مواد در این منطقه رشدی شتابان یافته است.

  راه‌های مقابله با قاچاق موادمخدر نباید با نسخه خرده‌فروشی خیابانی کشورهای مقصد تحمیل شود
مؤمنی با اشاره به اینکه جمهوری اسلامی ایران پس از پیروزی انقلاب اسلامی در مقابله خستگی‌ناپذیر با قاچاقچیان بین‌المللی مواد مخدر خسارات غیرقابل جبران جانی و مالی از جمله ۳۸۱۱ شهید و ۱۲ هزار جانباز تقدیم کرده است، اظهار کرد: همچنین حدود ۱۱ هزار تن مواد مخدر و روان‌گردان‌ها را نیز با محوریت نیروی انتظامی در سه دهه اخیر کشف کرده است. همچنین در سال ۲۰۱۸ موفق شده‌اند با اجرای حدود ۱۶۰۰ عملیات و تقدیم ۱۸ شهید بیش از ۲۱۰۰ باند محلی، منطقه‌ای و بین‌المللی را منهدم کنند.
وی ادامه داد: تعداد 8 هزار وسایل نقلیه، اموال و املاک قاچاقچیان نیز به ارزش مالی ۵۱۳۰ میلیارد ریال را نیز توقیف و بیش از ۸۰۰ تن انواع مواد مخدر و روانگردان‌ها از جمله ۴۶ تن هروئین و مرفین کشف کردند.
دبیر کل ستاد مبارزه با مواد مخدر با اشاره به اینکه کشفیات هروئین در حدود ۲۶ تن بوده است، افزود: این کشفیات در کشور منشأ تولید که در آن نیروهای فرامنطقه‌ای حضور دارند، اندکی بیش از دو تن و در کل بازار مقصد حدود چهار تن گزارش شده است. اهمیت فعالیت‌ها و اقدامات ایران زمانی روشن می‌شود که بدانیم باوجود تحریم‌های ظالمانه جمهوری اسلامی، ایران به‌تنهایی ۷۶ درصد کشفیات جهانی تریاک و ۶۷ درصد کشفیات جهانی مرفین و ۱۷ درصد کشفیات هروئین را به خود اختصاص داده است.

captcha
شماره‌های پیشین