sobhe-no.ir
730
دوشنبه، ۰۳ تیر ۱۳۹۸
6
شواهد جدید به دادگاه ارائه شد

ادعای سنگین برادر مقتول سعادت آباد

«صبح‌نو» تولید خودروهای سواری دیزل را بررسی می‌کند

دود و کرنا

چند ماهی است که موضوع تولید خودروهای دیزلی مطرح شده و رسیدن سواری‌های دیزلی به چرخه تولید، همچنان در هاله‌ای از ابهام است. شنیده‌ها حاکی از آن است که سازمان محیط‌زیست مشغول بررسی درخواست تولید سواری‌های دیزلی است. با‌این‌حال، رییس سازمان حفاظت از محیط‌زیست اعلام کرده این سازمان قطعا با ورود موتور دیزل به ناوگان سواری مخالف و امیدوار است هیچ دولتی حاضر نشود مجوز ورود ناوگان دیزل سواری را به جاده‌ها و شهرهای کشور صادر کند.

دلیل مخالفت محیط‌زیست چیست؟

صبح نو

شواهد جدید به دادگاه ارائه شد

ادعای سنگین برادر مقتول سعادت آباد

ادعاهای جدید مسعود استاد، برادر میترا استاد، همسر دوم شهردار اسبق تهران روز گذشته در رسانه‌ها خبری شد. 
آقای محمدعلی نجفی، شهردار اسبق تهران که سابقه حضور 
طولانی مدت در عرصه سیاسی اصلاح‌طلبان را در کارنامه خود دارد از هفتم خردادماه در صدر اخبار اجتماعی کشور قرار گرفته است. در مدت یکماه گذشته که روند رسیدگی به پرونده جنایت صورت گرفته از سوی نجفی در دستگاه قضایی بررسی می‌شود هر از گاهی 
اظهار نظر یکی از افراد درگیر در این پرونده یا مقامات قضایی مورد توجه قرار می‌گیرد. 
آقای غلامحسین اسماعیلی، سخنگوی قوه‌قضاییه روز شنبه گفته بود که زمان رسیدگی به پرونده میترا استاد هنوز مشخص نیست. پیش از این زمان اعلام شده درباره رسیدگی به این پرونده 10 تیرماه اعلام شده بود که سخنگوی قوه‌قضاییه این زمان را مهلت 10 روزه‌ای دانست که دادگاه به وکلای اولیای دم و متهم داده بود تا پرونده و کیفرخواست را مطالعه کنند و نقص و ایراد احتمالی را اعلام کنند. 
اما برادر میترا استاد روز گذشته در گفت‌و‌گو با شهروند ادعاهای جدیدی را در ارتباط با محمدعلی نجفی مطرح کرده است. وی در این باره گفته است: «نجفی با چند زن در ارتباط بود! حادثه‌ای که برای خواهر من پیش آمد، اصلاً ربطی به موضوعات و شایعات مطرح‌شده ندارد. اختلاف و درگیری میترا با آقای نجفی خانوادگی بود و دلیلش هم رفتار و کارهایی بود که آقای نجفی انجام می‌داد.»
وی همچنین در بخش دیگری از سخنان خود گفته است: جرم آقای نجفی در قتل خواهرم مشخص است. او مرتکب قتل شده و میترا را با کلت به قتل رسانده است. اما صحبت‌های من درباره دلیل اختلافات نجفی با خواهرم بود. در این مدت برخی رسانه‌ها و به‌خصوص شبکه‌های مجازی به‌گونه‌ای موضوع را مطرح می‌کردند که جای قاتل و مقتول عوض شده بود. افترا و تهمت‌های ریز و درشتی نثار خواهرم و خانواده من شد که هیچ‌کدامش درست نبود. من فقط واقعیت را گفتم، تازه نه همه آن را. هر چیزی که گفته‌ام با سند و مدرک بوده است، حتی چند نفری هم به دادسرا احضار شدند. مسعود استاد در توضیح بیشتر این مساله گفته است: هیچ‌کس به این موضوع توجه نداشت که مشکل میترا با آقای نجفی چه بود. البته صحبت‌هایی مطرح می‌شد که هیچ کدامشان درست نبود. اصل ماجرا به رفتار آقای نجفی برمی‌گشت. ایشان همزمان با چند خانم دیگر در ارتباط بودند و خواهر من هم از این موضوع مطلع شده بود. اصل و دلیل اختلاف آن‌ها هم همین بود.
برادر مرحومه میترا استاد درباره اینکه موضوع ارتباط نجفی با زنان دیگر را از چه زمانی متوجه شد نیز گفته است: «من که بعدها فهمیدم، اما خب میترا خیلی زودتر متوجه شده بود. چندباری هم با آقای نجفی صحبت کرده بود، اما فایده‌ای نداشت. تا این‌که میترا موضوع را با من در میان گذاشت. من هم با آقای نجفی صحبت کردم، اما او انکار می‌کرد. می‌گفت که ارتباط خاصی نیست و هر چه بوده مربوط به گذشته است، اما خب واقعیت چیز دیگری 
بود.»
مسعود استاد درباره سند و شواهد کافی خود برای این ادعا نیز گفته است که «به اندازه کافی شواهد هست. از شماره تلفن و مکالمات انجام‌شده تا خود افرادی که با این آقا در ارتباط بودند.» به گفته مسعود استاد این شواهد به دادگاه هم ارائه شده است. وی همچنین تاکید کرده است که «از همان ابتدا هم مدارک بود، حتی چند خانم به‌عنوان شاهد به دادسرا احضار شدند. مدارک بی‌شمار دیگری هم وجود دارد، اما من فعلاً درباره آن‌ها صحبتی نمی‌کنم.» وی درباره دلیلش برای صحبت نکردن درباره این موضوع هم گفته است: «دوست ندارم خللی در رسیدگی به این پرونده ایجاد شود. به هر حال پرونده به دادگاه رفته است. همه شواهد و مدارک هم در پرونده موجود است.تا برگزاری دادگاه نمی‌توانم توضیحات بیشتری بدهم، اما مطمئن باشید با شروع جلسات دادگاه همه چیز روشن می‌شود. البته من خودم از اصل ماجرا خبر دارم، اما برای بقیه واقعیت مشخص می‌شود.»
صحبت‌های اخیر برادر میترا استاد که همسر دوم شهردار اسبق تهران بود، موجب شده تاکید افکارعمومی درباره نتیجه رسیدگی به این پرونده جنجالی بیشتر شود. باید منتظر زمان دادگاه بود تا دید در نهایت چه سخنانی مطرح شده، چه مدارکی ارائه و چه حکمی برای محمدعلی نجفی صادر خواهد شد. 

captcha
شماره‌های پیشین