724
یکشنبه، ۲۶ خرداد ۱۳۹۸
11
آیت‌الله رئیسی در پیامی راه‌های مجازی ارتباط خود با مردم را اعلام کرد

آنلاین با رییس قوه‌ قضاییه

در اتفاقی جالب و کم‌سابقه، رییس قوه‌ قضاییه در پیامی که درباره فضای مجازی صادر کرد، راه‌های دسترسی و ارتباطی مردم با خود را هم اعلام کرد.

نگاهی به کتاب «محکوم به آزادی» استخراج اگزیستانسیالیسم از اشعار حافظ و سعدی

یادداشت اعظم‌سادات حجتیکارشناس ارشد زبان و ادبیات فارسی

رئیس دستگاه قضا را در کدام پیام‌رسان پیدا کنیم

صبح نو

آیت‌الله رئیسی در پیامی راه‌های مجازی ارتباط خود با مردم را اعلام کرد

آنلاین با رییس قوه‌ قضاییه

در اتفاقی جالب و کم‌سابقه، رییس قوه‌ قضاییه در پیامی که درباره فضای مجازی صادر کرد، راه‌های دسترسی و ارتباطی مردم با خود را هم اعلام کرد.

رییس قوه ‌قضاییه در پیامی، یکی از راه‌های ارتباطی مردم با خودش را فضای مجازی اعلام کرد که آنان می‌توانند ازطریق آن، مستقیما با ریاست قوه ‌قضاییه در تعامل و ارتباط باشند. در چند سال اخیر، کمتر سابقه داشته که مسوولی در حد رییس یکی از قوای اصلی کشور، اینچنین خود را مستقیم درمعرض پاسخگویی و ارتباط با مردم ازطریق فضای مجازی قرار بدهد. 
قبل از اینکه به حواشی پیام آقای رئیسی درباره فضای مجازی بپردازیم، بهتر است ابتدا متن این پیام را باهم مرور کنیم:
 
فرصت بزرگ فضای مجازی برای کم‌کردن فاصله‌ها 
متن فراخوان رییس قوه ‌قضاییه درباره مشارکت‌جویی از مردم و نخبگان در روند تحولات دستگاه قضایی به‌شرح زیر است:
بسم الله الرحمن الرحیم
امروزه با گسترش دسترسی‌های ارتباطاتی، فارغ از چارچوب‌های سنتیِ خشک و دیوان‌سالارانه، فضای مجازی و رسانه‌های اجتماعی به فرصتی بزرگ برای کم‌کردن فاصله‌های زمانی و مکانی در ارتباطات و به اشتراک‌گذاری نظرات تبدیل شده است. از این فرصت باید برای دریافت نظرات مردم و نخبگان از «ایده تا بازخورد» به بهترین نحو استفاده کرد. آسیب‌های فضای مجازی که در جای خود باید به‌طورجدی دنبال و رفع شود، نباید ما مسوولان را دچار خطای محاسباتی کند و موجب شود که خود را از فرصت کم‌نظیر ارتباط با مردم در این بستر محروم نماییم. به‌تعبیر رهبر معظم انقلاب اسلامی، باید از فرصت باارزش فضای مجازی استفاده کرد و با اطلاع از نظرات و سؤال‌های افکار عمومی، یک حضور مؤثر و جریان‌ساز را به‌نفع مردم رقم زد. نیل به «قوه ‌قضاییه تراز انقلاب اسلامی» در گام دوم، بدون مشارکت و نقش‌آفرینی مردم، نخبگان و دلسوزان انقلاب ممکن نیست. در مدت کوتاهی که از مسوولیتم در قوه ‌قضاییه می‌گذرد و پیش از آن نیز، خصوصا در دوره خدمت در آستان قدس رضوی، از نظرات ارزشمند کاربران رسانه‌های اجتماعی استفاده کرده‌ام و از‌این‌پس نیز امیدوارم خادمان ملت را در ساخت قوه ‌قضاییه‌ای مردمی، انقلابی و ضدفساد یاری کنید. 
بر‌این‌اساس، اعلام می‌کنم تا زمانی‌که سامانه اختصاصی دستگاه قضایی برای ارتباط دوسویه با مردم و نخبگان دردسترس قرار بگیرد، صفحات متعلق به اینجانب در رسانه‌های اجتماعی، یکی از مسیرهای دریافت نظرات مردم و نخبگان خواهد بود. علاوه‌براینکه مردم عزیزمان می‌توانند رأسا نظرات خود را از این مسیر منتقل کنند، اینجانب نیز حسب مورد، فراخوان‌هایی جهت دریافت نظرات درخصوص ایجاد، اصلاح یا تکمیل برخی رویه‌ها، رویکردها، دستورالعمل‌ها و آیین‌نامه‌ها اعلام خواهم کرد و درانتظار نظرات راهگشای صاحب‌نظران و متخصصان این امر خواهم بود. امید است این رویکرد مورد رضای خداوند متعال از باب عمل به کریمه «و شاورهم 
فی الامر» و موجب اعتماد و دلگرمی عموم انسان‌های حق‌طلب و عدالتخواه باشد. توفیق روزافزون ملت رشید ایران را خواستارم. 
سیدابراهیم رئیسی
 

captcha
شماره‌های پیشین