sobhe-no.ir
723
شنبه، ۲۵ خرداد ۱۳۹۸
6
ضاربان بانوی آمر به معروف در خمام تحت پیگرد قرار گرفتند

برخورد قاطع با هنجارستیزی

گزارش «صبح‌نو» درباره حذف امکانات رفاهی از روی خودروهای داخلی را بخوانید

ماشین‌ها آب می‌روند

در حالی که تمام شرکت‌های معتبر خودروسازی در جهان تلاش می‌کنند برای رقابت با سایر شرکت‌ها، آپشن‌های جدیدی را به محصولات جدید خود اضافه کنند، مدتی است که خودروسازان داخلی ما در تولیدات برخی خودروها آپشن‌های موجود را نیز به بهانه‌های مختلف حذف می‌کنند. با این‌حال به‌دلیل نبود رقابت سالم در بازار تولید، صدای مصرف‌کننده به جایی نمی‌رسد.‌

صبح نو

ضاربان بانوی آمر به معروف در خمام تحت پیگرد قرار گرفتند

برخورد قاطع با هنجارستیزی

یک فیلم 14 ثانیه‌ای که در فضای مجازی منتشر شده، نشان می‌دهد زنی با حجاب نامناسب در حال دویدن به سمت زنی دیگر است که چادر به سر دارد و ناگهان ضربه‌ای به او می‌زند. بعد از زمین خوردن زن چادری، زن ضارب با کمک مردی که در نزدیکی اوست به سمت خودروی کنار خیابان می‌رود و سوار ماشین می‌شود. از سوی دیگر یک پسربچه به سمت زن چادری می‌رود که گویا پسر همان زن است. یکی دو نفر دیگر هم سعی می‌کنند تا زن چادری را که از جا بلند شده به مسیر دیگری هدایت کنند. 
این بخشی از حادثه‌ای است که چند روز قبل در شهر خمام در استان گیلان روی داده است. در این ماجرا زنی با هدف امر به معروف به زنان بی‌حجابی که کشف حجاب کرده و در حال رقصیدن بوده‌اند، تذکر می‌دهد که در نهایت زنان قانون‌شکن اقدام به ضرب و جرح بانوی آمر به معروف می‌کنند. این ماجرا که نمونه‌های مشابه آن در ماه‌های گذشته نیز از سوی قانون‌شکنان انجام شده است نشان از جریانی برنامه‌ریزی‌شده برای هنجارشکنی و مقابله با خواسته‌ها شرعی و عرفی جامعه است. 
در حال حاضر نیز خبر رسیده است که ضاربان زن آمر به معروف شناسایی شده‌اند؛ آن‌طور که آقای مهرداد یزدانی، رییس حوزه قضایی بخش خمام گفته در پی ضرب و شتم خانم آمر به معروف پرونده قضایی تشکیل شده است. وی تاکید کرده که با جرایم منافی اخلاق و 
عفت عمومی قاطعانه برخورد می‌شود. یزدانی همچنین با اشاره به ماجرای رخ‌داده گفته است: پس از تذکر این خانم به چند فرد هنجارشکن به‌دلیل عدم رعایت حجاب و اقداماتی که عفت عمومی را جریحه‌دار کرده بود، تعدادی از آن‌ها به ضرب و شتم وی اقدام می‌کنند. وی با اشاره به اینکه ضاربان شناسایی شده‌اند، از صدور دستور تعقیب کیفری متهمان خبر داد.
از سوی دیگر دادستان مرکز استان گیلان هم با اشاره به شناسایی ضاربان و صدور دستور تعقیب کیفری برای آن‌ها گفته است: ضاربان تحت پیگرد قانونی قرار دارند. 
حجت‌الاسلام علی مصطفوی‌نیا با اشاره به اینکه با جراسم منافی اخلاق و عفت عمومی قاطعانه و با جدیت برخورد می‌شود، خاطرنشان کرد: در این ماجرا چند فرد هنجارشکن با رعایت نکردن حجاب اسلامی و اقدامات دیگر عفت عمومی را جریحه‌دار کرده‌اند. 

  ماجرا چه بود؟
حجت‌الاسلام حامد اسدالله‌زاده، امام جمعه خمام نیز جزئیات 
ضرب و شتم یک بانوی آمر به معروف را تشریح کرده است. به گفته وی، ضاربان این بانوی گیلانی افرادی بودند که با کشف حجاب کامل، در مقابل شهرداری خمام در حال رقصیدن بودند.
اسدالله‌زاده با بیان اینکه عوامل ضرب و شتم این بانوی آمر به معروف، سوار بر سه خودرو بودند که از این میان دو خودرو بومی و یک خودرو مربوط به مسافران بود، گفت: زمانی که این بانوی مؤمنه به خانم‌های بی‌حجاب در حال رقص تذکر لسانی می‌دهد، سه نفر از آن‌ها به وی حمله کرده و تلاش می‌کنند تا چادر او را از سرش بردارند. امام‌جمعه خمام با اشاره به حمله‌ور شدن افراد خاطی به این بانوی محجبه افزود: یکی دیگر از این خانم‌ها از پشت به این بانوی محجبه حمله کرده و او را به زمین می‌زند و زمانی که متوجه تلاش وی برای تماس گرفتن با نیروی انتظامی می‌شوند، تلفن همراه او را نیز می‌شکنند. 
وی به ضرب و شتم کودک بانوی آمر به معروف توسط یک مرد اشاره کرد و گفت: یکی از مردان متخلف در این ماجرا نیز قصد حمله به این بانوی آمر به معروف را داشت که فرزند ۱۰ ساله این بانوی مؤمنه مانع اقدام او می‌شود در این حین این کودک نیز مورد ضرب و شتم قرار می‌گیرد. امام‌جمعه خمام با بیان اینکه در حال حاضر افراد حاضر در یکی از خودروهای متخلف دستگیر شدند، افزود: دو خودروی متخلف دیگر متواری بوده و تحت پیگرد قانونی هستند. به گفته اسدالله‌زاده توقع می‌رود تا در چنین مواردی دستگاه قضایی و دادستانی به‌عنوان مدعی‌العموم ورود کند.
در ماه‌های اخیر برخی افراد قانون‌شکن بدون توجه به خواسته‌های جامعه ایران که همیشه بر اساس اصول شرعی و دینی رفتار کرده است، به مخالفت با مساله حجاب پرداخته‌اند که یکی از احکام جدایی‌ناپذیر دین است. اقدامات غیرانسانی چون ضرب و شتم آمران به معروف در حالی از سوی هنجارشکنان بیشتر شده است که در بیشتر مواقع این شهروندان عادی هستند که اقدام به امر به معروف کرده و زیرپاگذاشتن قانون را از سوی عده‌ای محدود تذکر می‌دهند. در چنین شرایطی افکار عمومی منتظر برخورد جدی و شدید با افرادی است که اقدام به قانون‌شکنی کرده‌اند.

captcha
شماره‌های پیشین