sobhe-no.ir
723
شنبه، ۲۵ خرداد ۱۳۹۸
1

تناقض گویی اصلاح‌طلبان در پرونده نجفی

پیام‌دهکردی،‌بازیگرنقش«جیسون‌رضاییان»سریال«گاندو»درگفت‌وگوبا«صبح‌نو»:

تاریخ‌ایران‌زخم‌خورده‌خائنان‌است

سریال تلویزیونی «گاندو» به کارگردانی آقای جواد افشار این‌ شب‌ها روی آنتن شبکه سه سیما رفته و توانسته مخاطبان زیادی را با خود همراه کند.

بعد از تنش آفرینی های اخیر آمریکا در خلیج فارس، رویترز گزارش داد

توقف صدور نفت

کمتر از 24 ساعت از انفجار مشکوک خارجی در دریای عمان، وزیر خارجه آمریکا با همراهی انگلیس، عربستان و امارات بدون ارائه مدرکی ایران را مسوول این حمله دانست. همزمان سخنگوی کرملین در واکنش به اتهامات واشنگتن با اشاره به در اختیار نداشتن اطلاعات کافی درباره این حادثه درباره مرتبط کردن این حملات به ایران هشدار داد.

سر مقاله

صلح مسلح

ضاربان بانوی آمر به معروف در خمام تحت پیگرد قرار گرفتند

برخورد قاطع با هنجارستیزی

«صبح‌نو» درباره ارزش‌های هنری و کارکردهای فرهنگی بازار بزرگ« ایران‌مال» گزارش می‌دهد

ترکیب پوسته صفوی با روح سرمایه‌داری

پرونده پنجمین مرکز تجاری بزرگ جهان و اولین در خاورمیانه، البته با بزرگ‌ترین پرونده تخلفات در کمیسیون ماده 100 که رییس کمیته معماری شورای شهر، بهمن سال گذشته آن را دارای مسائل پیچیده و چندلایه دانسته بود، در نهایت به جریمه 500 میلیارد تومانی خاتمه یافته که نقدا هم پرداخت شد؛ پروژه‌ای پرابهام و پرجنجال در اطراف سرمایه‌گذار قدرتمندش که در طول 5سال ساخت برای 20هزار نفر و پس از بهره‌برداری کامل برای حدود 100هزار نفر به طور مستقیم و غیرمستقیم اشتغال ایجاد کرده و خواهد کرد؛ اما شاید بشود از همه این‌ها عبور کرد اگر ارزش‌های هنری یا لااقل کارکردهای فرهنگی مجموعه بهره‌برداری‌شده، راضی‌کننده باشد. ساعت حدود 11 صبح است که برای ارضای این کنجکاوی وارد محدوده « ایران‌مال» می‌شوم.

«صبح‌نو» آخرین روش‌های درمانی بیماران SMA را بررسی می‌کند

از داروی دومیلیون‌دلاری تا سلول‌درمانی بومی

بین 700هزار تا دومیلیون دلار هزینه داروی بیماران SMA است؛ دارویی که به‌تازگی مرحله‌ حیوانی را طی کرده و هنوز روی انسان‌ها به نتایج دقیقی نرسیده است. با‌این‌حال، پزشکان ایرانی برای درمان این بیماران روش سلول‌درمانی را امتحان کرده‌اند و بنابر گفته مدیرعامل بانک سلول‌های بنیادی خون بند ناف رویان، این نوع درمان برای بیماران SMA موفق بوده است. گفته می‌شود این بیماری شایع‌ترین علت ژنتیکی مرگ نوزادان است که غربالگری پیش از ازدواج می‌تواند تا حدود زیادی از شیوع این بیماری جلوگیری کند.

فلسفه «گفتن» است نه نقل «گفته‌ها»

یادداشت دکتر غلامحسین ابراهیمی‌دینانی استاد فلسفه

نمی از یم سی‌ سال رهبری آیت‌الله خامنه‌ای

یادداشت مهدی فضائلی

گزارش «صبح‌نو» درباره حذف امکانات رفاهی از روی خودروهای داخلی را بخوانید

ماشین‌ها آب می‌روند

در حالی که تمام شرکت‌های معتبر خودروسازی در جهان تلاش می‌کنند برای رقابت با سایر شرکت‌ها، آپشن‌های جدیدی را به محصولات جدید خود اضافه کنند، مدتی است که خودروسازان داخلی ما در تولیدات برخی خودروها آپشن‌های موجود را نیز به بهانه‌های مختلف حذف می‌کنند. با این‌حال به‌دلیل نبود رقابت سالم در بازار تولید، صدای مصرف‌کننده به جایی نمی‌رسد.‌

سفیران آمریکا بدون ارائه پیام جدی از سوی واشنگتن به سرنوشت بی نتیجه مشترکی در ایران دچار می‌شوند

دست خالی میانجی‌ها

شینزو آبه که با هدف میانجیگری میان ایران و آمریکا به تهران سفر کرده بود، پس از دیداری دوروزه از کشورمان و شکست در عملیاتی‌کردن هدف مزبور، روز پنجشنبه ناامیدانه به کشورش بازگشت. این شکست معنادار، اکنون توپ را در زمین آمریکایی‌ها قرار داده است.

تاثیر سفر شینزو آبه بر بازار ارز و بورس

یادداشت دکتر محسن زنگنه

شماره‌های پیشین