sobhe-no.ir
722
چهارشنبه، ۲۲ خرداد ۱۳۹۸
1
مسوولان در چار چوب قانون «از کجا آورده ای؟» باید قبل و بعد از مسوولیت، میزان دارایی خود را در سامانه قوه‌قضاییه ثبت کنند

احیای ظرفیت ضد فساد قانون اساسی

این روزها با ابلاغ قانون «از کجا آورده‌ای»، یکی دیگر از ظرفیت‌های ضدفساد قانون اساسی به فعلیت درآمد؛ آیین‌نامه‌ای که برای ایجاد نظام مؤثر اعلام دارایی مقامات به‌عنوان ابزار پیشگیری از فساد است و به‌قول رییس قوه‌قضاییه هدفش مچ‌گیری نیست بلکه در پی ایجاد شفافیت، سلامت اداری، حفاظت از پاکدستی و جلوگیری از تعارض نقش‌ها و خنثی کردن شایعات بی‌پایه و اساس است.

«صبح‌نو» از بیست‌ودومین نمایشگاه بین‌المللی «ایران‌هلث» گزارش می‌دهد

بازار 5/2 میلیارد دلاری تجهیزات پزشکی ایران

نمایشگاه «ایران‌هلث» بزرگ‌ترین رویداد صنعت تجهیزات پزشکی در کشور است که هر ساله برگزار می شود. امسال اما به‌دلیل شرایط اقتصادی یک‌سال اخیر این‌طور برداشت می‌شد که شرکت‌های تولیدکننده داخلی بیشترین چالش‌ها را پشت سر گذاشته‌اند اما در گزارش میدانی از این نمایشگاه و گفت‌وگو با چند شرکت فعال در این حوزه مشخص شد یکپارچه نبودن سیستم مدیریتی و تغییر متولی این صنعت بیشترین تاثیر را روی آن داشته است به‌طوری‌که رییس هیات‌مدیره انجمن متخصصین تجهیزات پزشکی می‌گوید: «گردش مالی تجهیزات پزشکی در دنیا سالانه به ۴۵۰ میلیارد دلار می‌رسد در حالی که این رقم در ایران به 5/2 میلیارد دلار می‌رسد که سهم کوچکی از آن است.»

نمایشگاه کاریکاتور «آسوده باش، من ملکه‌ام» در حوزه هنری افتتاح شد

استقبال کارتونیست‌های ایرانی از تولد الیزابت

طبق خبری که چند روزی است منتشر شده، قرار است پنجشنبه این هفته جشن تولد ملکه انگلستان در سفارت این کشور در تهران برگزار شود. در اتفاقی جالب اهالی کاریکاتور به سرپرستی سیدمسعود شجاعی‌طباطبایی هم به استقبال این رویداد رفتند و آثاری را خلق کردند تا هدیه‌ای باشد برای ملکه انگلستان که 67 سال است قدرت را در کشور انگلستان و مستعمراتش در دست دارد. جالب است که بدانید روز ملی انگلستان همان روز تولد ملکه است و خب دیگر این ماجرا شرحی نمی‌خواهد. امروز که شما این گزارش را می‌خوانید نمایشگاه کارتون و کاریکاتور «آسوده باش، من ملکه‌ام» در گالری ابوالفضل عالی حوزه هنری برپا شده است و تا 5 تیرماه ادامه دارد.

ادعاهای سریال «چرنوبیل» را بررسی کردیم

راست از زبان دروغگو

آخرین محصول شبکه HBO این روزها سروصدای زیادی حول و حوش دروغ و راست برپا کرده است و «عبرت از درس‌های تاریخ» و «نمایش واقعیتی هولناک» ازجمله عباراتی است که تلاش می‌کند اهمیت مینی‌سریال چرنوبیل را توضیح دهد؛ سریالی که ما را دعوت می‌کند تا نگران «هزینه دروغ‌ها» باشیم.

سر مقاله

هیچ پیامی در کار نیست

نخست‌وزیر ژاپن بعد از 40 سال به ایران آمد

چشم‌بادامی‌ها در سودای خروج از انزوای آمریکایی

امروز «شینزو آبه‌»، نخست‌وزیر 65ساله ژاپن، به تهران سفر می‌کند. تحلیلگران می‌گویند این عزیمت با قصد میانجیگری میان ایران و آمریکاست؛ هر چند روزنامه «ژاپن‌تایمز» به نقل از یک منبع ارشد دولت، این گزاره را با صراحت رد کرده است. اگر آبه قصد میانجیگری میان روابط خصم‌آلود تهران و واشنگتن را ندارد، پس برای چه کاری به ایران آمده است؟

«صبح‌نو» در گفت‌و‌گو با کارشناس خودرو، بازار بی‌ضابطه پیش‌فروش را بررسی می‌کند

سرگردانی مصرف‌کنندگان در بازار خودرو

اختلافات میان خودروسازان دولتی با وزارتخانه‌های بالای سرشان در کشور ما به نبردی طولانی تبدیل شده که درنهایت دودش به‌چشم مصرف‌کننده رفته است. در روزهای اخیر نیز، بازار خودرو آبستن حاشیه‌ها و نزاع‌هایی بود. با وجود خط‌و‌نشان‌های سازمان تعزیرات و سازمان بازرسی کل کشور و درحالی‌که خودروسازان هنوز تعهدات پیش‌فروش‌های قبلی خود را انجام نداده‌اند، باردیگر خودروسازان به پیش‌فروش جدید اقدام کرده‌اند؛ موضوعی که می‌توان آن را از جنبه‌های گوناگون سیاسی، اقتصادی و اجتماعی بررسی کرد.

زندگی خصوصی محمدعلی نجفی موجب بروز اختلافات دامنه‌دار در جریان حامی او شده است

موریانه اختلاف بر جان اصلاحات

ماجرای قتل همسر دوم محمدعلی نجفی، به مسأله‌ای اساسی برای جریان اصلاحات تبدیل شده و هرروز یکی از چهره‌های جریان اصلاح‌طلب درباره این مسأله اظهارنظر می‌کند. این اظهارنظرها نه درباره خودِ قتل، بلکه درباره نقش اصلاح‌طلبان در شهردارشدن نجفی در شهریور96 است. روند دعوای درگرفته میان سران جناح‌های مختلف جریان اصلاحات به‌گونه‌ای است که گویا پایانی بر آن تصور نمی‌شود.

سخنگوی قوه‌قضاییه :

در پرونده نجفی حاشیه‌سازی نکنید

«صبح‌نو» از تلاش سلبریتی‌ها برای گرفتن تابعیت کشورهای غربی ازطریق تولد فرزند گزارش می‌دهد

وارونه نمایی در زندگی ایرانی

هرکسی حق دارد برای آینده فرزندش آن‌طورکه دلش می‌خواهد برنامه‌ریزی کند. چند وقتی می‌شود برخی از سلبریتی‌های هنری ورزشی، فرزندان دولتمردان و چهره‌های سیاسی برای به‌دنیا‌آوردن نوزادان خود به آمریکا، اروپا یا یکی از کشورهایی سفر می‌کنند که قانون ارائه تابعیت‌شان براساس خاک و تولد در سرزمین‌شان اعطا می‌شود. تلاش سلبریتی‌ها و برخی دولتمردان برای گرفتن تابعیت دوم ازطریق تولد فرزند این سال‌ها بیشتر از قبل شده است. آقای رامبد جوان ازجمله افرادی است که سفر به کانادا برای تولد فرزندش با واکنش‌های تندی در جامعه مواجه شده است. از خلاصه انتقادها این‌طور برمی‌آید که تصور همگان از رامبد جوان مخدوش شده؛ کسی که سال‌ها پشت تریبون برنامه خندوانه ادعای وطن‌دوستی می‌کرد.

روزنامه آلمانی: اروپایی‌ها غیراز حرف‌زدن نمی‌توانند کاری بکنند

شماره‌های پیشین